Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Melyik "D" Vitamin étrend...

Melyik "D" Vitamin étrend kiegészítőt ajánlod?

Figyelt kérdés
Ma akartam venni patikában, de nem adnak, csak receptre. Miért? Hisz a rák megelőzésében IS fontos szerepe van, állítólag népegészségügyi szempontból is nagyon fontos lenne. Ha elfogadjuk, hogy bizonyos érdekköröket sért a vitaminok forgalmazása, akkor is maradnak beszerzési források. Interneten körülnéztem, de nem igazán tudom mit vegyek. Mit ajánlotok? Melyik készítmény legyen az? Hol vegyem? Egyáltalán szerintetek szabad szedni? Gyógyszeri vélemény szerint: "erősen toxikus". Igaz ez vagy csak rémisztgetnek?
2011. febr. 12. 16:53
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm annak a kevés hozzászólónak aki egyáltalán megértette a kérdésem és érdemben válaszolt rá.


Egy szokásos hülyeség, úgy ír hogy el sem olvassa a kérdésem: ". Ha nem ugyanaz az anyag, akkor majd nem így fogják hívni. Ergó tökéletesen mind1, hogy milyen D vitamint veszel, mert mindíg ugyanazt kapod."


A kérdés nem a D vitamin molekulájára vonatkozott, hanem arra, hogy pl. a lehető legkevesebb felesleges hordozó anyag mellett lehetőség szerint felszívódást segítő kiegészítőkkel azért legyen ellátva. Mint pl. a C vitamin esetében a Réz vagy Vas. De az is fontos, hogy mi az a kiszerelés ami biztonsággal fogyasztható, valamint melyik gyártóban bíztok meg. Engem ezek a kérdések érdekelnek.

2011. febr. 12. 19:09
 12/19 anonim ***** válasza:
Hát ez egyik sem szerepelt a kérdéseid között csak az hogy miért nem kapod receptre és miért toxikus... De hogy ezekre választ kapj: mindegyik gyártóban bízhatsz, hiszen nagyon szigorú vizsgálatoknak vetik alá ezeket a készítményeket (OGYI). Az hogy melyik tartalmaz kevesebb adalékanyagot hidd el, nem jelent sokat, ezek indifferens anyagok, max. a felszívódást segítik, nem mérgezők.
2011. febr. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
jav.: "miért nem kapod recept nélkül "
2011. febr. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Recept nélkül állítólag nem adják ki. Hogy miért nem azt nem tudom, vagyis mert: "toxikus".
2011. febr. 14. 08:32
 15/19 anonim ***** válasza:
ha a gyógyszertárban kérdezed, nem mondhat mást a gyógyszerész, hiszen pont ez a lényeg! A gyógyszeripar nem akarja hogy te megfelelő mennyiségeket szedjél vitaminokból, mert akkor lehet hogy nem kell gyógyszereket venned. Ők nem hülyék, miért rontanák a saját üzletüket? Egyébként a D-vitamin cak akkor toxikus, ha irtózatosan hatalmas mennyiségeket szedsz be belőle, mondjuk 100 000 NE-et. Egy rákbetegnek naponta 3-szor 2 db. 400 NE-et javasol dr Lenkei György,( melléje még 10-12ezer mg C-t, Kal-magot, E-vitamint.) akinek segitségével sokan meggyógyultak ebből a "halálos" betegségből.
2011. febr. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Jaj. Sok hülyeség elhangzott itt.


Ha D vitamint csak receptre adnak ki, menj az orvosodhoz feliratni, ÉS HA VALÓBAN SZÜKSÉGED VAN RÁ, mert valamilyen rizikód magas, fel is fogja írni. Csak azért, mert eszedbe jutott, hogy azt kéne szedni, nem írja fel. Ennyi.

2011. febr. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
én is a Lenkei félét ajánlom. nemcsak a rák ellen véd, de segít a kalcium felszívódásban is. nem véletlen, h a Clcium Sandost is d vitaminnal dúsítva ajánlják. menj fel a tények tévhitek honlapra, sokat megtudsz az ún. d vitamin "túladagolásról". Talán a Vitaminkirály is árul d vitamint, de azt én nem szedtem. sztem ennek is nézz utána a neten, h hol vannak üzletei. Pesten, vhol az Uránia mozi környékén is van üzlete.
2011. febr. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Azért csak receptre lehet kérni, mert a szervezet a nap végén nem szabadul meg tőle, mint például a C-vitamintól. Ezért lehet egy nap 600-700 % adagot is bevenni belőle. (Szent-Györgyi Albert 6000-7000 g-ot is bevett egy nap)


Természetes módszereket ajánlom én is (napsütés, tej, Danon Densia =)

2011. márc. 14. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

[link]

tessék :D

2011. jún. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!