Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Táplálkozási problémáim vannak!?

Táplálkozási problémáim vannak!?

Figyelt kérdés
Nagyon sokáig, azon kívül hogy állandóan a telítettség érzete megnehezítette az éjszakáimat, majd a nappalaimat is, nem volt problémám azzal, hogy akármikor, akármennyit és akármit megtudtam enni. Egy deka felesleg nem volt rajtam, sőt.. 170cm és 51 kg voltam. Azt tudni kell, hogy az alapvető problémám szerintem a mértéktelenség(nem tudom hol a határ) illetve hogy iszonyatosan gyorsan eszem. 17 éves vagyok, és elkezdtem "kerekedni". Rálehetne fogni, hogy csak a hormonok és nőiesedek, de látványosan megereszkedett a hasam, egészen pontosan a már nem az a lapos, feszes, mint amilyen volt. Segítsetek kérlek, hogyan tudnék ezen változtatni; itt mind a rossz étkezési szokásaimra, mind a lapos has elérésére gondolok! Köszi
2011. aug. 14. 22:30
 1/1 anonim válasza:

lassíts, élvezd a kaját, rágd meg. ne egyél egyszerre sokat, mert nem a hasad nagy, hanem a beled :D ha sokszor eszel keveset, akár másfél óránként, visszaszűkül a gyomrod és felgyorsul az anyagcseréd. barátom kondizik, iszonyatosan jól néz ki, mégis van hasa, ami nem háj, hanem a gyomra hatalmas. reggel eszik egy tál műzlit, aztán egész nap semmit, este lefekvés előtt meg iszonyatosan sokat és nagyon gyorsan eszik. őt is próbálom átállítani, de nem nagyon megy :)


a másik, gyümölcscsel kezdd az étkezést, mert az kezd a leghamarabb felszívódni, ha először a főételt eszed, akkor arra megy rá a gyümölcs, ami ezáltal később kezd el emésztődni, így a gyümölcsből is több felesleg marad rajtad.


remélem tudtam segíteni :)

17/L

2011. aug. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!