Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Könnyű, olcsó, magas kalóriájú...

Könnyű, olcsó, magas kalóriájú vegán étel?

Figyelt kérdés

Nincs lehetőségem itthon főzni családi okok miatt, viszont nem szeretem magam hússal tömni. Nagyon szeretnék egészségesen étkezni, a kevés fizetésem egy kis részét arra szánni, hogy magamnak bevásároljak. Persze, naponta fél órát tudok a főzésre szánni, ha meg kell pirítani valamit, vagy ilyenek, viszont nem akarok nagy ételeket megfőzni.


Nem számít az íz, se semmi. Ha kell, nyersen megeszek bármit. Egy valami érdekel, hogy a spár meg ilyen hasonló üzletekben kapható legyen elérhető áron, és könnyen meg lehessen oldani a fogyasztását.


Ami még fontos, hogy magas kalóriájú ételeket szeretnék.

Egy ideje keresgélek a neten, és találok jó információkat. Például egyik ember mondja, hogy eszik többféle babot mindennap. De én engem az érdekel ebben, gyakorlatban hogy néz ki? Lehetséges, mindennap ugyanazt enni, ha mindenféle szükséges tápanyagot beviszek a szervezetembe? Most van nálam csicseriborsó, például, és akarok egy iszonyat egyszerű receptet, hogy épphogy fogyaszthatóvá tudjam tenni és kinyerjem belőle a szükséges tápanyagot.


Tehát valami nagyon gyakorlatias útmutatóról ábrándozok, apró indoklással.


Ebben szeretnék segítséget kérni.

Köszönöm szépen, privátban is lehet nyugodtan.



2020. márc. 15. 17:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Tészta/rizs+hüvelyesek+zsiradék eléggé kalóriadús és sok variációban elkészíthetö.

A csicseriborsóhoz keress pl csicseriborsó-saláta receptet - rengeteg van, és adj hozzá valamennyi fött tésztát vagy rizst - kész a csicseriborsós tészta/rizssaláta. Egészséges, laktató, kalóradús és ha jól füszerezed, még finom is.

Ugyanígy tésztára tudsz készíteni lencsékböl, babokból tésztamártást (pl. vegán/vegetáriánus bolognese - a vegetáriánusból lehagyod a sajtot)

Tudsz vegán" rizsesshút készíteni, hús helyett fött babot, vagy csicseriborsót teszel bele.

Fött babból lehet "pörköltet" fözni, nokedlivel (réteslisztböl lehet tojás nélkül készíten), vagy a fött babot hagymás zsiradékon átpirítod, akkor sült "aprópecsenyének" tudod használni.

Fött hüvelyesekböl lehet vegán burgert/fasirtot készíteni, sült krumplival meg zsömlével megfelel a kritériumaidnak.


Ezeket az alapanyagokat igen változatosan lehet kombinálni és más-más ételeket készíteni, méghozzá elég gyorsan.


JAavasolm, keress vegán rercepteket direkt a hüvelyesekböl (konkrétan vörösbab, feketebab, óriásbab, vöröslencse, hegyi lencse, csicseriborsó, stb), próbáld ki, ami tetszik és utána tetszés szerint tudod kombinálni meg variálni öket.

2020. márc. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A magok nagyon jók, olajosak, ezért kalóriában is jók, van bennük fehérje is. Egy csomag kis diákcsemegét bárhol kapni.


Humuszt szoktam még venni készen, nekem sosem lesz olyan jó krémes.


Házilag főtt-sült akármilyen zöldséget fűszerekkel összeturmixolva lehet szendvicskrémet csinálni.


Kifőtt tésztát összekeversz kifőtt zöldségkeverékkel. Növényi tejjel "besamelt" főzöl, tepsibe teszed, és ezt ráöntöd. Egyszerű, gyors sült tészta.


Vannak zabszeletek, fehérjeszeletek, kekszek, nápolyik, müzlik ami vegan, de ezt otthon is egyszerű csinálni.


Babból tényleg jól lehet ízre is megközelítőleg (de még finomabb is!) a húst. Mi "hamis rakott pulykát" szoktunk így csinálni. Ugyanúgy mindent csak főtt babból.


Pupusast szoktunk még, annak a tésztája egyszerű, gyorsan megvan, szinte akármit lehet bele rakni, aztán serpenyőbe kell piritani pár percet.


Vagy rántott zöldségek, brokkoli, tök, karfiol stb. Tojás helyett mással persze.


Lencséből, csicseriborsóból stb. Lehet jó fasirtot sütni, és falafelt.


Ezek jók mert kevés idő, vagy csak oda teszed sülni-főni.


Vannak facebook-on vegan csoportok, érdemes ott is megnézni, sok ilyen olcsó recept van.

2020. márc. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem ez az oldal segített átállni vegán életmódra:

[link]

Minimális angoltudás kell, de elkészítési idő szerint is rendezheted a recepteket, illetve nagyon változatosak és rengeteg csicseriborsós-hüvelyes recept van

2020. ápr. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!