Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Vaníliából valódi illóolajat...

Vaníliából valódi illóolajat nem szoktak készíteni, csak oldatot, alkoholos kivonatot?

Figyelt kérdés

Amennyiben valaki tud valódi vanília illóolajat (ha van ilyen) ajánlani, akkor nosza! :-)

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!



2012. ápr. 18. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!

Nagyon köszönöm a reagálásokat, linkeket.

Nem lettem sokkal okosabb.

Az első linken azt olvashatjuk, hogy a vanília alkoholos kivonatát szokták használni.

A második linken konkrét leírás nincs, ezért felvettük a kapcsolatot a forgalmazóval (van live chat az oldalukon). Ott azt a tájékoztatást kaptuk, hogy az általuk forgalmazott "vanília olaj" az a vanília repceolajos kivonata.

Amennyiben valakinek van még egyéb linkje, vagy tud valamit a vanília olajról (vagy illóolajról, ha van ilyen), kivonásáról, nagyon megköszönöm, ha azt elküldi nekem!

Találtam egy oldalt (UK), ahol lehet, hogy kapható vanília illóolaj, a válaszukat most várom. Kíváncsian! :-)

További szép napot!

2012. ápr. 19. 12:59
 4/4 A kérdező kommentje:

A vanília olajos kivonatának receptjét megtaláltam (nagyon egyszerű elkészíteni), és még valamit.


Azt hiszem, hogy megtaláltam a választ, de még nem vagyok teljesen biztos abban, hogy ez tényleg így van:


Egy honlapról (aromax.hu) idézem a következő kérdést és választ:


Az illóolajoktól eltérően miért hívják oldatnak a vanília kivonatát? Ez nem 100%-os tisztaságú illóolaj, mint a többi termék?


A vanília nem tartalmaz illóolajat. A jellegzetes illatanyag a szagtalan anyagokból enzimek segítségével képződik az erjesztés során (a még éretlen terméseket forró vízbe mártják, majd nedvesen tartják, végül megszárítják). Ezeket az illatos komponenseket finomszesz és szén-dioxid segítségével vonják ki, majd a szén-dioxidot elpárologtatják; az így készült alkoholos oldat kerül az üvegekbe.


Azért még utánajárok ennek. :-)

2012. ápr. 19. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!