Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan tudnám legjobban...

Hogyan tudnám legjobban támogatni a rákos barátomat?

Figyelt kérdés

Nem voltam még ilyen helyzetben, a környezetemben sem láttam hasonlót. Tudom hogy mi a baj, milyen kezeléseket kap, viszont semmi mást. Nagyon sokat olvastam a témában, de nehéz, hogy elképzelni sem tudom, min megy keresztül. Mit érez, milyen fájdalmai vannak, hogy telik egy napja.


Mindig keresem őt, érdeklődöm hogy hogy van, biztosítom affelől, hogy rám számíthat, történjék bármi. De tehetetlennek érzem magam. Aki volt hasonló helyzetben, legyőzte a rákot, vagy egy szerette volt rákos: tudnátok nekem tanácsokat adni, hogy mit és hogyan mondjak neki, illetve mit tehetnék amitől jobban érezné magát?


(Az illető csak barát, nem párkapcsolat. De nagyon jó barát.)


Köszönöm előre is a válaszokat.


2019. júl. 14. 21:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Bánj vele barátként,mint azelőtt,ne tekints rá úgy,mint egy beteg emberre.Próbáld terelni a figyelmét,hülyéskedjetek stb.Ezt tudom tanácsolni.


Én sejtem min megy keresztűl és az nem egy jó dolog.Leginkább mentálisan nehéz,ezt a dolgot elfogadni egy beteg ember számára.Remélem legyőzi ezt a betegséget és boldog ember lesz!Kitartást kívánok neki is és neked is!


Egy igaz barát lehetsz Kedves kérdező!

2019. júl. 15. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
A legjobb az, ha abban támogatod, amit ő szeretne, ne mondj ellent neki, az ő élete. Kitartást igényel, mert néha vannak olyan pillanatok amikor nem ésszerűen dönt vagy átmenetileg így gondolja, ezt rá kell hagyni. Ne sajnáld, mert az rossz egy betegnek. Ne akarj mindenben segíteni neki csak amiatt, mert beteg.
2019. júl. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. júl. 16. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!