Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vérnyomásom 99/61 p.64. Plusz...

Vérnyomásom 99/61 p.64. Plusz vérszegény vagyok. Nem részeletezem mennyire vagyok kész. Van valami ötletetek ami könnyítene átvészelni ezt az időszakot?

Figyelt kérdés
Kaptam vastablettát. Csak az nem hat egyik napról a másikra. Kávét, kólat most nem tudok inni mert az gátolja a vas felszívódását. Sport esélytelen amíg nem javul a vérszegenység. Majd elájulok terhelésre. Jó lenne valami öltet erre az időre amíg hatni kezd a vaspótlás. A vérnyomásom az alapból ilyen, de kávéval tudom kompenzálni ha nem szedek vasat. Aludtam 9 órát de felkelni sem bírok. És holnap már munkába kell mennem :( Valami rettenetes ez az állapot. (Vizet iszom sokat meg sózom az ételeket, de nem jobb tőle)
2019. júl. 14. 14:03
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Ide minden le van írva:


[link]

2019. júl. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Vegetáriánus vagyok. Ha a cékla és a céklalé hatna most nem lennék vérszegény.

A céklában hiába van vas nem szívódik fel hatékonyan. Ahogy a spenótból sem.

Nyilván véreshurka májas hurka, sült vér meg máj és kenőmájas kivaló lenne. Csak én élve szeretem az állatokat nem feldarabolva.

2019. júl. 14. 19:52
 13/21 A kérdező kommentje:
A céklá azért nem lehet a vastabival együtt enni mert oxalsavat tartalmaz és az gátolja a vas felszívódását. A spenóttal is ez a baj. A hazipatika olyan mint a wikipedia. Komoly kérdesekben nem hasznalható, felületes sajnos. :(
2019. júl. 14. 20:02
 14/21 anonim ***** válasza:

Te miért nem fogod fel, EGYÜTT fogyasztva gátolja bármi a vas felszívódádát!!!!


Utána 2 órával már bármit fogyaszthatsz, mert felszívódik a tabletta a gyomrodból!!!!


Pfffffffffff....

2019. júl. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
C vitamin nélkül meg várhatsz vagy egy évet míg rendeződik a vasad, okoska! C vitaminnal is amúgy minimum fél év. Nagyon lassan mennek ezek a dolgok. Na pá, jobbulást!
2019. júl. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Képzeld felfogtam de a céklától bármikor eszem nem leszek jobban! Biztos fél év lesz ha az orvos 2 hónapot mondott. C vitamin nelkül is felszívódik az csak segíti. Veled.ellentétben biológus vagyok. És nem a házipatikaból diplomaztam. Tovabbra sem értem miert irogatsz ide. Nem az volt a kérdés mitől fog helyre allno a vérképem. Arra kaptam tablettát. Attól fog! A kérdés az volt hogy mi az ami kicsit frissebbé tenne. Erre 0 válasz érkezett.
2019. júl. 14. 20:38
 17/21 A kérdező kommentje:
Persze bevehetek a vas mellé éhgyomorra még c vitamint is és akkor sugárban hánynam ki mindkettőt egyszerre. Igazad van.....az biztos sokkal jobb lenne!
2019. júl. 14. 20:41
 18/21 anonim ***** válasza:
Jó munkát kedves nagyon pótolhatatlan kérdező!
2019. júl. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Huuuh más ebben az időpontban vagy dolgozott, vagy ebédelt. Vagy szabadnapja volt és valami csodás programon vett részt a napsütésben. Neked az volt az elfoglaltságod, hogy annak szúrkolj nekem kellőkeppen rossz legyen. :) Mit ne mondjak izgalmas életed lehet. Erre azt hiszem egyetlen megfelelő szó van: SZÁNALMAS

Tovább ne törd magad mert már úgyis szét trollkodtad a kérdesemet. Leállítom a követését. Valami csúnyát még írj ide mindenképp, úgysem bírod ki. Sajnos én már nem fogom olvasni. :) További "szép" életet itt a gyakorin ha már barátaid meg normális állásod nincsen. Jót nevettem rajtad. :)

2019. júl. 15. 19:30
 20/21 anonim ***** válasza:
A jól megérdemelt szabadságomat töltöm. Lehet irigykedni! :D
2019. júl. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!