Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Aki teljesen megprobál egészsé...

Aki teljesen megprobál egészségesen élni, az miből teszi?

Figyelt kérdés
Egy válság kellős közepén... A bio kaják háromszor annyiba kerülnek, mint a normál.. Szerintem ez nam a ma Magyarországa.

2022. szept. 4. 19:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Attól még élhetsz egészségesen, hogy nem "bio kajákat" eszel, akármi is legyen ez a pontos meghatározás.


Például sportolhatsz, ehetsz kevesebbet, ehetsz több zöldséget, ihatsz több vizet, hanyagolhatod a cukros lónyálakat, tölthetsz több időt a levegőn stb.

2022. szept. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
12%
A bio pont nem egészséges
2022. szept. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
44%

Tévedés, nem kell biókaja, elég, ha piacon veszel normális helyröl, az meg olcsóbb, mint a bolti.

Másrészt a legtöbb ember ma a megvett élelmiszerek jó részét kidobja, vagy mert még nyersen megromlik, vagy a maradék ételeket dobja a kukába. Meg MO-on rengeteg ember jóval többet eszik, mint amire szüksége van, ha csak annyit vásárolna meg enne, ami tényleg kell, fele sem lenne a kajaköltség.

2022. szept. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
2-es: ezt meg tudnád valamivel indokolni? Mert ez ugyanis egyáltalán nem igaz! Ne mondd, hogy a televegyszerezett étel jobb, mint amiben nincsenek káros anyagok?
2022. szept. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
46%
A normál étel nincs televegyszerezve, te megy egyed csak a mikotoxinokat, ne haragudj, előtted az internet és az iskola, neked is annyi képezni magad, mint másnak. Biot csak ellenőrzött kereten belül szabad enni, példaul ahogy mi gyártjuk az univernél a bébiételt, hogy a peszticidvizsgálat mellett mikotoxin vizsgálatra is bevizsgálunk mindent, mivel azon buknak el az alapanyagok…
2022. szept. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Ma már a bio sem bio minden esetben, csak rá van írva. Egyszer valaki feltette nekem azt a kérdést, hogy szerintem mi a bio? Gondolom az, ami nincs permetezve, nincs génmódosítva, nincs hozzáadva mesterséges anyag, nincsenek benne E dolgok, de nem, elég sok E anyag van benne, amit engedélyeznek bio-ként. Egyébként nem feltétlen él drágábban, mert pl. én magamról tudom, hogy minden hülyeséget összeeszek, talán a felére nem is lenne szükségem, vagy nem kellene ennyire túlzásba esni. Aki egészségesen élni szeretne, az azért nem csak a bio élelmiszerekre vonatkozik. Pl. sok olyan miatt is egészségtelenek vagyunk, mert vagy az életvitelünk olyan, vagy a napi rutinjaink olyanok, ezeken is lehet változtatni.
2022. szept. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
73%
6-os: akkor szerinted egy gyümölcs, ami tartalmaz C.-vitamint, nem lehet bió, mert a C-vitamin az élelmiszeriparban E 330-cal van jelölve?
2022. szept. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

5-os: a bióban- ha rendesem betartották a szabályokat, NINCS mikotoxin, éppen ezért nem fogadják el az általad említett élelmiszereket, amikben van.

De remélem, nem a magyar élelmiszeripart tartod standardnak, ugyanis a legtöbb országban sokkal szigorúbbak a feltételek, ott még véletlen sem lehet semmiben mikotoxin.

2022. szept. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

“ bióban- ha rendesem betartották a szabályokat, NINCS mikotoxin, éppen ezért nem fogadják el az általad említett élelmiszereket, amikben van.”


Miért, szerinted mi célból permetezik a gyümölcsöt te nagy okos? :) de, a bio dolgok tele vannak vele, ezzel foglalkozom. Mint ahogy a teljes kiörlésű kenyér is és társai is. Utóbbi legalább egészséges kis mennyiségben, mert lassabban szívódik fel belőle a szénhidrát és nem emeli meg a vércukrot úgy, mint a fehérkenyér és ennyi az előnye gyakorlatilag. Normál embernek nem kell ilyet ennie.

Ezek a divat egészséges dolgok pont nem azok

2022. szept. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Mondjuk pont nem a gyümölcsre gondoltam. Nem értek hozzá és nem mondom, hogy minden E káros főleg, hogy én szerencsére nem foglalkozok ilyenekkel. Meg is bolondulnék, hogy ha nekem állandóan ezeket kellene figyelgetni. Mértékkel azt eszel amit akarsz, persze más kérdés, ha valamilyen probléma miatt étrendet kell váltani.
2022. szept. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!