Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen tanácsot tudtok adni,...

Milyen tanácsot tudtok adni, hogy mindennap tudjak wc-zni? Már megpróbáltam mindent, egészségesen próbálok étkezni, napi minimum 1,5 liter folyadékot megiszom.

Figyelt kérdés

Italként csak ásványvizet vagy teát iszom. Semmi édes löttyöt. Ételeket olyanokat eszem, mint bárki más, csak több zöldséggel. Eszes rostban gazdag ételt, kefirt, Activiát. Este nem eszem halálra magam.

Gyerek koromban is ez volt a problémám, csak most már észreveszem, hogy szúr a hasam, és felpuffad.

Volt másfél hét, amikor minden nap jártam tojni,csodálkoztam is. Pedig akkor sem ettem semmivel másabb kaját, mint máskor. Azt hittem, beteg vagyok, úgy lement a hasam. Most például 3 napja nem voltam. A rendszert sem tudnám beállítani, hogy pl. minden reggel felkeléskor kikakáljam magam, mert 2 műszakban dolgozom. Idegen helyen nem tudok nyomni a zajtól, és főleg, ha beszélgetnek a mosdóban.(Volt, amikor majdnem kikiabáltam melóhelyen a wc-ről, hogy "Kuss legyen, szarni akarok!".) Ha minimálisan rám jön itthon, akkor van sikerélményem, de máshol nincs. Már tényleg próbálkoztam mindennel, kávézással, teázással. Mesterséges gyógyszereket nem szeretnék magamba tömni, természetes úton szeretnék végre egy nagyot szarni MINDEN NAP! Tanácsotok van ez ügyben?


2009. dec. 2. 20:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Próbáld ki a szűz teát! napi egyszer kell inni, kb 3-4 dl, és leginkább este ajánlatos fogyasztani, mert akkor reggel elintézed a dolgod, és oké lesz a napod a továbi időszakban! semmiképpen ne idd reggel, vagy napközben
2009. dec. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
sport? hidd el nagyon felgyorsitja az anyagcseréd...csak egy pici kell naponta,annyi hogy szaporábban verjen a szived...ha 2x felfutsz a lépcsön meg le és ezt naponta már azis elég szerintem.amugy meg ha rostdúst ételt eszel sokat igyál rá különben csak mégjobban bent reked a cucc...
2009. dec. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Szépen megfogalmaztad XD Minden nap nyomj fel egy végbélkupot , ennyit tok tanácsolni.
2009. dec. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy az utolsónak igaza van.

10 évvel ezelőtt hányingerem volt, az ellen dugtam fel kúpot. Rám is jött egyből a csinálhatnék, és annyi kijött, hogy eldugult a wc.

Az a baj, hogy sokat fingok. Mikor e sorokat írtam, akkor is elröppent egy galamb. Nincs nap, mikor ne finganék. Melóhelyen görcsöl a hasam is. Mostanában megpróálom ott is elereszteni, de óvatosan, mert csak hangosat tudok. Már elegem van ebből a kínlódásból. Tuti, hogy ebbe a dologba fogok beledögleni.

2009. dec. 2. 20:17
 5/10 A kérdező kommentje:
Na akkor holnap veszek olyan teát, aztán kiváncsi vagyok, mi lesz vagy mi nem. Zöld teát szoktam inni reggelente, de az sem segített, csak egy ideig, mikor délutános voltam. Cigi, tea, aztán irány tojni. Ez jó dolog lenne. Próbáltam azt is, hogy korábban kelek reggel, hogy legyen idő teázni, de hajnalban nem jön rám, ha este kell egy kicsit, nincs erőm nyomni. Pár nap és 5 hónapos terhesnek nézek majd ki. :)
2009. dec. 2. 20:22
 6/10 anonim ***** válasza:
a második vagyok...én a szűztea kapszula változatát szedem,a fortét és nagyon hasznos, a teát nem próbáltam mert nekem ez egyszerűbb és csak ajánlani tudom, semmi vegyi cucc
2009. dec. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ja hogy cigi...azt gyorsan hagyd abba attól bármi bajod lehet,az simán lassithatja az anyagcseréd,gyengitheti a bélmozgást,bármi...van akinél gyorsitja van akinél lassitja
2009. dec. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A kulcs a megfelelő mennyiségű folyadék fogyasztás 2-3 liter víz, rendszeres testmozgás, rostdús táplálkozás, melyben nagy arányban szerepel a nyers gyümölcsök és zöldségek.


Ha székrekedésed van a tejtermékeket nem javaslom. Próbálj meg minél több növényi finomítatlan ételt enni.


Próbálj lazítani is. Ha ideges vagy az kihat a vegetatív idegrendszeredre és nem tudsz "produkálni". lazíts!

2009. dec. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Holnap veszek is teát. Utána olvastam, ilyenre vadásztam. Nem a legolcsóbb, de az egészség a lényeg. :)
2009. dec. 2. 20:57
 10/10 A kérdező kommentje:

Utolsónak: mozgok eleget, maximum megint nekiállok tornázni egy kicsit minden nap.

Sajnos mostanában szó szerint idegbeteg vagyok munkahelyen. Nincs átlagosan unalmas napom, csak átlagosan szar napom. Mindig felidegesít valami. Holnap kérek időpontot valami pszichomókushoz, mert ez így nem jó. 23 évesen idegroncs lettem, a "jó" gyerekkoromnak köszönhetően. Anyám mindig ordítozott velünk. Az is eszembe jutott ma, hogy írok neki egy smst, hogy köszönöm, hogy ilyen állatot csinált belőlem. Szerintem a dilinyóm is benne van a dologban. Sajnos egyre súlyosabb az állapotom, nincs türelmem a hülye munkatársaimhoz. Vannak normálisak is, velük jól megvagyok. Valamelyik nő látványától már ideges vagyok és ha hozzámszól, bunkón válaszolok. Többeket zavarnak ezeknek a marhaságai, csak ők jobban tűrik. Ma például mire visszaértem a gyártósorra, elvitte az egyik munkaeszközömet az egyik, múlthéten meg szintén ez a nő átrendezte a munkaterületemet mire visszajöttem wc-ről. Valamelyik egész nap az élettársáról és gyerekeiről, csak saját magáról beszél, bármilyen témát hozunk fel. van még pár bolond. Na ilyen társaságban nem tudok nyugodtan végigmelózni 8 órát.

2009. dec. 2. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!