Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogy adjam be az inzulint?

Hogy adjam be az inzulint?

Figyelt kérdés
Inzulinos cukorbeteg lettem, ma lakodalomba megyünk. Hogyan adjam be vacsora előtt az inzulinomat? Ott az asztalnál nem szeretném. Menjek be közvetlenül vacsora előtt a mosdóba, amikor már az asztalon lesz az étel? Köszönöm a megértést és a válaszokat, ez most nekem elég nagy gondot okoz.
2019. júl. 20. 09:17
 1/9 Liz* ***** válasza:
Nekem édesapám cukorbeteg. Sajnos már évek óta így az ismerősök már tudják hogy inzulinos így előttük is be tudja adni. Ha más helyen vagyunk akkor kocsiba, mosdóba, asztalnál ha odaülök mellé nem látják ha ruhán keresztül comba vagy hasba adja. Úgy tudom az inzulin beadása után 20 perccel kell enni, így van egy kis időd elvonulni vacsora előtt. Remélem tudtam segíteni.:)
2019. júl. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítő választ!
2019. júl. 20. 10:30
 3/9 anonim ***** válasza:

Ilyen hülyeséget hogy ruhán keresztül adunk injekciót ne terjesszünk már! Így lehet injekciós tályogot kapni!


A cukorbetegségben semmi szégyelni való nincs, de ha nem szeretnéd mindenki előtt beadni, akkor valóban jobb félrevonulni. Egy lakodalom általában elég nagy helyen van, nem feltétlenül a mosdó az egyetlen megoldás.

2019. júl. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Liz* ***** válasza:
56%
Én nem terjesztem, hogy ruhán keresztül KELL beadni. Nyilván nem ez a helyes, de ha olyan helyen vagyunk, ahol nem szeretné nyilvánossá tenni, hogy ő bead magának egy injekciót és édesapámon nyáron van egy lenge póló akkor beadja úgy. Azt kérdezte, hogy hogyan lehetne úgy beadni, hogy ne vegyék észre én csupán adtam egy tippet, de köszönöm az építő kritikát.
2019. júl. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
SOHA SEHOL nem adhat laikus ruhán keresztül injekciót! Te csak adtál egy tippet... tippet könnyű adni, mert a felelősség nem a tiéd. Orvos vagyok, de az életben eszembe nem jutna ruhán át bármit beadni, kivéve ha a beteg életveszélyben van és az a pár másodperc is számít. Elég szégyen hogy egy régóta inzulinos cukorbeteg családtagja ilyen tanácsokat ad!
2019. júl. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Liz* ***** válasza:
17%
Egy orvosnak biztos annyi szabadideje van, hogy a gyakorin lógjon....
2019. júl. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hétvége van, nem ügyelek, és el szoktam olvasni az egészség kategóriában a kérdéseket. Miért orvosoknak talán meg van tiltva a gyakorizás? Ahhoz meg, hogy ki hogyan tölti a szabadidejét semmi közöd.
2019. júl. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Liz* ***** válasza:
Akkor elnézést doktorúr/hölgy! :D
2019. júl. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Megoldottam úgy, hogy amikor kihozták a levest, elmentem a mosdóba, beadtam ott. Mindenki el volt foglalva, fel sem tűnt senkinek hogy felálltam az asztaltól. Most már tudom nem kell ezen stresszelnem.
2019. júl. 21. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!