Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Idegesség miatt vannak ezek?...

Idegesség miatt vannak ezek? Mit csináljak ellene?

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon sokat idegeskedek, mert számtalan okom van rá, minden este már egy pár napja úgy fekszek le, hogy alig kapok levegőt (az orrom nincs bedugulva), néha napközbe is előjön, például most is, a szívemnél is be szokott szúrni, és átsugárzik a vállba, a múltkor voltam sürgősségin is, azt mondták, magas a pulzusom és alacsony a vérnyomásom.

Nagyon sokszor azt érzem a mellkasomnál, mintha összeszorítanák, egyszerűen megőrülök, meg mintha szorítana a szívem.

Mostanában az is sokszor van, hogy amikor felkelek az ágyból, akkor elsötétedik minden és kicsit megszédülök.

Biztos van olyan, amit kihagytam, de egyszerűen már megbolondulok, mit csináljak?

Pszichológushoz nem megyek,semmit sem ért.



2019. júl. 19. 18:34
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, és kb. azóta érzem rosszul magam lelkileg, amióta abbahagytam a fogamzásgátlót.
2019. júl. 19. 18:43
 2/6 anonim ***** válasza:

Lehet hormonális eredetű is.


Minden esetre ha ezeket elmondod háziorvosnak, ő adhat szorongásoldót.


A pszichológus pedig sokat ér, ha jó. Én adnék esélyt egy másiknak is.

2019. júl. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Utolsó! Elmehetsz a francbana jótanácsoddal! Irasson fel nyugtatót ami segíteni ugyan nem fog rajta de legalább rászokik és azon fog élni mert letenni rohadt nehéz!

Kedves kérdező! Ez az amit ne csinálj. Valószínű a stressz okozza. Próbálj ilyenkor tudatosan lassab lélegezni és a lábujjadtól kezdve ellazítani az izmaidat az egéaz testeden. Ha módod van rá nyomj be a neten valami relaxációs vagy meditációs zenét az sokat segíthet. Egy olyan pazichológushoz viszont nem lenne rossz elmenned aki megtanítja az autogén tréninget. Ha.nagyon nincs kedved könyv is van a témában. Az pont az ilyen helyzetekre való. Nekem nagyon sokat segít pl elalvásnál. Megjegyzem én az vagyok akinek felírták a szorongasoldót és már aludni sem tudott nelküle. Aztan annyi mellekhatast okozott hogy fraszt kaptam tőlük. Baromi nehéz volt leállni vele. És semmit nem oldott meg. Max az elején picit jobb volt mikor bevettem de maga anproblema nem szűnt meg tőle csak egyre nagyobb és nagyobb adag kellett belőle mintha drogot szednék. Ha tudtam volna soha nem vettem volna be belőle egy darabot sem. Ha ilyesmit akarsz van a drogériaban egy csomó gyógynövényes bogyó meg tea. Azok nem veszelyesek ennyire kilehet próbálgatni őket. Viszontnegy verképet csináltathatnál mert fulladást okozhat magnezium hiany vagy vérszegénység is. Éa ezek könnyen kezelhetőek. Meg a biztonsag kedvéért a tüdőgondozóban is elmeselném a panaszaimat. Jobb kizárni a szervi bajokat. Te is nyugodtabb lennél.

2019. júl. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Folyt. A fogamzasgatlótól tuti nincs ez. Max megvaltozott a hormonszínted és az okozhat szorongast és hangulatingadozást. Az hogy felkelsz és sötétul a világ tipikus alacsonyvérnyomas tünet. Az nem betegség. A mahas pulzus meg vele jár mert kompenzál a szív. Persze kérdés mennyire magas. Mondjuk az a stressztől is felmehet. De a folsav hianynak és vérszegénysegenek is lehetnek ezek a tünetei. A szorongás is. Próbalj utana járni. Nem valószínű hogy súlyos a baj.
2019. júl. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Folyt. Próbálj többet inni sózni az ételeket és sportolni valamit. Az javít habgulatodon is a vérnyomásodon is. Nekem a kardiologus a kólát javasolta. :) ő is röhögött közben. De mikor nagyon leesik beválik és nem hat ilyan erősen mint a kávé.
2019. júl. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Díjaznám, ha nem okoskodnál a válaszomba. Nem mindenki válik függővé a szorongásoldókól. Nekem például semmi panaszt nem okozott, csak végre sikerült kipihennem magam. Sokkal veszélyesebb lett volna kialvatlanul vagy nem odafigyelve közlekednem.


Az orvos pedig tudja mit csinál. Az erős szorongásoldók nem a háziorvosi kompetenciába tartoznak.

2019. júl. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!