Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » A “közvetlenül préselt” nem...

A “közvetlenül préselt” nem sűrítményből készített, zöldség-gyümölcs pürék egészségesek vagy sem?

Figyelt kérdés

Természetesen hozzáadott cukor nélkül.


Elég sokszor hallom, hogy az ilyenek is egészségtelenek, de miért azok? Valóban azok?



2023. febr. 15. 20:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert mást akar eladni aki egészségtelennek hívja.
2023. febr. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem egészségtelen. Mondjuk nem nagyon értem ezt egy élelmiszerre, hogy egészséges vagy egészségtelen.

De érdemes azért figyelni a gyümölcsleveknél a cukortartalomra.

2023. febr. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én szeretem ezeket, és ha gyümölcsöt nem is, akkor ilyent eszek, hogy meglegyen a rost.bevitelem és egészségeset fogyasszak. Rámondják mindenre ami előre van csomagolva, konzervbe, üvegbe stb hogy egészségtelen, mert biztos tartósított stb. Pedig ezek nagyon is jók és finomak is! Nem mindenkinek van kertje frissen termő cuccokkal, szóval az ilyet vesz, nincs abba semmi, úgyhogy azoknak van igazuk akik szerint egészséges. Igen a cukor annyi amennyi maga a gyümölcs természetes cukortartalma, úgy jó, ha plusz cukor nincs benne.
2023. febr. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A gyümölcslevek esetén a cukortartalom szabad cukornak számít, szerintem a zöldségleveknél is, csak azoké alacsonyabb. A szabad cukor egészségi szempontból egy kategória a hozzáadott cukorral, nem ajánlatos túl sokat fogyasztani belőle. Napi kalóriabevitel 5-10%-a ajánlott maximum. De nem is szükséges 0-ra levinni a bevitelét.


Amíg egyben van a gyümölcs vagy zöldség, nincs vele probléma, mert akkor ott vannak a rostok is, és az ép sejtekből nehezebben szabadul ki a cukor, nem szívódik fel olyan gyorsan. A püré a kettő között félút, és a főzés, bármilyen feldolgozás is gyorsítja a felszívódást.

2023. febr. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezek fogyasztása a cukortartalmuk miatt nem ajánlott, vagy csak egészen minimális mennyiségben.
2023. ápr. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!