Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Mit csináljak, hogy végre...

Mit csináljak, hogy végre elfogadja a családom az új táplálkozási szokásaimat?

Figyelt kérdés

Sajnos 3 hónappal ezelőtt kiderült,hogy Candidám van.Orvosi javaslatra elkezdtem csinálni a Candida diétát,ami ugye azt jelenti,hogy rengeteg élelmiszer tiltólistára került.Az első 2 hét maga volt a pokol,de mostanra már hozzászoktam az új étrendemhez.Odafigyelek,hogy kellő mennyiségű vitamint és tápanyagot bevigyek a szervezetembe és a sok káros dolog elhagyása miatt nagyon jól érzem magam a bőrömben.Ehhez hozzátartozik az is,hogy szépen elkezdtem leadni a felesleges kilókat is(volt belőle bőven).Tehát összességében nagyon örülök,hogy belevágtam a dologba és nagyon jól érzem magam.

Az egyetlen probléma,hogy a családom rossz szemmel nézi ezt a dolgot.Ők abban a hitben élnek,hogy ha nem eszel szalonnát,meg kolbászt akkor nem lehetsz egészséges.Naponta veszekednek velem,mert szerintük nem eszem normálisan és folyton azzal jönnek,hogy rosszul nézek ki,nem kellett volna lefogynom stb.

Hiába próbálom nekik elmagyarázni a dolgot meg sem hallják,csak szajkózzák a saját begyepesedett eszméiket.

Tegnap volt az utolsó csepp a pohárban,amikor anyukám testvére szó szerint kijelentette,hogy az az ember szép,aki jó kövér!!!Nem értik meg,hogy valójában nem is a fogyás miatt kezdtem el diétázni,hanem egészségügyi okokból és az,hogy közben le is fogytam csak egy + pozitívum.Borzasztóan idegesítenek a folyamatos kommentárok.Mit csináljak,hogy ne piszkáljanak többet??

22/L


2012. márc. 6. 09:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ütögesd a füleidet, és mondd, hogy "pápápápápá...".


Vagy válaszolj valahogy így:

http://www.youtube.com/watch?v=7Hj0zL1Mo7E

2012. márc. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
:)
2012. márc. 6. 10:02
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én mindent csak egyszer szokok elmagyarázni. Ha nem képesek felfogni, kár a további magyarázatokért. Nagyon helyesen teszed, hogy csinálod a diétát, hiszen az a te egészséged érdeke és hogy mit mond a nagybácsi, vagy a keresztanyám unokaöccse, az smafu. Kitartást.
2012. márc. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"Én mindent csak egyszer szokok elmagyarázni."


És rádiózni szokol?

2012. márc. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nyomtass ki egy-két cikket a candidáról vagy a diétáról, és told az orruk alá. Ha nem érdekli őket (pl. el sem olvassák), akkor egyszerűen szard le őket. Ha mondják a magukét, akkor válaszold azt, hogy te másképp gondolod. Engem pl. nem zavar, hogy sokan nem értenek egyet a radikális nézeteimmel, attól még tudom, hogy igazam van, csak a többieknek lassabb a felfogásuk, ill. több idő kell a fejlődésükhöz. Néha akár több inkarnáció is.
2012. márc. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 nemvalaki123 válasza:

csatlakozz egy klassz társasághoz :D

hozzánk.

minket érdekel a problémád, megértünk, meghallgatunk, segítünk, és nem mellesleg sok szalonnát is eszünk, még sincs candidánk (már).

[link]


beszélgess velünk a "Blogom"-ra kattintva.

2012. márc. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hm..ismerős. Bár picit máshogyan. Részben nálunk is ez a "sikk", de nagyobbrészt más. Pl. a családból egyenesen ki van nézve az, aki nem iszik alkoholt (jó házi pálinkát) és nem bulizós fajta. Párom lassan 3 éve a család "tagja" de minden karácsonykor egész este azt hallgatom, hogy milyen ember, mert nem képes táncolni..életunt, stb. (nálunk a nagyobb családi karácsony bulizós szokott lenni). Igaz, hogy mivel bírja az alkoholt, mindenkivel iszik tiszteletkör pálinkát de ez nem elég. Minden évben hallgatom, nem csak karácsonykor. Sajnos vannak ilyenek. Ne törődj vele. Az lebegjen a szemed előtt, hogy ez Neked és az egészségednek JÓ. Én is csak erre gondolok ilyenkor, hogy szeretem a párom és minek ilyen szinten alkalmazkodnia, ha ő nem ilyen. Hagyd figyelmen kívül. Tudom, hogy nehéz.

Bocsi a félig OFF-ért.

2012. márc. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ne torodj veluk!Ne is huzd fel magad.hiába is magyaráznád,nem akarják megérteni...majd leszállnak rólad.Enged el a fuled mellett!A te életed,ne beszéljenek bele...megsérteni nem kell oket,fogadd el,h. ok ilyenek,s mások nem lesznek.Más a gondolkodásuk.
2012. márc. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

a tököm ki van a szülőknek ezzel a szokásával, hogy a maguk igazát erőltetik a gyerekükre, miközben ők a buták...

ezzel sajnos nem lehet mit kezdeni, én is ebben a sorsben szenvedek csak nekem 2 nővérem is van akik hasonlóan tudatlanok, egyszer azért szól be mert 22 évesen van 1-2 szarkalábam, meg nem vagyok vmi férfia, izmos, a rá 1 napra az a baja, he nem akarom megenni az egészségtelen f.s kajájukat, meg h költöm a pénzem a sportra, komolyan néha felakasztranám magam miattuk akkora gyökerek, annyi stresszt raknak a nyakamba, meg húzzák lefele az önbizalmam az ő tudatlanságuk, meg primitív gondolkodsuk miatt hogy már szanaszét cseszték az életem

2012. márc. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én két és fél éve lakto-vegetáriánus vagyok, és nem eszem édességeket meg kenyérféléket. Ezt ennyi idő alatt sem tudta feldolgozni a családom, és engem sem hagynak békén. Ne add fel a saját elveidet, és a kezelést sem, mert segíteni fog! Hidd el, tudom, miről van szó, a testvérem is hasonló cipőben járt, és mindenki azt hitte róla, hogy fogyókúra-mániás lett, pedig ez egy gyógymód. Miért nem mondod el nekik, hogy ez a betegséged gyógymódja? Vagy ha ezt nem fogják fel, akkor tényleg nem tudsz mit tenni, majd egy idő múlva abbahagyják. Mondd el nekik, hogy ebben a kérdésben nem értesz velük egyet, de amúgy nagyon szereted őket, stb. vagy tereld el a témát, ha szóba kerül. Megunják egy idő múlva!
2012. jún. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!