Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Használtok Steviát? Milyen?...

Használtok Steviát? Milyen? Süttök is vele? Tapasztalatokat kérnék.

Figyelt kérdés
Állandó Candidám van. És mivel szeretem az édeset, szeretném megpróbálni. De tartok tőle, hogy nem-e nagyon rossz izű mint a legtöbb édesitő.
2012. febr. 22. 19:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Használok. Szinte csak sütéshez, bár mostanában hanyagoltam. Amúgy közel két éve használjuk családilag. Picit kesernyés lehet az íze, ha sokat tesz az ember valamibe, de szerintem inkább az édes íz dominál, ami sokáig megmarad a számban a sztíviás süti után. Meg lehet szokni, engem nem zavar. Csináltam már csokit is házilag, amibe sztíviát tettem, annak keserűcsoki-íze lett, de szerintem jobb a boltinál, ráadásul egészségesebb is, mivel nincs benne cukor, aroma meg egyéb mesterséges anyagok.


„De tartok tőle, hogy nem-e nagyon rossz izű mint a legtöbb édesitő.”

Helyesen: De tartok tőle, hogy nem nagyon rossz ízű-e, mint a legtöbb édesítő.

2012. febr. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Jó, csak meg kell szokni az ízét. Sütibe, gyümölcslevesbe, limonádéba...stb-. is szoktam használni.
2012. febr. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Pl. egy tepsi piskótába mennyi kell belőle?

Vettem cseppeket belőle, tettem a kávémba, de nagyon nem izlett. Ennyire kiérződik a sütiben is az ize?

2012. febr. 27. 13:25
 4/9 anonim ***** válasza:

"Ennyire kiérződik a sütiben is az ize?"

Az attól függ, mennyi van benne, ill. mennyire tudod elfogadni, na meg persze a tepsibe tett cuccok mennyiségétől is függ. A stevia.shop.hu-n vannak receptek, ott írnak mennyiségeket is, böngészd át. Ezen kívül is igaz, hogy ki kell tapasztalni. Én egy tepsi almás-diós sütihez (kb. másfél bögre liszt, 1 bögre étolaj) úgy 2 kávéskanállal szoktam rakni. Az eredeti recept 1 bügre cukrot ír.

2012. márc. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. márc. 5. 13:52
 6/9 Dóra31 válasza:
Tabletta vagy folyadék formájába szoktátok vásárolni?
2012. ápr. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én folyadékot vettem, de bevallom azóta is csak ott áll. Kávémba tettem belőle, de ihatatlan lett számomra. :(
2012. ápr. 6. 14:38
 8/9 anonim ***** válasza:
Én még se tablettát, se folyadékot nem használtam, csak port. A folyadék állítólag elszínezi egy kicsit a cumót (már ha nem túl sötét persze), amibe rakja az emberfia.
2012. ápr. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Incifinci válasza:
A stivia számomra nagyon bevált. Igaz meg kell válogatni mibe teszi az ember, mert nem mindenben jó ízű. Én főleg az édes, gyümölcsös dolgokba teszem, mivel a stivia egy növény ezért az édes íze jól megy ezekhez a dolgokhoz. Jegesteába, limonádéba, kompótokba, salátára, turmixokba, főzelékbe. Szóval szerintem a gyümölcsös, zöldséges dolgokba jól megy és nem érződik ki semmi mellékíz. De kávé meg ilyesmibe nem ajánlom, szörnyű lesz tőle.
2013. júl. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!