Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Aki teljesen megprobál egészsé...

Aki teljesen megprobál egészségesen élni, az miből teszi?

Figyelt kérdés
Egy válság kellős közepén... A bio kaják háromszor annyiba kerülnek, mint a normál.. Szerintem ez nam a ma Magyarországa.

2022. szept. 4. 19:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
89%

Azért érdekes, hogy MO-on a bió mérgezö, a világ többi részén nem!

Mellesleg több mitn 40 éve csak bió termékeket fogyasztok (habár jó része nálam terem, tehát nem kell venni és tudom, hogy semmiféle vegyszert nem kapott), ennek "ellenére semmi bajom sincs, mindegyik éves orvosi ellenörzö vizsgálat szerint tökéletesek az értékeim, gyógyszert meg soha nem szedek, még fájdalomcsilalpítót sem, mert nincs rá szükségem.

De gondolom, szerinted már régen a sírban lenne a helyem a sok bió miatt!

2022. szept. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
21%
A bio (nem bió) máshol is ugyanilyen. Ha te alap mikrobiológiai alapismeretekkel nem rendelkezel és nem tudod felmérni a veszélyeket, azzal nem tudunk mit kezdeni, ha az általad veszélyesnek gondolt “vegyszeres” gyümölcsöt ennéd, akkor is ugyanilyen lenne az egészséges, csak úgy megsúgom
2022. szept. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
52%

12-es: elég megnézni a korosztályomat, a többségnek naponta egy amrék gyógyszerre van szüksége, mindene fáj, nem tud jóformán semmit csinálni, mert "öreg", nekem (meg a biót fogyasztó ismerösökkel együtt) meg semmi bajom, az orvost évente egyszer látom, amikr ellenöriztetem az értékeket - de te biztos mindent jobban tudsz!

Meg ha kicsit utána néznél, rengeteg ember fogyaszt bió ételeket, de még nem hallottam senkiröl, hogy belebetegedett volna.

Viszont igen sok mindenki kap rákot a növényvédöszerek mellékhatásaként

2022. szept. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
25%
Nem különösebben érdekelnek a rokkant ismerőseid, gondolom te tudod mindegyikről, hogy ki baja és mitől van :) pl. Ha vennéd a fáradságot és bepötyögnéd a google-ben, hogy milyen problémát okozhatnak a mikotoxinok éveken át tartó fogyasztása, akkor valszeg meglepődnék. De ezt úgy sem fogod megtenni, mert te szeretsz burokban élni és azt hiszed ettől vagy egészséges :) megsúgom, az emberek nagy részének ugyanúgy nincs szüksége orvosi kezelésre, ha előjön a probléma, akkor pedig ráfogod a “vegyszerezett” zöldsegre, mert te annyira egyedi vagy :)
2022. szept. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
A nem-magyar oldalakon nem ismert ilyen probléma!
2022. szept. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
Te nem vagy komplett babám :) ne zavarjon, hogy a tényeket tagadod most le
2022. szept. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Úgy érted, hogy városban miből teszi? Elköltözik vidékre.
2022. okt. 4. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
46%
17-es: szerintem te még soha nem láttál "vidéket"! Ugyanis ott is a legtöbb ember lakásban él, és nincs sem kertje, sem termöföldje, meg ideje sem lenne termelni rajta valamit, mert munkába jár!
2022. okt. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem kicsit elbeszéltek egymás mellett kedves előzők :) A konstruktív vita mindig jó egy adott témában, szóval gondoltam beszállok. Magyarországon a hivatalos BIO minősítéssel ellátott dolgok nem jelentik automatikusan a permetszer mentes termesztést. Viszonylag sok permetszer van engedélyezve bio gazdaságban is, de aki ezzel foglalkozik az legtöbbször van annyira lelkiismeretes (illetve sokszor anyagilag is jobban jár vele), hogy alternatív védekezési megoldásokkal él. Van bizonyos méretű gazdaság, ahol ez már nem működik (ezt nehezen tudom lenyelni de nálam okosabbak mondják). A másik bio ami a háztáji bio és tényleg minden mentes, ez egy más kategóriát képvisel a boltos dolgok ellenében. Az előttem szóló lisztes példája annyiból fura, hogy régen (mondjuk 40-50 évvel ezelőtt) a fehér liszt volt a "prémium" és a teljes kiőrlésű a mindennapi ember étele, hiszen aki háztájiba csinálta, az legtöbbször nem őröltette irreálisan finomra.
2022. dec. 9. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
A bio zöldség az amelyiket éjjel permetezik... Nem trollkodás, de azért Magyarországon ezt nem zárnám ki... A legjobb ha van saját kerted és ott termeled. Húst csak minimálisan és csak megbízható paraszti gazdaságból, tehát nem a Tecso stb hűtőből. És napi szintű testedzés. Nem kell gazdagnak lenni hozzá de egy kert az jól, ha van.
2023. ápr. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!