Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi lehet ez? Folyton enni...

Mi lehet ez? Folyton enni akarok, ha éhes vagyok ha nem. Sokat eszek, és mégsem elég. Folyton tömöm magam. Megpróbáltam egészségesen étkezni saláta stb, de úgy éreztem majd meg halok az éhségtől, mi ez?! .12/l

Figyelt kérdés

2015. aug. 3. 09:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet azert van, mert unatkozol es mar kinodban nem tudsz mit csinalni.

De ha erzed is hogy ehes vagy akkor nem tudom.. De mindenkeppen fekezd magad mert elhizol. Azt meg gondolom nem akarod.

Talan valami dokit kene keresni. Bar nem tudom hogy tudna e segiteni...

2015. aug. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mennyi édes, vagy cukros dolgot eszel?

Az lehetséges, hogy cukorfüggő vagy.


"A cukorfüggőség

Az egyszerű cukrok, cukros ételek lebontása azonban nem igényel annyi időt. Ha pl. szőlőcukrot szopogatunk, vagy cukros üdítőt iszunk (2 dl kólában fél deci cukor van!) akkor a vércukrunk ugrásszerűen megnő. Bár az éhség ilyenkor gyorsan csillapodik, ugyanilyen hamar vissza is tér, mivel a vércukor leesik – sokszor a normál érték alá. Az agyban is különös folyamatok játszódnak le ilyenkor: a magas vércukorszint endorfin termelésére serkenti az agyat, és ez a cukorfüggőség kulcsa.


Az endorfin örömhormon, és az evolúció során megőriztük azt a képességünket, hogy ami pozitív reakciót vált ki az idegrendszerünkben, ahhoz visszatérjünk: így van ez a cukorral is.


Minél több cukrot eszünk, annál nagyobb a vágy, hogy még többet fogyasszunk el belőle. Az agy hozzászokik a magas vércukor szinthez, és az endorfin termelését attól teszi függővé. Kialakul az ördögi kör: azoknál az embereknél, akik hajlamosak függőségre egy idő után a cukor lesz az öröm egyik fő forrása, és napközben többször előjön az „úgy nassolnék valami finomságot” érzés. Az inzulintermelés ilyenfajta ingerlése az évek során azt eredményezi, hogy az inzulintermelő szervünk kimerül – és az időskori cukorbetegség már fiatal korban jelentkezik. Ennek kezelése első körben csak diéta, majd a diéta mellett gyógyszer, és ha a hasnyálmirigy végleg felmondja a szolgálatot, akkor inzulinos terápia jön."


Ha eddig sok édességet ettél, ezután

próbálj minél kevesebbet enni(vagy cukros, szénhidrátos dolgokat), a zsírt viszont ne mellőzd. Ne egyél sokat belőle, de ne hagyd ki egészen az étrendedből, mert azt a szervezeted megérzi, és nem lesz jóllakottság-érzeted.

2015. aug. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Úúú...sajnos magamra ismertem :(

Köszönön a tanácsot megpróbálom mellőzni a cukros dolgokat :(

2015. aug. 6. 18:38
 4/5 anonim ***** válasza:

örülök, hogy segíthettem :)

akkor ez a link hasznodra lehet:

[link]

2015. aug. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Dumcsy válasza:
Én is ugyanilyen problémával küzködök ! Egésznap tudnék enni ,mindig úgy érzem éhes vagyok. Mindegy mi csak ehessek....persze a kilól meg jönnek !!! :( próbáltam fogyózni pár napig sikerül,de akkor is csak a kaján jár az eszem! :( Mitől van ez???
2015. aug. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!