Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Melyik zöldséget nem lehet...

Melyik zöldséget nem lehet nyersen enni?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a krumplit és a padlizsán biztos nem lehet. Viszont sok videóban láttam, hogy az édesburgonyát, a gombát, a karfiolt és a brokkolit, sütőtököt nyersen eszik.Én is szívesen venném ezeket nyersen is, de eddig úgy tudtam, hogy ezeket is főzni kell, mert nehezen emésztődnek. Akkor most ez hogy van?
2020. aug. 6. 08:05
 1/7 A kérdező kommentje:
És a cukorborsó, zöldborsó, zöldbab, vajbab esetén mi a helyzet?
2020. aug. 6. 08:06
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az édesburgonyát, a gombát, a karfiolt, brokkolit, sütőtököt minden gond nélkül lehet nyersen enni, ha kellöen megrágod (vagy/és egész vékonyra darabolod), akkor semmi bajod sem lesz, hacsak nem extrém rossz az emésztörendszered.

A borsó szintén ehetö nyersen is, a babféléket ellenben nem igazán javasolják, mert egyik benne lévö vegyület sok embernek ártalmas. De ha megsózzák vagy ecettel/citromlével ízesítik), és úgy fogyasztják, akkor ez elbomlik, ahogy a zöldparadicsom esetében is.

A krumplit is lehet nyersen enni, csak sok ember nem túll jól emészti a nyers keményítöt.

A padlizsán az, ami majdnem mindenkinek problémákat okoz, de ez sem mérgezö, csak "hasfájdító"!

2020. aug. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Fehérrépa? Főzőtök, amúgy ezeket általában meg lehet enni, a krumplit is csak rosszabbul emészthető és nem finom annyira.
2020. aug. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A fehérrépát miért ne lehetne enni nyersen? Kifejezetten finom, hasonló, mint a sárgarépa!
2020. aug. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Sok zöldséget, gombát meglehet ugyan enni nyersen is csak nekem nem mindegyik ízlik így. Tököt, gombát, édesburgonyát, babot, biztosan nem ennék nyersen. A répaféléket a zöldborsót, zsenge kukoricát, káposztatorzsát, sóskát, rebarbarát, kifejezetten kedvelem, hogy csak néhányat említsek.
2020. aug. 9. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A nyers mirelit zöldborsó nagyon jó nyáron egészséges fagyinak.

Igazából a legtöbb zöldséget eheted nyersen ha nagyon alaposan megmosod, akinek gyengébb az emésztőrendszere annak belefájdulhat, ahogy előttem is írták, de konkrét bajt nem okozhatsz vele.

2020. aug. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Brokkoli, gomba, karfiol - nagyon egészséges nyersen, sose hőkezelem, és nagyon fini. :)
2020. szept. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!