Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » A csapvíz tényleg ennyire rossz?

A csapvíz tényleg ennyire rossz?

Figyelt kérdés

Valaki azt mondta, hogy ne igyam, mert tele van a fogamzásgátlókból származó hormonokkal, amik majd jól megfeminizálnak :D

Mi igaz ebből?



2012. szept. 25. 21:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy igaz e, és hogy az ország egész területén igaz e?

A nóta azt mondja, hogy "Ki a Tisza vizét issza, vágyik annak szíve vissza"

Én pl. a gyógyszeremet kizárólag csapvízzel veszem be, bár a Duna mellett lakok. A fogamzásgátló hormonokkal még nem találkoztam. Ki mondta neked ezt? Szakember?

2012. szept. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem, csak az egyik ismerősöm, annyira nem is vettem komolyan. Hallottam már ezt a pletykát, de manapság mindenre rámondják, hogy át van itatva ezzel-azzal. Egyébként eddig Szolnokon éltem, most javarészt Debrecenben, nem tudom, honnan jön a vízellátása ennek a városnak.

Bízom abban, hogy nem olyan vészes, mert napi 4-6 liter vizet megiszom és ezt valahonnan pótolni kell...

2012. szept. 25. 21:36
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem pletyka, de azért az, hogy "tele van" túlzás. Bizonyos fogamzásgátlóból származó anyagokat nem tudják kiszűrni. Ezek nem fognak jól megfeminizálni, maximum kevesebb spermium termelődik. Amúgy nem nagyon érdemes ezzel foglalkozni, mert mindenbe belelehet magyarázni valamit, aztán nem ehetnénk, ihatnánk semmit.


Amúgy meg a Tiszás idézetre reagálva:


Aki a csap vizét issza, saját vizeletét issza vissza... én így ismertem eddig :DD

2012. szept. 28. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha belegondolsz, már mindenki a saját vizeletét issza vissza. Így, vagy úgy.
2012. szept. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Nem olyan nagy marhasag az amit a haverod mondott.

En kulfoldon elek es en is hallottam errol, en viszont neves orvosoktol olvastam azt, hogy peldaul a chemoterapias betegek vizelete belekerul a kozponti tisztitoba viszont az ilyen-olyan szigoru tisztitasi folyamatok soran nem tudjak kiszurni 100%osan a chemo maradvanyait, ezert igen, elofordul, hogy a gyogyszerek/vegyszerek benne maradnak az ivovizben.


Mi peldaul pont ezert (es azert is mert nalunk nyilvanosan fluoriddal kezelik a vizet) felszereltunk a csap ala egy komoly tisztito berendezest es csak azt a vizet isszuk / fozunk vele. Mosogatni, kezet mosni csapvizzel, de a zuhanyrozsara is szereltunk egy filtert, szoval ha megteheted es tenyleg zavar a dolog, akkor kutakodj, tanulmanyozd a dolgokat, ne csak azt nezd amit mi irkalunk ide a GYIKra.

2012. okt. 3. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"olyan vészes, mert napi 4-6 liter vizet megiszom és ezt"


Kedves válaszoló!

2 l. vizet javasolt legutóbb az urológus, és nem többet. Azért nem kell átesni a ló másik oldalára sem.

2012. okt. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Annak, aki ennyit sportol mint én, igenis kell. A két liter, az mindenkinek a minimum lenne. De aki a kemény fizikai munka miatt ennyi vizet veszít, valamint ekkora mennyiségű és nem akármilyen ételt (értsd: salakképzésre hajlamosabb ételek) bevisz, annak jóval többet kell. Nekem alsó hangon lenne 3 liter. Mindezt úgy, hogy nincs túl meleg, és feltételezzük, hogy aznap pihenőnapom van. Egyes sportolók akár napi hetet is megisznak. Nekem is csak edzés alatt simán lemegy 1-1.5 liter. Nem azért iszom én sem, mert unatkozom és mellesleg erőltetni sem szoktam soha.
2012. okt. 4. 18:35
 8/11 anonim ***** válasza:
Kedves egészségedre!
2012. okt. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ezt most nem tudom, hogy ironikusan érted-e, de akárhogy is, elmondom, hogy ha nem innék ennyit, akkor dehidratálódnék, viselhetném ennek következményeit, úgymint:rosszullét, fejfájás, kipirulás, ájulás később pedig vesekő és köszvény, hogy csak néhányat említsek. A 2 l az az elvileg min érték átlagos ember számára, átlagos körülmények között. Nyáron még nekik is 3-3.5 litert javasolnak. De ha nem hiszed, nézz utána, a sportolók tényleg még ennél is többet isznak.
2012. okt. 5. 14:03
 10/11 anonim ***** válasza:

Aki azt írta, végső soron a saját tisztított vizeletünket isszuk - igaza van.


Gondolj bele, manapság a menstruáció átlagos első megjelenése 1-2 évvel korábbra tolódott! (Nem ritka 9 éves kislánynál sem, de gyakran 10-12 évesen jön meg először, az utóbbi pár évtizedben.) Kb. azóta, amióta fogamzásgátló tabletták forgalomban vannak, és ugyanakkor a mai tendenciához hasonlóan népszerű a használatuk; azaz a 70-es, de inkább a 80-as évek óta.

2012. okt. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!