Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám kideríteni,...

Hogyan tudnám kideríteni, hogy mi a valódi oka a szorongásomnak?

Figyelt kérdés
Már elég kicsi korom óta küzdök szorongásos problémákkal, pszichiáternél is jártam, aki gyógyszert írt fel, de ugye a gyógyszer a tüneteket mentesíti, nem magát a problémát oldja meg. Érdekelne, hogy mi lehet a probléma vagy mi válthatja ki ezt, és szeretnék ez ellen tenni.

2011. dec. 27. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy cipőben járunk. Én is próbáltam felfedni az okokat, de valószínűleg az agy olyan mélyre temette, hogy mi sosem bányásszuk elő. Ha feltárni nem is tudod, próbálj meg fokozatosan átváltani egy pozitív szemléletre. Legyenek céljaid és olvass sokat a szorongásról. Szerintem segít, ha tudod, mi van veled és, hogy nem vagy egyedül.
2011. dec. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha pszichológushoz járnál, az segíthetne kideríteni és esetleg megszüntetni is.
2011. dec. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nézz mélyen magadba, és kérdezz. Csak őszintén válaszolj magadnak.


Mitől szorongsz, mit érzel?

2011. dec. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
a pszichológus nem rossz ötlet. vagy valamilyen önismereti csoport.
2011. dec. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 homo ludensz ***** válasza:
A mindennapi tudat hogy élni tudjál a mai világban kénytelen a maga hangos s minden lehengerlőn túlrikácsolni az átlagembereknél. Ők azok akiknek a hátukon is fát lehet vágni,semmi nem téríti el őket. Még biztatnak is hogy minél előbb tedd túl magad,ne "lelkizz". Akkor hátrakotorja az ember és jól le is döngöli.A moralizálós tipusnál ez előjön akaratlanul is szorongás formájában és kiszámíthatatlan milyen mértékben s mikor. Elég egy megjegyzés mástól,egy hang,egy illat vagy egy szituáció. A valódi valamikori ok felderítése nagyon sok türelmet igényel az biztos a pszichiátertől is és a hozzáfordulótól is. / Transztedentális gyógyítás/ talán ebben az irányban kutakodj.
2011. dec. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!