Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Igaz lehet, hogy az a bio...

Igaz lehet, hogy az a bio zöldség, amit éjszaka permeteznek?

Figyelt kérdés

2020. máj. 13. 21:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
73%

Nem. A férjem allergiás egy csomó permetszerre, így mindenből csak biot eszik. Gyorsan kiderülne, ha valami nem az, ugyanis asztmarohamot kap tőle. Más kérdés, hogy a magyar termelők igényessége és legfőképp hozzáállása hagy némi kivetnivalót maga után, szóval gyakorlatilag már csak import cuccokat veszünk, abban jobban meg is bízunk. Persze ehhez megbízható helyről származó cuccokat kell venni, azért simán el tudom képzelni, hogy egyesek ügyeskedjenek ezzel is, mint minden mással.

Kis érdekesség kettes, a bio vegyszerben tényleg bio cuccok vannak :) Én a kis balkonfűszereimet pl. bio táppal locsolgatom, gilisztaszar van benne. Guszta, de ez van :))

2020. máj. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Meglep, amit írsz, #11, mert mi biopiacon vásárolunk és ott magasan prémium kategória az összes magyar termelő. Lehet kapni külföldi árut is, de azokat muszáj éretlenül leszedniük, hogy épségben szállíthatók legyenek, így nyilván nincsenek a beltartalmi értékük maximumán, miközben a hazait elég előző nap leszedni, így az érettebben kerülhet a piacra és nem gyötri meg a hosszú szállítás se. Nekem eszembe nem jutna külföldit venni, ha van magyar is, akkor se, ha olcsóbb. Nem beszélve az ökológiai lábnyomáról.

Ha meg valami egészségügyi kockázatot jelent, az pontosan a nem bio külföldi áru, rendszeresen vannak határértéket meghaladó vegyszermaradvány-ügyek az ilyenekkel, pl. olasz szőlő.

A bio ellenőrzés ugyanaz Magyarországon is, mint bárhol az Európai Unióban: ugyanolyan szigorú, ezért is szoktak már le a normál piacokon, hogy ráírják valamire, hogy "bio", mert azonnal megbírságolják őket. Azt kiírhatja, hogy nem permetezték, de azt, hogy bio, tilos kiírni, pont azért amit #10 ír, mert teljesen mást jelent, egyáltalán nem (csak) azt, hogy nem vegyszerezték. Ráadásul a biotermelő fizet azért, hogy kijöjjön hozzá a minősítő cég és az ellenőrzés után kiállítsa az igazolást, hogy bio-nak nevezhetők a termények. Mellesleg nagyon gyakran más EU-s országokban magyar biotermékek vannak a polcokon - érdemes megnézni, ha külföldön jártok.

Egyébként meg fényévnyi különbség van a bio és a nem bio cuccok között, laikusoknak is simán egyértelmű lehet a különbség. Elsősorban a hús- és tejtermékeknél ugrik ki nagyon az eltérés, egyszerűen nem lehet egy lapon említeni egy bio húsból készült húslevest a mozgáshiányos, antibiotikumozott, tápos állatokból készülttel. Eddig akárki megkóstolta a levesünket, mindenki elájul, hogy életében ilyen finomat nem evett, vagy gyerekkorában evett utoljára. A friss tejtermékek is magasan a legjobbak - a joghurt, a tejföl, a vaj, túró vagy a nyers tej, a zöldségek, gyümölcsök pedig nagyon ízletesek.

2020. máj. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%

Ismerem a piacokat, mi is a Momba jártunk évekig, aztán valahogy már nem. Főleg Virágoskútékkal vesztünk össze a romló minőségen és a kiszállításon, meg kissé magamra vettem azt is, amikor kaptam tőlük egy egész doboz záptojást :) Meguntam az egész bagázs környezetvédelembe burkolt pénzlehúzásait, hogy kinéztek ha válogatni mertem a jobb helyen takarmánynak visszaforgatott termésben és egyébként sem vagyok piacozós alkat, szóval felüdülés volt otthagyni őket. Egyébként isten lássa lelkemet, senkit nem akarok megbántani, de a legtöbbjük rohadt simlisnek látszik amúgy is, korrupt és mutyiországban meg nem nehéz senkit megkenni. Biztos vagyok benne, hogy az általam látogatott üzletek jobban figyelnek rá, honnan jön az áru, a németekben pedig jobban bízom, hogy nem exportálgatnak olyat, ami nem egyezik a saját követelményeikkel. Inkább ráfizetek, de akkor olyan is legyen.

Több külföldi biopiacon és áruházban fordultunk már meg, hát meg kell mondjam, a legtöbb helyen égett volna a fejük, ha ilyet tesznek ki, mint amiket az itthoni piacon láttam... szóval sajnos nem fogsz tudni meggyőzni, hogy térjek vissza a hazaihoz :D Aztán lehet akármilyen szemétnek nevezni, a férjem egészsége számomra fontosabb, mint az ökológiai lábnyomunk. Azzal majd ráérünk akkor foglalkozni, ha nem szennyez az ipar helyettünk is. Hülye nem vagyok.

2020. máj. 31. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ja, igen, képben vagyok én mindennel ami bioval kapcsolatos, vágom az engedélyeztetést, az ellenőrzéseket, mindent. Csak abban nem vagyok biztos, hogy a bio krumpli nem cserél helyet valami teszkóssal a piac felé, mert ott ugye már nem látja senki mit művelnek, a drága magyar gazdák jobban szeretik külföldre exportálni a jó minőséget, mert ott többet kapnak érte, nekünk meg jobb híján marad a szar. Nem csak bioban, mindenhogy. Pont így kerül a piacra a takarmánynak való is. Nyilván nem azt állítom, hogy ez folyik ott, de arra se vennék mérget, hogy nem. Na az ilyen simlisség az, amit simán elkerülök azzal, hogy bemegyek a megbízható kis üzletkémbe és megveszem a minősített, jó márkájú német bio terméket, az valóban az, ami rá van írva. Nem mellesleg most már mediterrán étrenden élünk, gyakorlatilag nem kapnék itthon semmit, amire szükségem lenne :)
2020. máj. 31. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
24%

Az lehet hogy nem hozzott elég termést a vegyszerentes.gazdalkodás és a gazda kínjaban mégis lepermetez

Persze éjjel hogy senki ne lássa. Így eladhatja bionak. :D

2020. jún. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Ignis Subdialis ***** válasza:

Egyébként normál gazdaságokban is javasolni szokták az alkonyatkori, esti permetezést, mert a legtöbb beporzó rovar nem repül éjszaka és az is egyre nagyobb gáz a mezőgazdaságban, ha lecsökken a beporzó rovarok száma. Ez "méhpusztulás" címen szokott futni a hírekben, mert nyilván az a legfeltűnőbb, ha méhészek elveszítik a méheiket, de a növénytermesztőknek is gáz, mert ki fogja kézzel porozgatni a paradicsomot pl.

Egyébként meg az ingadozó terméshozam benne van a pakliban mindenkinek, a mostani brutális aszály hatása is nagyon jól megnyilvánul majd a következő hónapokban a legátlagosabban termelt növények áraiban is.

Csomó olyan tévhit van a biotermelésről, hogy az egy csomó munka, meg kiszámíthatatlan, viszont ez ugyanaz a kategória, hogy valaki azt hiszi, hogy az a bio, amit nem permeteztek.

A biogazdaságokban alkalmazott termelési módoknál - nemszántás, permakultúra, talajtakarás, mulcsolás stb. - inkább kisebb energiabefektetésre van szükség és komolyabb vegyszerekre se kell költeni, esetleg pár rohasztó organizmusra a mulcshoz, meg ilyenek.

Ráadásul nem monokultúrás, így nincs az a veszély, hogy ugyanazt termeled óriási földeken és emiatt totál kiszolgáltatott a terményed a kártevőknek meg az időjárásnak, és ha probléma van, akkor az összes elpusztul. A biogazdaságokban azzal, hogy sokféle növényt termelnek viszonylag kis területeken, pontosan ezt küszöbölik ki. Azaz ha lezabálja a poloska a paradicsomot, még mindig van ötven más terményed.

#14 Nem kezelhető külön a férjed egészsége a környezeted egészségétől sajnos, ez már csak egy ilyen bolygó: túl kicsi ahhoz, hogy ne érjen utol a gondolkodásod következménye.

Az meg, hogy szerinted mi való meg nem való a polcra, tisztán kondicionálás eredménye. Ha egész életedben egyenpaprikákat, egyenuborkákat láttál a szupermarketben, akkor sokkot kapsz egy természetes módon növekedett vagy épp nem lesikált, lemosott terménytől. Eszméletlen mennyiségű az élelmiszerpazarlás amiatt, mert az embereket arra tanították, hogy ami külsőre nem olyan, mint az uniformizált tömegtermelés "gyártósoráról" legördült répa, az rossz. Emiatt van az, hogy egy csomó fajtát már nem is termelnek, mert hajlamosak göcsörtösen nőni vagy ugyan nagyon ízletes a termésük, de apró és a vásárló azt veszi meg, ami nagy és színes.

Azt meg már említettem, hogy hova vezet az, ha csak egyféle cuccot termelnek nagy területeken: jóval kiszolgáltatottabb az adott termény mindennek és a gazdák megpróbálják legalább a biológiai veszélyeket lecsökkenteni azzal, hogy még több vegyszert használnak.

2020. jún. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A 15-ös jól írja, a kérdésben említett termelő arra utalt az éjszakával, hogy titokban permetezték.

Ebben lehet némi igazság, de azért az igazolást kiadó szervezet néha szokott próbavásárlást végezni, és bemérni a vegyszertartalmat. Aki itt megbukik, az onnantól nem árusíthat bio minősítéssel, hanem újra végig kell csinálnia az engedélyezési procedúrát.

Ami bio, az nem azt jelenti, hogy nem permetezik "bolti" szerekkel. Hanem permetezik, de csak bizonyos szerekkel.

Lista a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal oldaláról:

[link]

Mondjuk azt elég érdekesnek tartom, hogy a gyorsan lebomló készítményeket nem lehet alkalmazni, de a rezet, ami nehézfémekhez hasonlóan felhalmozódik a talajban meg az élőlények (így az ember) szervezetében, azt szabad korlátozás nélkül.

A termesztett növények tápanyagtartalma nem a "mesterséges" módszerek miatt kevesebb, hanem legfőképpen azért sokkal alacsonyabb, mint 30 éve, mert:

- mindent öntöznek, így az adott mennyiségben található víz másfélszerese, mint régen, azaz minden egyéb kevesebb.

- télen, üvegházban termelt zöldségeket is vizsgálnak, amik az UV-hiány, meg az általános fényhiány miatt eleve nem is lehet jó minőségű.

2020. jún. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!