Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Candida miatt nem szabad...

Candida miatt nem szabad élesztős kenyeret, péksüteményt ennem. Kapható-e valahol élesztőmentes kenyér, vagy milyen más termékkel tudnám helyettesíteni a kenyeret?

Figyelt kérdés
Kérlek, azt ne írjátok, hogy készítsek magamnak itthon, mert két pici gyerek mellett nem lenne időm sütögetni. Előre is köszönöm a válaszokat!
2008. ápr. 15. 23:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]


[link]


[link]


Nagyjából ezt találtam. De igazán csak Budapesten tudod beszerezni, vagy ha szerencséd van, akkor vállalnak postán kiküldést, mint a Táplálékallergiacentrum, bár én tőlük gluténmentes lisztet szoktam rendelni.

2008. ápr. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a linkeket! Hát nem túl jó a helyzet, főleg, hogy nem Budapesten lakom. De majd megkérdezem az itteni pékségeket, hátha lehet valahol kapni. Még csak egy napja nem eszem kenyeret, de már most nagyon hiányzik. Az édességről még csak-csak le tudok mondani, de a kenyér helyett mindenképp találni kell valami helyettesítőt.
2008. ápr. 16. 14:42
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nagyon járatos vagyok a témában, páromnak is elszaporodtak a Candidái. Egyébként tapasztalataink azt mutatják, hogy csk és kizárólag életmódváltással és nem bogyókkal, kezelésekkel lehet helyrehozni. ezek mindegyike csak pénzkidobás! Ha hiányzik a kenyér, az azért van, mert éheznek a gombáid! Ez nagyon jó jel. Nekünk bevált a teljes kiőrlésű tönkölypászka, nagyon finom kenyér helyett! Tiszta üzlet, amit manapság a candida körül művelnek, mindent arra húznak rá, hogy a pénzt bekaszírozzák! A cukor, a kenyér, pékáru, gomba, állati eredetű dolgok akkor sem egészségesek, ha nincsenek tüneteid. Ha gondolod, szívesen segítek, tudok recepteket küldeni. a párom eleinte hisztizett, nem akarta megenni, amit főztem, de végül győztem! Ma már követeli, hogy az ócska felvágottak helyett friss növényi pástétomot készítsek. Érdemes fontolóra venni a dolgot!

Egyébként lehet kapni élesztőmentes, anticandidás készítményeket, de ezekkel is nagyon kell vigyázni!

2008. máj. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Találtam élesztőmentes kenyeret a bio boltban, és szerencsére finom is, így könnyebben viselem a fehér kenyér hiányát. Igyekszem elkerülni a tiltott dolgokat, de nem mindig sikerül. :( Sajnos a munkahelyemen lévő menzán csak egyfajta menü van, ezért a választási lehetőség csak annyi, hogy megeszem, vagy sem. :)

Sajnos hiába csökkentettem le az élesztő ás a cukortartalmű ételek fogyasztását (a többi tiltott étellel együtt), a tüneteim nem javultak semmit.

Elküldöm priviben a mail címem, örülnék, ha elküldenéd a recepteket. Előre is köszönöm!

2008. máj. 2. 23:29
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


A Piszkei Öko kenyerek közt is van rengeteg élesztő mentes. Szerencsére elég sok helyen hozzáférhető, főleg bioboltokban, néhány nagyáruházban.


[link]

2008. jún. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#1. Sajnos azok közül már egyik link sem működik. (Legalábbis nálam nem töltődtek be.)


#3. Nekem is el tudod küldeni az összegyűjtött recepteket? Igazán jó lenne.


Kérdező, végül meggyógyultál?

2023. jan. 6. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!