Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Miért vannak olyan emberek,...

Miért vannak olyan emberek, akik kategorikusan elutasítják a modern életet az egészségre hivatkozva?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogyhogy vannak olyanok, akik mellőzik a gyógyszereket, a vegyszereket, a gyárilag készült ételeket, a mikrohullámú sütőt, a műanyag edényeket, a mobiltelefont, és úgy általánosságban azt hangoztatják, hogy a természet mindenre ad megoldást, és hogy folyamatosan szennyez minket a modern technika és a modern életvitel?


Természetesen ezzel nem azt mondom, hogy a biotermékek és a környezettudatosság rossz, hanem azt, hogy szerintem sokan paranoiások a tudománnyal kapcsolatban, és alaptalanul túlóvatoskodják az életüket egy "egészségesebb", "teljesebb", "boldogabb" élet reményében. Az a benyomásom róluk, hogy akár kiköltöznének a nagy semmi közepére, és kizárnák a civilizációt maguk körül.


Tipikusan azokra gondolok, akik pl. a mikrohullámokat rákkeltő vésznek, az E betűvel jelölt anyagokat (minden kémiai tudást mellőzve) szintén rákkeltő posványnak tartják. Ugyanakkor érdekes módon gyakran holisztikus világnézetük van, hisznek felsőbb erőkben, karmában, angyalokban és szellemekben, a természet és az akarat amúgy megmagyarázhatatlan őserejében.


Miért ne lehetne egészségesen élni a modern tudomány és technika vívmányait használva, csupán az anyagi világ törvényszerűségeiben bízva élni?



2013. szept. 24. 23:50
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Valóban, a fogyasztószerek és táplálékkiegészítők kihasználják a kétségbeesett/önbecsüléshiányos embereket, de ez megint csak a kereslet-kínálat, illetve az emberi butaság kérdése. (És nem is nagyon van köze a bio-nembio témához.)


"A gyógyszeriparnak minden jó, ami beteg embereket eredményez, hiszen ma a betegségek természetes velejárója a gyógyszerfogyasztás, ami pénz az iparnak."


Ezzel azt mondod, hogy a gyógyszeriparnak nem érdeke gyógyítani. Közvetve azt is, hogy az orvosoknak nem érdeke gyógyítani. Ez így egy elég nagyívű kijelentés lenne. Én nem hiszem, hogy az a sok lediplomázott biokémikus a gyógyszercégek laborjaiban azért végezné a kutatásait, hogy még több ember legyen beteg.

Tény, hogy a modern társadalomban több gyógyszert használunk, mint amennyi talán indokolt lenne, de ezt nem lehet így rákenni a gyógyszeriparra. Sok ember a legegyszerűbb megoldást válassza, meg azt, aminél meg lehet becsülni tesztek alapján, mi mennyire hatásos. Ez a megoldás a gyógyszer lesz.

A gyógyszerek nagy részének a felépítése elég komplex, mert maga az emberi test is elég komplex, egyszerű gyógynövényekkel sok mindent lehetetlen elérni. Ezért óhatatlanul vannak mellékhatások, de az, hogy fellép egy adott mellékhatás, az egyrészt egyénfüggő, másrészt nem biztos, hogy be is következik.


És igazad van abban, hogy van egy középút, de sajnos sokan undorodva gondolnak már az olyan szavakra, mint például "szintetikus", "vegyianyag", "műanyag", "adalék", holott attól még lehet valami ártalmatlan, amit egy laborban találtak ki. (Vagy ami a radarból fejlődött ki.)

Nyilván sok mindennek van valamilyen minimális kockázata, de ezt sokan felnagyítják, hogy a "bio" összehasonlíthatatlanul jobb, holott nem sokkal jobb, csak "más" és mások a hátrányai és előnyei.

2013. szept. 25. 13:55
 12/17 anonim ***** válasza:

Ezért kell gondolkodni. Én nem akarok felnagyítani hangyányi problémákat (miközben meg mondjuk szétiszom vagy dohányzom az agyamat..).


És nagy szavakkal sem akarok dobálózni, miszerint az orvosok vagy a gyógyszerészek ki akarják irtani az embereket... dehogy is. Csak azt látom, hogy a rendszer ami a tudásukat és a munkájukat felhasználja, nem egészséges embereket eredményez, hanem egyszerűen krónikus gyógyszerszedőket.


És akkor most mehetnénk bele konkrét esetekbe, én mondok egy gyógyszert és egy ellenérvet rá, miszerint nem tűnik hatékonynak és meglátnánk hogy el tudod-e fogadni, vagy vitatnád.


Még egy, én úgy gondolom hogy egy komplex gyógyszernek komplex hatása van. Azaz mindenképpen számos mellékhatása, amik közül egy vagy néhány hatás számunkra kedvező, a többi pedig járulékos, és remélhetőleg nem túl káros. De gyógyszerszedés témájában jó lenne mindig pontosan ismerni a mellékhatásokat, a gyógyszer hatásának eredményességét (a fájdalomcsillapítóról tudjuk, hogy 10-ből 10-szer elmulasztja a fejfájás érzését, ez rendben is van) és jó lenne pontosan ismerni, hogy egyébként milyen alternatív kezelés váltaná ki, ha nem akarnék gyógyszert bevenni.


Nagyon primitív példa, de volt hogy fejfájással mentem le edzeni (mivel elég sokszor járok ezért statisztikailag bármelyik nap ha fáj a fejem, akkor esélyes hogy edzésen is leszek..) és a mozgástól, megemelkedő pulzustól és vérnyomástól nem jobban lüktetni kezdett a fejem, hanem kifejezetten kellemesebb lett, enyhült. Utána mosolyogtak rám, azt mondták hogy bejött amit csináltunk.. lehetett volna hogy nem működik, de éppen bármi is okozta a fejfájásomat, nem értek hozzá.. egy adott gyakorlat elvégzése után elmúlt, javult. Na ha léteznek ilyenek, akkor talán ezeket az egyszerű módszereket kellene megismerni, és elsődlegesen használni. Jó, legyen közben otthon láz és fájdalomcsillapító.. de adott esetben.. nincs is rá szükség. Jó lenne ismerni több valóban működő praktikát, nem?

2013. szept. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Jó lenne ismerni és terjeszteni alternatív módszereket is, és persze jó lenne alaposabban vizsgálni a gyógyszerek utóhatásait, de az valószínűleg egyenlő lenne azzal, hogy csak 30-40-50-60 év után kerülne a világ elé egy új gyógyszerhatóanyag, mert csak ilyen távlatban lehetne vizsgálni a hosszútávú hatásait (más kérdés, hogy ezekhez a kísérletekhez alanyok is kellenének).


Nem értek a biokémiához, de amit eddig láttam a világból, nem azt sugallja, hogy a gyógyszerek nagy részének súlyos mellékhatásai lennének. Hasmenés, rosszullét, ilyesmik kb. minden gyógyszer papírján szerepelnek, ezeket nem tartom nagy áldozatnak a hatásukért cserébe (főleg, hogy ezek sokezer emberből néhánynál jelentkeznek, tesztelik a valószínűséget).


A baj ott van, hogy van aki annyira bio, hogy már nem is akar orvoshoz menni, mert nem bízik bennük, és helyette mindenféle boszorkánysággal akarja magát kezelni otthon. Sőt, ezeket a nézeteit még terjeszti is, mint alapigazságok, amikre csak a "nyitott emberek" ismerhetnek rá. (Meg természetfölötti erőkhöz és hatásokhoz kötik a gyógyulást, ami megint más tészta. Pl. a morfium sem természetfölötti dolog, de köszöni, nagyon jól működik kizárólag a kémia alapján is.)

2013. szept. 25. 14:32
 14/17 anonim ***** válasza:

Igen, egyetértek sok mindennel amit írsz.


Érdekességképpen én úgy látom, hogy már most ki tudunk ragadni gyógyszereket, amelyek mellékhatásai legyenek bármilyen enyhék is.. a fő hatásuk nem működik..


Koleszterincsökkentők (sztatinok) semmi védelmet nem adnak szív-érrendszeri betegségekkel szemben, viszont blokkolják a Q10 koenzim szintézisét, izomgyengeséget okoznak az egész szervezetben, ez fokozott ízületi terheléssel jár.


Antidepresszánsok pozitív hatásai bizonyítatlanok, viszont öngyilkossági hajlamot fokozó hatásuk, szexuális aktivitás csökkentő hatásuk (vagy potencia csökkentő hatásuk) sokak életébe hoz újabb problémákat. Írtam előzőleg, kiragadhatunk az érdekesség kedvéért konkrét példákat, és meghallgatnám róluk a véleményedet.


Persze írhatunk a himlő elleni védőoltásról is, amivel gyakorlatilag sikerült felszámolni a betegséget, tisztában vagyok a pozitív eredményekkel is.. remélem ez azért látszik.

2013. szept. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Inkabb vele vitatkozz.

http://www.youtube.com/watch?v=W6gZXmm_ROI

2013. szept. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
26%

Mondjuk én félúton vagyok ebben a témában. Az a probléma, hogy azok az emberek, akik nem szándékoznak gyógyszert szedni pl. már egy kialakuló tüdőgyulladáskor sem, azok a legtöbbször (legalábbis a környezetemben) annyira buták, hogy nem tudják és nem is alkalmazzák a megelőzéseket. Azt mondom, hogy könnyebb gyógyszereket igenis kell szedni: aszpirin, paracetamol, stb. egy meghülés kezdeti szakaszaiban, hogy ne engedjük tüdőig lemenni a meghűlést, mert ha igen, akkor pedig éppen az nem egészséges, hogy az erős antibiotikumokkal kezdjük.

Mellesles a gyógyszereknek éppen akkor van leginkább hatásuk, ha mellette természetes módszerekkel is védekezünk: kevés fürdés, mézes tea citrommal, gőzölés, gargarizálás sós vízzel, diétázás, stb. Sajnos ezt nagyon-nagyon sokan nem tudják és az orvosok sem már olyan lelkesek, mint a 90-es évek előtt.

Sajnos a mikrohullámú tényleg sugárzást bocsát ki maga körül és a mobil telefonok is.

2013. okt. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Csak nem tudom az acetilszalicilsav vagy a paracetamol milyen módon gátolja meg, hogy egy felső légúti fertőzés mondjuk elérje a tüdőket. De csak ennyit nem értek, és érdekelne is tulajdonképpen.
2013. okt. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!