Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Az FLP aloe vera izzadásgátló...

Az FLP aloe vera izzadásgátló dezodor triklozánt tartalmaz. Míg a hagyományos dezodorok alumíniumot. Mindkettőről kimutatták, h rákkeltők. Most akkor melyik veszélyesebb?

Figyelt kérdés

Az FLP-aloe verát épp azért nyomatják, mert nem tartalmaz alumíniumot( a hagyományos dezordorok alumíniumot tartalmaznak és ezért rákkeltőek). Ezért van már enyni fiatal mellrákos nő, és már pasik között is egyre gyakoribb a mellrák, hiszen egyre fiatalabban kezdik el ezeket az izzadásgátlókat használni. Viszont az FLP-s dezodor triclosan-t tartalmaz, és ez a szer is olyan súlyosan rákkeltő, h a WHO már a betiltását kezdeményezte.

Most akkor mégis melyiket "biztonságosabb" használni??


2009. jan. 23. 10:09
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
de szaga van? mert az FLP mellett is izzad az ember, de nincs szaga. amúgy a múltkor elfogyott az flp, és rátértem a haygományosakra, és hát, meglepett, de szaga vot, hiába márkás, rexona meg nivea
2009. ápr. 24. 09:59
 12/23 anonim válasza:
87%

Tegyük rendbe a dolgokat:


1. az A.V. bionom mesterkozmetikus a N..... cég embere, mely méreganyagmentes tisztító- és tisztálkodószerekkel hirdeti magát, miközben az ő egyik-másik termékükben is nem egy, nem két drasztikus méreg van, amit A.V. persze tud (és nem is használ), de elegánsan szemet huny felette, hiszen számára az is fontos, hogy e cég termékforgalmazói közül minél többen megvegyék a CD-it, amiből busás haszna van. Tehát az, hogy ő bionomként kiáll egy nem bionom cég mellett, annak tisztaságát zengve, nem túl etikus! (Minket anno az A.V. rádióriportjával kamuztattak be, hát az a dezodor meg az a fogkrém... fos!!!) A tusfürdőktől fél-egy év után többeknek pálni és rohadni kezdett a bőre. Nem bizonyítható, de ha 10 emberből 3-4-nél azonos tünetek jelentkeznek azonos időben elkezdett termékhasználat után, az már több, mint gyanús! A ciki csupán az, hogy a 3-4 durvára hallgat, nem meri elmondani, s amint az egyik elkottyantja bánatában és elkeseredettségében, hogy ő bizony úgy hiszi, tán a termékektől van, azonnal a többi is kontrázik.


2. A triklozán (rókaméreg) már 2005 óta be van tiltva Magyarországon is, viszont azon bizonyos agyon-reklámozott fogkrém-család mindegyikében van, nem is kevés, szóval ennyit a szabályok betartásáról Magyarországon! Pedig tényleg nagyon gáz! De az is gáz, hogy az aloés szekta a magyar nyelvű cimkét "hót véletlenül" éveken át a triclosan szóra ragasztotta... nem egyet-egyet... mindegyiket. Persze csak véletlenül! :-/


3. Tetszik vagy sem, de izzadni MUSZÁJ! Gondoljatok bele, mi is az izzadtság?! Méregtelenítés! Mi a verejték anyaga? Vizeletszerű, sűrű, tömény salakanyag, magyarán méreg! Biztos azt szeretnéd, ha ez benned maradna? Nem lenne jó, ha kijönne? Szerintem a képlet egyszerű: izzadni muszáj, görénybüdösnek lenni nem muszáj! Meg kell keresni a garantáltan szagsemlegesítő (=baktériumölő), de rákkeltő anyagokat nem tartalmazó deókat! Van egy-kettő ilyen. Nem kell sziszegni, ha durvadrága. Ennyi! A mellműtéted, kemo, sugárkezelés és a mellplasztika utána, az sem lenne olcsóbb, tehát dönts!

2009. máj. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
9%
Az FLP dezodora nem rák keltő.és a többi termékben nincs is rákkeltő hatás. akkor nem is árusítanák. először inkább járj utána és aztán írj i ide mindent. igaz nem is izzadásgátló. sokat olvastam FLP-s termékekről.szüleim is benne vannak. igaz 13 éves vagyok de kívülről fújom a termékeket mi mire jó. és hogy mire lehet használni.ezek nem gyógyszerek ezek étrend kiegészítő vagy szépség ápolási cikkek.
2010. aug. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
48%
A 13 éves válaszolót kérdezném, miért is nincsenek rákkeltő anyagok az említett cuccokban? Mert anyukád azt mondta? Nem fogod elhinni, anyukádat is átverték, pont a jó szándékára alapozva lehet becsapni legjobban a családanyákat! Mert hinni akarnak benne, hogy megtalálták azt a kozmetikumot, amivel nem ártanak kicsi családjuknak! Hinni akarnak, ezért könnyen be tudják őket csapni! Érted?
2011. jan. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Jaj! Bocsi kérdező!

Szóval a kérdezőnek meg azt javasolnám, ezeket egyiket se használja és keresgéljen tovább, hátha talál olyant, ami tényleg okés! Dm-ben és rossmann-ban egyre több olyan terméket lehet látni, amin rajta van a BDIH pecsétje. Szerintem ilyenekkel próbálkozz, elég szigorú szabványrendszer, nem adják akármihez a nevüket!

[link]

2011. jan. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat mindnekinek, ha vki rátalál egy "jóra" akkor megirhatná ide isa termék nevét....

amúgy FLP-t hazsnálok még midnig, legalább kijönn az izzadság, viszont azt vettem észre h hámlik tőle a bőröm a hónaljam környékén...:(((

2011. jan. 25. 11:46
 17/23 anonim ***** válasza:
nekem egyáltalán nincs semmi bajom az ég világon ettől a dezodortól. nem hámlik semmim és más egyéb bőr problémám sincsen.
2011. febr. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

[link]


Ez tutira biztonságos!!!

2011. jún. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
Szia! Látom, hogy már régebben írtad ezt a kérdést, de segíteni szeretnék neked. Az FLP deoból kivették a triclosant, így most már teljesen biztonsággal és nyugalommal használhatod! :)
2011. aug. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
En pont tegnap kaptam (ajandekba) egy FLP deo-t, aminek meg a magyar nyelvu cetlije (es alatta az angol) is irja, hogy van benne Triclosan. A deo 2015-ig jo. Szoval lehet, hogy mar kiszdtek belole a Triclosan-t, de azert a raktarkeszletet meg eladjak...
2012. febr. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!