Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tejmentes reggeli? Tejmentes...

Tejmentes reggeli? Tejmentes pékáru? Tudnál segíteni:

Figyelt kérdés

Még csak harmadik napja vagyunk tejmentes nulldiétán, de már kifogytam az ötletekből. pláne, hogy nem szereti a gyerkőc a margarint. margarinból milyen krémet lehet csinálni egyébként kenyérre? hátha kutyulva vmivel megenné. t mit adtok reggelire? melyik felvágottat, virslit ehetjük? és melyik kenyeret, zsömlét, stb?

Sütnék is kenyeret, de ami receptem van, az nem valami puha. van jól bevált tejmentes kenyérrecepted, ami még másnap, esetleg harmadnap is puha? esetleg más pékáru vagy sütemény recepted? mert uzsonnával is bajban vagyok :-( most az uzsonna gyümölcs gyümölccsel :-( úgy, hogy nem rajong a gyümölcsökért... fel lehet dobni esetleg a gyümiket is valamivel?

21 hós a gyerkőc, szóval már mindenfélét ehetne



2012. aug. 25. 13:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

akkor lépesenként: Milyen margarint használsz?

Bármilyen zöldségkrémet lehet csinálni vele. sok receptet találsz a neten.

www.taplalekallargiaadatbank.hu listák arról mi biztosan tejmentes

Vizes zsemle és rozskenyér.

2012. aug. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Rizstejet már ihat, legalábbis én úgy tudom, kicsit más az íze, de ha nem undorodik tőle akkor megszokja majd. Egyébként akár palacsintát is ehet reggelire, helyettesítve a péksütit. Én tejet nem teszek a tésztába, csak sok bubis vizet. Vagy például müzlire rakhatsz gyümölcspürét, tej helyett. Nagyon sok mindent tudsz csinálni, majd rájössz szépen lassan. Például használhatsz kókusz tejet tejszín helyett, ha gyümölcs levest csinálsz.
2012. aug. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

rozskenyeret nem sikerült megszerettetnem vele, a vizes zsemlére meg rákérdeztem ott, ahol kapható: nem tudják garantálni, hogy nyomokban nincs-e benne tejszármazék :-( (Tesco-ban kérdeztem)

margarinunk most éppen Liga margarin :-) de eddig semmilyet nem evett meg, most kénytelen lenne megszeretni, mert fogalmam sincs, mi lehetne még a reggeli (rántottán, bundáskenyéren, lekváros és mézes kenyéren kívül), mert ugye egyelőre a felvágottak terén is süsü vagyok, de megnézem az adatbankot, amit ajánlottál, köszi!

2012. aug. 25. 14:34
 4/17 A kérdező kommentje:

köszönöm a további tippeket is :-) szerencsére a palacsintát eleve bubis vízzel szoktuk csinálni és tényleg lehet akár reggeli is :-) rizstejet, zabtejet, tönkölytejet kóstolgatjuk, remélem, megszokja. a gyümölcspüré jó ötlet a müzlire :-) uzsonnára is akár :-) kókusztejet nem ismerem, utánajárok, mert épp azon gondolkoztunk, hogyan csináljunk majd gyümölcslevest. merthogy imádja és mi is. hát, msot egy kicsit másképp lesz akkor, de ipari mennyiségben tud fogyni


írjatok még hasonlókat

2012. aug. 25. 14:37
 5/17 A kérdező kommentje:
a táplálékallergia adatbankhoz tudnátok pontos linket küldeni? nem létezőnek írja az oldalt és ráguglizva se jön össze a dolog
2012. aug. 25. 15:11
 6/17 anonim ***** válasza:
Aldiban lehet kapni jó minőségű laktózmentes felvágottat, tudom a tejallergiára az még nem elég, de nincs benne tej, se tejpor, se semmi. Mi avokádót szoktunk kenyérre kenni. Kókusztejet pl dm-ben lehet kapni. VAnnak fagyi receptek is a neten amik tejmentesek. Szerintem a receptek között nézelődj, ott tényleg jó ötletek vannak. Akár paleós recepteket is nézhetsz.
2012. aug. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
2012. aug. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

köszönöm a linket!


hogy készül az avokádókrém? és meddig áll el?

2012. aug. 25. 16:08
 9/17 anonim ***** válasza:
Én csak simán az avokádót szoktam rá kenni, nem teszek bele semmit. De receptet találsz aneten: [link]
2012. aug. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Még egy dolog jutott eszembe. Nem tudom tudod-e, de marha húst sem ehet a tejallergiás. Én nem tudtam, a gasztroenterológusnál derült ki.
2012. aug. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!