Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Mennyi időnként egészséges...

Mennyi időnként egészséges akkor ha az ember nem érintkezik másokkal, hajat mosni, fürödni tehát nem kell a elvárandó személyi higénia?

Figyelt kérdés
A fogmosás mondjuk adott naponta minnimum 2x a cukorfogyasztás és egyéb modern ételek miatt bár az is érdekel, ha az ember hagyományosan táplálkozna, lenne-e értelme. Tehát, naponta, többnaponta, nyáron többször persze, vagy hetente? Azért kérdezem mert hallottam olyat, hogy van, aki heti egyszer fürdik/tisztálkodik. Van aki kétnaponta. Én minden nap reggel zuhanyoztam, heti 1x-i hajmosás, de olyat is ismerek, aki napi 2x zuhanyzik pedig nem sportol. Illetve aki naponta hajat mos. Viszont van egy érdekes naturista ismerősöm, aki télen egyàltalán nem fürdik , vagy csak nagyon ritkán. Nyáron heti egyszer kétszer. Ez egészséges? Szerinte évezredeken át ìgy tisztàlkodtak az emberek és szerinte ez az egészséges mert ehhez idomult a bőr. Ez igaz? Persze nem emberekkel foglalkozik és nem sokat van emberek között.😅 Illetve egy bőrgyógyász vagy biológus erre mit mondana?

2020. dec. 27. 15:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Angliában élek. Itt kimondottan luxus tartják, hogy én minden nap zuhanyzom. A legtöbb kollégám csak csütörtökön zuhanyzik, mert akkor van a pub parti is. De volt olyan kollégám, akit már haza kellett küldeni, hogy tisztálkodjon, mert iszonyúan büdös. Az angolok nagy része jó ha 2-3 naponta zuhanyzik. Indokuk az, hogy minek minden nap, nem izzadnak ( dehogynem, csak nem érzik)
2020. dec. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
1es vàlaszoló. Ez igen érdekes. Anyukàm magyon vidèkről jött, mégis kiakadt volna, ha nem fürdünk naponta. Nàlunk csak a hajlèktalanok meg a romák nem fürdenek naponta, bár a kissebbségiekre ez azért nem igaz mivel ezzel gúlyolják és gúnyoltàk őket ezer éve akiket én ismerek, nagyon tiszták és igényesek.
2020. dec. 27. 22:22
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Hajat mosni szerintem hetente, de ez függ attól is, mennyire zsírosodik és milyen hosszú. Fürödni, zuhanyozni - főleg télen, ha nem vagy izzadós - nem muszáj minden nap, ahogy neked jó, de azért ne legyél büdös, izzadságszagú. A "kényes" testrészeket viszont nem ártana minden nap megmosni, és alsóneműt váltani. Én nem szoktam minden nap fürdeni, de erre azért odafigyelek.

A túl gyakori (pl. napi 2x) fürdés szerintem nem tesz jót a bőrnek, kiszárítja. A haj pedig hozzászokik a túl gyakori mosáshoz, legalábbis én azt tapasztaltam, hogy ettől gyorsabban zsírosodik.

2020. dec. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!