Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha ideges, stresszes vagyok...

Ha ideges, stresszes vagyok vagy szorongok, lerágom a körmöm. Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés
Nem egyszerű körömrágásról van szó, egyáltalán nincs körmöm ez miatt, "lyukakat" rágok a körmömbe, és van olyan körmöm ahol a körömágynál kirágtam, és csak a végénél van körmöm (igen fájt,de mégsem hagytam abba). A bőrt is rágom, mindig be van gyulladva, de egyszerűen nem tudom abbahagyni, már próbáltam sokmindent, körömlakk/műköröm sem jött be, amint egy kicsit stresszeltem, lerágtam. Sportolok is, és megpróbálom minden energiám abba levezetni, de nem sikerül, és hiába nem akarom rágni, egyszerűen úgy érzem, hogy muszáj. 17/L

2017. aug. 14. 12:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Odafigyeléssel és akaraterővel pedig meg lehet szüntetni!

Gondolom nem is szívesen mutogatod a kezeid!

2017. aug. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nyilvánvalóan nem a tünetet kell kezelni, hanem az okot, mert ha ez a tünet elmúlna, akkor jönne helyette más. A szüleiddel keressetek sürgősen pszichológust a szorongás csökkentésére. Ilyen súlyos esetben esetleg gyógyszeres kezelés is szóba jöhet, a háziorvossal kezdd.
2017. aug. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A sebesre, gyulladtra rágás az önbántalmazás egyik fajtája. Durvának tűnhet, de egy kategóriába sorolják az önvagdosással. :( Ha szorongó típus vagy, akkor szerintem menj pszichológushoz.
2017. aug. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!