Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Elhúzódó gyomorégés mitől...

Elhúzódó gyomorégés mitől lehet? Már 4 hónapja tart, ami elmúlik néhány napra és visszajön. Étvágyam van, nem fogytam. Gastron már voltam gyomortükrözésre 2 hónap múlva kaptam időpontot.

Figyelt kérdés
2019. júl. 17. 15:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Szedsz rá valamit? Én ez esetben, ha tehetném elmennék előbb magánba tükrözésre. Plusz engem ultrahangra is elküldtek.
2019. júl. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, savlekötőt szedek. hasi ultrahang negatív.
2019. júl. 17. 15:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Mióta szeded a savlekötőt azóta amióta ez a panaszod van vagy mar előtte is szedtél ?

Én refluxos vagyok azonban rájöttem hogy a savlekötő egy nagy humbuk. Nekem csak rosszabb lett tőle pl hajnali négyes hányinger stb. Nagyon kell vele vigyázni mert ha eszel akkor azzal is számolni kell hogy a gyomrod ahogy a gyógyszer hatása elmúlik csak több savat termel mert nagyobb hiányt erez. És így szépen tovabb.

Ami segít az a teljeskörű életmódváltás. Itt a táplálkozásra gondolok.

Van erre egy kifejezett diéta amit elvileg hallanod kellett volna a dokitól. Kerülni kell a nehez zsíros ételeket pl pörkölt. Nincs gyors vagy fagyasztott kaja (bolti zacskós fagyasztott húsokra pizzára gondolok). Húsok közül hal csirke és ez is natúr párolt panír nelkul. Kerülni kell a sült dolgokat rántott dolgokat a tojás miatt ezeket a párolt dolgok váltjak fel. Köretek a sült krumpli helyett rizs főtt krumpli párolt zöldségek lencse káposzta. Tilos az alkohol a kávé. Illetve mértékkel kell a tejes termékekkel bánni. Illetve minden olyan bolti lötty üdítő tea. Helyette víz sok víz. És a szénsavas üdítők sem. Ami nagyon gazos lehet meg az a kenyér, lehet jobb ha magadnak sütsz mint a bolti. Illetve a fornettik helyett péksüti.

Ami okozhatja pl gyulladás valamire érzékeny vagy ételt nem tolerál a gyomrod. De akar lehet fekély is nagyon sok minden. De mondjuk a fekély fájdalommal is járna. Nyálkahártya sérülés. Nem zár jól a gyomrod. Utóbbit meg lehet műteni nekem ajánlották de nem nagyon gazok az arányok hogy jobb lesz. Szóval nem vállaltam be.

Helyette nekem ez a diéta segített illetve probiotikum fokhagymatabletta és egyeb homeopátiás készítmények. Ha érdekel leírom privátban nem mindenki gondolja hogy segít de én 2 ev utan abbahagytam a savcsökkentőt mert nem igazan ert semmit ugyan ugy rosszul voltam tőle de neked lehet bevállik.

Jobbulást kívánok :) ha erdekel valami akkor nyugodtan irj hiszen megéltem mar ezt egy joparszor.

2019. júl. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!