Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vérnyomásom 99/61 p.64. Plusz...

Vérnyomásom 99/61 p.64. Plusz vérszegény vagyok. Nem részeletezem mennyire vagyok kész. Van valami ötletetek ami könnyítene átvészelni ezt az időszakot?

Figyelt kérdés
Kaptam vastablettát. Csak az nem hat egyik napról a másikra. Kávét, kólat most nem tudok inni mert az gátolja a vas felszívódását. Sport esélytelen amíg nem javul a vérszegenység. Majd elájulok terhelésre. Jó lenne valami öltet erre az időre amíg hatni kezd a vaspótlás. A vérnyomásom az alapból ilyen, de kávéval tudom kompenzálni ha nem szedek vasat. Aludtam 9 órát de felkelni sem bírok. És holnap már munkába kell mennem :( Valami rettenetes ez az állapot. (Vizet iszom sokat meg sózom az ételeket, de nem jobb tőle)
2019. júl. 14. 14:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
53%

Olyan ételek, amiknek magas a vastartalmuk. A céklát is szokták ilyenkor javasolni.

De egyébként ha ennyire rosszul vagy, akkor táppénzre kell menni és nem dolgozni!

2019. júl. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Táppénz nem megy. Cékla halottnak a kenet.
2019. júl. 14. 14:45
 3/21 anonim ***** válasza:
Ugye szedsz c-vitamint a vas mellé? Anélkül a semminek a fele a vastabletta.
2019. júl. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
A kávé és a cola csak akkor gátolja a vas felszívódását ha egyszerre veszed be őket! 2 óra elteltével már nyugodtan ihatsz kávét!
2019. júl. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
A c vitamin segíti a felszívódást. Nem feltétele. Ezt a vackot meg az van írva, hogy üres gyomorba kell bevenni. Így ebéd előtt szoktam egy órával. C vitamint nem veszek be üres gyomorba mert refluxom van, és így is kikészíti a vas. Nagyon szenvedek vele, de muszaj szedni. Tudom, a 2-2 órát a kávéval. Ezért nem reggel veszem be. Csak pont napközben kéne a kávé, délután már nem hiányzik. Lehet át kéne ütemeznem estére a bevételt? Csak félek a hasfájas meg puffadás miatt nem fogok tudni aludni. Nehéz ügy.
2019. júl. 14. 16:23
 6/21 A kérdező kommentje:
Mondjuk ha valaki tudna módszert ami segít ezen a hasfájáson amit a vas okoz az sem lenne rossz. Mert így kínlódni 2 hónapig. Nem megy jól az evés és nagyon nem akarok lefogyni.
2019. júl. 14. 16:30
 7/21 anonim ***** válasza:
A táppénz nem megy? És hogy fogsz dolgozni, ha mondjuk összeesel a munkahelyen és a mentő visz kórházba?...
2019. júl. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Eddig is bementem valahogy. Csak rosszul lettem folyton. Még rosszabb volt mert azt sem tudtam mi bajom van. Nem visz mentő kórházba mert tudom mi az oka. Így a kórház nem segítene, az ottani ellátas meg drága. Annak nem jár akinek nem indokolt! 2 hónapra nem fog kiírni emiatt az orvos egyébként. Meg el is veszíteném a munkám ha megtenném. Mivel jól dolgozom majd elmondom mi van és egy hónapig kiveszem a szerdákat, hogy tudjak pihenni. Így megoszlik a hét. Ha ennyire érdekel ez lesz. Ma esik ilyenkor minden rosszabb. Mert leesik a vérnyomásom még jobban. De azon kívül, hogy kiritizálsz és megjegyzéseket teszel még semmi hasznosat nem mondtál, szóval nem tudom ez mire jó?
2019. júl. 14. 17:45
 9/21 anonim ***** válasza:
53%

Te kérdezted, hogy mit lehet tenni, hogy megkönnyítsd. Írtam egyébként rá választ, csak szerinted az semmit nem ér. Illetve táppénzre meg nem mehetsz. Amúgy ilyen nincs. Nem akarsz, olyan van. Akkor mégis mit vártál? Kaptál gyógyszereket, azok érnek a legtöbbet, csak mint ahogy te is mondod, idő kell ,hogy kifejtsék a hatásukat. Tehát azt kénytelen vagy kivárni. Ha neked így jó, hogy örökké rosszul leszel a munkahelyeden, akkor hajrá! Nincs más megoldás. Szerintem 1-2 hét alatt már lenne hatása a gyógyszereknek, addig meg igen, el lehet menni táppénzre és lehet pihenni, mert akkor könnyebb lenne!!!

De ha neked semmilyen válasz nem jó, akkor minek kérdezel?

2019. júl. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

A céklát amúgy nem is lehet enni. Benne van a betegtájékoztatóban. Úgyhogy nem nekem nem volt jó!

Tudod vannak enmberek akik olyan fontos munkát végeznek, hogy pótolhatatlanok. Nem tudja senki megcsinálni helyettem. Plusz a betegszabira alig jár pénz. Abból nem élek meg. Segítséget kértem nem kioktatást! Ha nem tudsz semmi hasznalhatót mondani akkor nem kötelező hozzaszólni. Ennyi!

2019. júl. 14. 17:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!