Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » "Hosszú távú paleosok" tapaszt...

"Hosszú távú paleosok" tapasztalataira lennék kíváncsi - működik?

Figyelt kérdés

Nem fogyás, hanem többféle autoimmun betegség miatt érdekelne, de ha belevágok az étrend-váltásba, befolyásolná a gyógyszerezésem... A könyvet olvastam és a honlapot is, de szeretnék külsős véleményeket.

Lécci, aki nem próbálta, az ne írjon.


2011. okt. 31. 18:28
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Egy évig éltem paleó modra. A kezdetekben nagyon jó tapasztalataim voltak, de ez az idő múlásával változott.

Ha mélyebben érdekel a dolog küldj egy üzenetet, szívesen elmondom tapasztalataimat.

Én azon a véleményen vagyok, -most már-, hogy teljességgel nem tartható ez az életmód. Amit megtartottam belőle az a következő: cukor, tejtermékek, finomított lisztes, élesztős dolgok teljes elhagyása.

Autoimmun betegség egyik fő okozója a savas szervezet. (nyílván más is lehet, ehhez nem értek). Ha ilyenben szenvedsz, akkor a sok húsfogyasztás nagyon-nagyon nagy kockázat. Tudniillik a húst a szervezet nagyon lassan és nehez tudja feldolgozni. Szó szerint rothadás indul meg a belekben mire kiürül....A hal, és szárnyasok egy kicsit jobb helyzetben vannak.

Én NEM javasolnám neked a teljes átállást. Csak azt, hogy amit én is elhagytam, az neked is csak a javadra lehet.

Ajánlom figyelmedbe az: Új életmód magazint, ami gyógynövényboltokban kapható elsősorban. A mostani részében pont a paleóról van szó. Érdemes elolvasni, csak támogatni tudom!!!

2011. okt. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyik tanárom "hisz" benne. Hívta az orvos ismerősét a sulinkba előadásra, és én is beültem, mert érdekelt. Hát, szerintem nagyon szélsőséges, és valahogy több ponton tudom cáfolni.

Még nincs baja, sőt, még a pozitív hatásait érzi egyelőre.

2011. okt. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én két éve paleózom. Nekem működik. Az allergiám majdnem teljesen elmúlt, az állandó gyomorfájásom is elmúlt, az állandó szőrtüszőgyulladásom is, a rengeteg afta is a számból, és mellesleg 22 kilót fogytam. Nekem még nem volt komolyabb bajom, legalábbis nem tudok róla, mert az orvos arra, h fáj a gyomrom evés után, nem mondott semmit, csak lényegében elzavart. Én meg szenvedtem pár évig így, amikor aztán elkezdtem a paleót. Eleinte szkeptikus voltam, de meggyőzött, amit tapasztaltam.

Az étrendváltás eleinte sok gondolkodást igényelt, de mára már minden olyan könnyen megy, mint a paleo előtt. Nem is tudom elképzelni, hogyan ehettem másképp azelőtt.

2011. okt. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

"Autoimmun betegség egyik fő okozója a savas szervezet."

A ráké pedig az, ha évente háromnál több elefántot látsz. Édes Istenem... kedves válaszoló, ahogy kiemelted, ehhez nem értesz.


Kérdező, szerintem beszélj erről az orvosoddal, ő még utána tud érdeklődni, ha szükséges, vagy elsőre azt mondja, hogy szó sem lehet róla... mindkét esetben időt spórolsz.

2011. nov. 12. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

Az utolsó válaszolónak teljesen igaza van. Még az elefántokban is...

Kedves kérdező... attól, hogy te minden szavát elhiszed a könyvnek, még nem lesz igaz...

2011. nov. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Régebben már kimutatták gasztroenterológián, hogy nem emésztem rendesen a keményítôt, aztán - más miatt - elmentem egy genetikai tesztre, ahol kiderült, hogy hajlamom van a lisztérzékenységre is. Most befizettem még egy ételintolarencia tesztre is egy laboratóriumnál (mert elegem lett a belgyógyászaton való több éves találgatásból, miért is fáj a hasam) és kiderült, hogy nincs elég enzimem rendesen emészteni a gabonát, rizst, krumplit, kukoricát, élesztôt, tejet és tojásfehérjét és még pár apróságot. Szóval tudományosan is igazolt lett nálam a paleo :( (mínusz a tojás) - egy intoleráns ôsember vagyok. Azt hiszem, a krumplit sajnálom legjobban... :(

"Hab a tortán", hogy trombózis miatt K-vitamin gátlót kell szednem, ezért csak bizonyos mennyiségû zöldet ehetek. Tehát sav ide vagy oda, maradt a hús. Azért majd felkeresek egy dietetikust...

2011. nov. 25. 17:23
 7/7 anonim ***** válasza:
49%

11-12 02:27 vagyok.


Szerintem mindenképpen érdemes lenne teszteredményekkel, zárójelentésekkel és minden egyébbel felszerelkezve "megtámadnod" egy dietetikust. Rengeteg dolgot ki kell zárnod az étkezésedből, én nem merném megkockáztatni a helyedben, hogy valamilyen hiánybetegségben is szenvedjek a jövőben. Nem a legolcsóbb dolog, de ha a dietetikus már összeállított mondjuk egy havi étrendet, az alapján már bőven tudsz dolgozni, látod az arányokat.


Sajnálom, hogy ilyen rossz helyzetbe kerültél, de biztos vagyok benne, hogy egy kis odafigyeléssel így is lehet teljes életet élni. :) Szóval csak optimistán! :)

2011. nov. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!