Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Tényleg csak 4 éves koráig...

Tényleg csak 4 éves koráig képes megemészteni a tejtermékeket az ember?

Figyelt kérdés
A multkor vásároltam joghurtokat, erre mellém állt egy apuka fiatal kislányával, és elkezdett nekem olyanokat magyarázni, hogy csak 4 éves korig találhatóak olyan enzimek az ember gyomrában, amik képesek lebontani a tejtermékeket. ezigaz???
2009. ápr. 5. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
szerintem az ANYAtejet tudja addig ...
2009. ápr. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz. A tej emésztéséhez szükséges enzimeket később is termeli a szervezet. Az más kérdés, hogy vese és egyéb problémákból kifolyólag idősebb korban előfordulhat, hogy egyre nehezebben emészti meg valaki a tejet, esetleg ödémásodik tőle. ezt mindenkinek magának kell kitapasztalni.
2009. ápr. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Tévedés, pont az ember az egyetlen olyan "állat", ami képes felnőtt korában is megemészteni a tejet, mert külön enzim van rá. Pontosabban sokakban megvan ez a enzim (laktáz), mert kb a magyar emberek 2/3-a rendelkezik vele. a többiekben sajna működésképtelen, ők természetesen nem fogyaszthatnak nagymennyiségű tejterméket, de ők általában ezt tudják is magukról, mert a tejes dolgok bélbanaszokat okoznak.

Továbbá pont a joghurt az, ami érdekes módon a legkevésbé hajlamos kiváltani a panaszokat.

2009. ápr. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Az anyatejet is meg lehet emészteni korlátlan korig. Apukám mesélte, hogy amikor én még baba voltam, akkor a cumisüvegből megkóstolta az anyatejet és semmi baja nem volt tőle, pedig neki gyomorfekélye van.
2009. ápr. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi szépen :)
2009. ápr. 5. 16:29
 6/7 anonim ***** válasza:
70%

Kedves Kérdező!


Valamit félreérthettél...

Ugyanis a kisbabáknak TILOS tehéntejet adni, mert azt a fehérjét nem tudja megemészteni a kis gyomruk, de az anyatejet minden további nélkül. (Az anyatej egészen más, mint a tehéntej!)


Újabban az orvosok legalább 1 éves korig tiltják a tehéntejet (és tejtermékeket) a gyerekek étrendjében, mert ez náluk hasfájást okoz (nem tudják megemészteni) illetve a tejfehérje akár tej-allergiát is okozhat!!!

Vagyis: éppenhogy NINCS gyerekkorunkban ilyen enzim a gyomrunkban, illetve túl kevés van, és csak idővel lesz annyi, hogy meg tudjuk emészteni a tejfehérjét.


Egészséges európai ember gyomrában élete végéig van olyan enzim, ami megemészti a tehéntejet!

Ezzel szemben az ázsiai emberek gyomrában nem található ez az enzim.


Igazából az utóbbi években egyre gyakrabban hallani híreket arról, hogy nem nagyon ajánlják embereknek a tehéntej tartós, napi fogyasztását, mert ez valójában a bocik táplálására termelődő speciális "váladék", a kisbocik fejlődését hivatott fokozni, az embernek ez nem annyira egészséges, mint eddig hittük.

2009. ápr. 7. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor bennem Ázsiai vér csörgedez, mivel tejérzékeny vagyok, és nincs bennem az az enzim.

A Lactase , ha jól írom, nagyon jó termék, bár nem olcsó.

1 tabletta 2 Dl tejet "közömbösít" illetve pótolja azt az enzimet, ami a tej megemésztéséhez kell és ezzel nem okoz további kellemetlenséget.

2009. ápr. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!