Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit reggeliznél ha nem ehetsz...

Mit reggeliznél ha nem ehetsz mást mint zöldségeket azt is főleg nyersen?

Figyelt kérdés
Betegség miatt három hónapra letiltatok szinte mindenről.csak friss zöldségeket salátákat és gyümölcsöket szabad ennem.Néha ehetek halat és csirkemellet de nem szabad túlzásba vinnem.De semmi fantáziám nincs,két napja vegyes salátán élek, de ma már nem bírtam lenyelni van valami trükk, hogy ehetőbbe varázsoljam? Minden segítséget köszönök.

2016. jan. 29. 09:02
 1/6 anonim válasza:
100%

Sárgarépát, az nyersen is finom.

Ha unod rágni, akkor lereszelve sózva egy kis levet is enged. Salátát is feldobja.

2016. jan. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Turmixolj le gyümölcsöket, amit hígíthatsz vízzel, gyümölcslével, adhatsz hozzá joghurtot vagy tejet, édesítheted mézzel.

Készíthetsz avokádókrémet, amit ízesíthetsz zöldfűszerekkel, citromlével, és mártogathatsz bele sárgarépát, szárzellert.

2016. jan. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én speciel azt enném, amit normálisan (illetve amivel jól érzem magam, de az szerintem ugyanaz, jó étrendem van, igaz, sosem vagyok beteg), mert a kissé jogos paranoiám, hogy izmot bontok, s mindenféle tápanyaghiányt okozok magamnak, s az életminőségem durva leromlása egészségtelenebb lenne, mint eme kétséges dietetikai tanácsok megszegése. Persze nem ismerem a betegségedet, én utánaolvasnék s ugye ott az a remek visszajelző testem, megkérdezném az ő véleményét, jobban bízom benne, hogy ismeri saját magát.


Turmixokat tudok elképzelni, amúgy tényleg csak a salát marad, nem nyerseknél pedig levesek (bizonyos kombinációban minden nélkül, pici sóval is finom az eredmény, de azért én tennék bele valamit, zöldséggel simán éhenhalnék), főtt/párolt zöldségek... A gyümölcsök legalább több kalóriát adnak, de fehérje és zsír akkor is kell az élethez.

2016. jan. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ami lehet az beteg,szóval a doki nem mondott mást,hogy magas a cukrom ,aztán a pajzs mirigyemmel van valami, meg a májammal, aztán asztmás vagyok és pikkelysömörös ,s magas a koleszterinem . Autoimmun betegségre gyanítanak,de még nem tudnak biztosat.Még jó hogy nem dohányzom vagy iszok alkoholt.Szóval most csak zöldségféle lehet. Semmi ami tej,se sajt,fűszerek java is letiltva, szóval csak gondoltam hátha kapok jó tippeket, a turmixot azt mindenképp kipróbálom valami zöldséggel.Köszönöm a segítséget! Elsőnek tényleg finom a sárgarépa nyersen reszelve köszönöm!!Az volt a reggelim. :)
2016. jan. 29. 20:38
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha magas a cukrod, akkor a gyümölcsökkel is óvatosan...

Turmixból van sokféle, csak gyümölcsös, csak zöldséges és vegyes is, bár az nekem sose jött be, a zöldség mindig elnyomta a finom gyümölcsízt, zöldséges lett az egész. De van, aki szereti, a zöldturmixok tipikusan zöldséget, gyümölcsöt és pici vizet tartalmaznak. Amúgy gyümölcsturmixba kis dió vagy zabliszt is mehet, nem tudom 1-1 deka belefér-e ezekből, de tartalmasabbá teszi az italt. Ahogy kis kókusztej is. A betegségeidből csak a cukrossághoz értek egy picit, a többinél nem tudom, mi jó.

2016. jan. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Párolva se lehet? Azzal nagyon fel lehet dobni a zöldségdiétát, és fűszerezni sem kell.
2016. febr. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!