Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációnál estére betétet,...

Menstruációnál estére betétet, tampont vagy mit használtok?

Figyelt kérdés

Nekem ez mindig nagy probléma, mert a tampont nem szeretem alváshoz használni, egyrészt szerintem egészségtelen ha 8-9 óráig bent van, másrészt félek hogy átázik és reggel arra ébrednék, hogy vérfoltos a takaróm. Ahhoz meg túl lusta és álmos vagyok, hogy felkeljek az éjszaka közepén, hogy tampont cseréljek, meg ráadásul van, hogy felkelek, nem telt meg, aztán nem tudom, hogy mikor keljek fel újra stb...

A betéttel viszont az a baj, hogy fekvő helyzetben nem ér semmit, mert lefolyik a cucc...

Ti hogy oldjátok meg?


2012. febr. 20. 13:38
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
57%
tampont. Semmi gond a 7-8 órával
2012. febr. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Használj más típusú betétet!
2012. febr. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
42%
Tampon, estére elég a Super Plus tampon, plusz tisztasági betét.
2012. febr. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Nem a betéttel van gond. Egyszerűen lefolyik, mert vízszintes helyzetben vagyok, és a fenekem felé lefolyik. Nem értem, hogy másnak hogyhogy nem?
2012. febr. 20. 13:47
 5/27 anonim ***** válasza:
97%
De a betéttel van a gond, egy jó betét rögtön felszívja a vért és nem hagyja, hogy lefolyjon, még vízszintes helyzetben sem! Anno alwayst használtam, sose folyt le éjszaka a vér.
2012. febr. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
93%
Éjszakára csakis betétet!Van kifejezetten éjszakára kifejlesztett darab, én még ne csalódtam benne!
2012. febr. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

én is alwayst használok, de nem értem hogy szívhatná fel rögtön a vért, amikor nem érintkezik a hüvely közvetlenül a betéttel, csak a nagyajkak érintkeznek. Jó, persze egy részét felszívja, de egy része meg lecsurog... Vagy lehet, hogy rosszul teszem be a betétet? Tegyem lentebb a bugyiban?

áhh nem tudom

2012. febr. 20. 13:53
 8/27 anonim ***** válasza:
94%
Teljesen igazad van abban, hogy egészségtelen a tampon ha sokáig bent van. Nem is lehet éjjelre használni. Akkor mindenképpen betétet tegyél be.
2012. febr. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
58%
A tampont 8 óra hosszat LEHET használni!
2012. febr. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Jó, persze-persze LEHET, de ha nem muszáj, akkor én inkább nem használom, márpedig nem muszáj. Nem mondom, hogy megbetegednék, de nagyobb a kockázata, hogy valami bajom lesz, ha 8 órán keresztül elzáródik, és telítődik a vér meg minden, az a baciknak jó kis környezet... A tampon meg amúgy is rosszat tesz a hüvelyi izmoknak, úgyhogy amúgy is inkább csak a legszükségesebb esetben használom, de mindenkinek szíve joga azt használni, amit szeretne, és tudom, hogy a legtöbb embernek nem lesz baja hosszú távon sem...

Egyébként elsősorban arra voltam kíváncsi, hogy TI mit használtok.

2012. febr. 20. 14:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!