Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Egészséges ha kajálás közben...

Egészséges ha kajálás közben iszom folyadékot is rendszeresen?

Figyelt kérdés
bármit eszek mindenhez iszom vizet főtt kajához is kenyérféleségekhez is
2012. máj. 18. 02:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Igen, már csak azért is mert ha szárazabb kaját eszel, jó hogyha kezed ügyében van a folyadék, hátha nem bírod lenyelni...


Egyébként meg igyál amikor jól esik!

2012. máj. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ez logikus, de probald mas megvilatisabol nezni, ha nem vagy biztos abban, hogy melyik valasz a helyes vagy helytelen.


Van egy ruhad, amit ki akarsz feheriteni. A legjobb erre mondjuk a hipo. Fogsz egy edenyt, belerakod a hipot es beleaztatod a ruhat. Kozben fogj egy kancso vizet es kezd hozza adni a hipohoz a vizet. Addig addig add a vizet amig az edeny kicsordul.

Na most mikor lesz feherebb a ruhad, ha megfelelo mennyisegu vizzel higitod a hipot, vagy ha olyan durvan felhigitod, hogy pl. egy deci hipohoz adsz 15 liter vizet... ez most kicsit tulzas de remelem erted a peldat.


Az emesztes a szajban kezdodik. Ragj meg jo alaposan minden falatot, hogy a nyalnak legyen ideje osszekeveredni a kajaval. A nyalban levo enzimek eloemesztik a kajat. Majd a gyomorban a savban a kaja tovabb emesztodik. Ha vizet iszol kaja kozben, a gyomorsav hig lesz mint a fenti peldanal a hipo. Minel tobb vizet iszol annal higabb es annal nehezebben emeszti meg a kajat.


Ha szaraz kajat eszel (kenyer) es nincs eleg nyalad, akkor egyel hozza egy paradicsomot, vagy kettot. Vagy valami zoldseget.

Leveshez gondolom nem kell folyadek :)


Eves elott annyit ihatsz amennyit akarsz. Eves kozben inkabb ledus zoldseget egyel es ne vizzel higitsd a savat.

Eves utan legalabb adj a gyomornak fel orat az emesztesre. Ha szomjas vagy igyal egy korty vizet, de ne higitsd fel a gyomorsavad!


Amugy ha napi 2-3 liter vizet megiszol az nagyon jo, csak ne kaja kozben idd!

2012. máj. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
rendben van megfogadom és köszi szépen a válaszokat :)
2012. máj. 22. 23:47
 14/17 anonim ***** válasza:

JJó!!

De akor minek eszünk levest? :-D

Ez hülyeség, a víz nagy részét a gyomor szájnál elhelyezkedő redős felület felszívja. Csak annyi marad a gyomorban amennyi az emésztéshez kell.

Fel higítja a gymor savat!!!

A gyomorsav kötött formában temrelődik különben maga az azt termelő sejt is azonnal elpusztulna és kilyukadna a gyomor.

A sósav és az emésztő enzimek egymást aktiválják az étel felületén közvetlenül!!

ergó mindegy hogy mennyi víz kerül a gyomorba mert az az enzim és sav aktivűlódik jóesetben csak ami az ételhez ér, ami persze lehet kóros is és lehet savas a gyomor, de az már másik kérdés. Nekem legalábbis ritkán segített a pohár víz ha savas volt a gyomrom, inkább a tej.

2012. máj. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A hipós példa béna!!

Talán nehéz elhinni de a gyomrodban nem hipó van...

Sőt az "egyzserűség kedvéért" sem mondanám jónak a hipós példát. A szervezet megoldásai az élettani feladatokban átalában egyszerűek, de bonyolult rendszert alkotnak. Nehéz belátni tudom, de semmit nem tudsz az emberi szervezetről ha ezt te magad is elhiszed.

2012. máj. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem csak a szénhidrát emésztése kezdődik a szájban?Meg egyes gyógyszereké?A többi cucc a gyomorban/vékony és vastagbélben szívódik fel.
2012. máj. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam, hogy szabad inni evés közben, de inkább csak akkor, ha pl. szárazat eszel és nem bírod lenyelni. Ha evés közben iszol, akkol a víz fog eltelíteni és nem eszel meg annyit az ételből, amennyit eredetileg a szervezeted elvárt volna. Evés után viszont ihatsz egy hatalmasat, amennyi csak jól esik. Én evés után fél liter vizet simán lehajtok, vagy annál is többet.
2012. máj. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!