Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet valami komoly idegren...

Ez lehet valami komoly idegrendszeri betegség?

Figyelt kérdés

Erősen szorongó és hipochonder vagyok, és folyamatosan a testem figyelem, ezt talán fontos leszögezni az elején.

2 napja, mintha a jobb felem el lenne nehezülve. Terhelésre nem fárad el gyorsabban a jobb kezem (jobb kezes vagyok), de mintha fájnának a terhelt izmok és enyhe melegség lenne a jobb oldalamnál, hol itt, hol ott.

Mintha a mutatóujjam néha bebizseregne, de nem úgy, mintha hangyák mászkálnának rajta, hanem ilyen tök furán. Olvastam pár napja a sclerosis multiplexről, azóta nagyon félek, hogy az a bajom, illetve rögtön az jutott eszembe, hogy le fog bénulni a jobb oldalam vagy a karom. Van napszak, amikor nem érzem ezeket a tüneteket



2019. júl. 23. 00:48
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

azt mondta a pszichiáter, hogy szomatizálom magam, mivel a testem és az egészségem a szorongásom tárgya. Azt mondta menjek el neurológiára ha akarok, negatív eredményt fogok kapni majd, egészséges vagyok.

Aznap sokkal sokkal jobban voltam, és azóta is jobban érzem magam jóval, kevésbé intenzív és zavaró ez a dolog, habár még teljesen nem múlt el, de pont ezt mondta a doki is, hogy idő. Kaptam antidepresszánst, és pszichológust javasolt

2019. aug. 4. 22:03
 12/14 anonim ***** válasza:
Ennek nagyon örülök :) Tartsd be az utasításait, helyre fog hozni :)
2019. aug. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Menj el vele orvoshoz,

az olyan érzés jellemző az SM-re nem kezdeti stádiumban, hogy mintha egy 10 kilós súlyt raknának egyik vagy mindkét lábadra - nehezen tudod megemelni.

Nem érzel-e olyat, hogy mintha egy őv lenne a derekadon zsibbadás körben)? Ez tipikus SM tünet lenne és nem akarok tippeket adni. Elég nehéz ezt leírni.

Jobbulást kívánok!

2019. aug. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Hogy vagy azóta?
2023. szept. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!