Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Milyen természetes termékekkel...

Milyen természetes termékekkel válthatom ki a mosószert, mosogatószert, öblítőt, folyékony szappant, tusfürdőt, sampont, izzadásgátlót?

Figyelt kérdés

Lényegében amire életképes alternatívát hallok azt le is cserélném. A lehető legtermészetesebb megoldásokat keresem kész termékként, nem pedig házi megoldások érdekelnek.

Mi a tapasztalat pl a mosódióval kapcsolatban?


Minden a kérdésemhez kapsolódó válasz érdekel.

Köszönöm!


2014. márc. 8. 15:12
 1/7 anonim válasza:

Szia! Én is most próbálkozom lecserélni a vegyszereimet és a mérgekkel telenyomott tisztálkodási szereimet.

Tusfürdő helyett használhatsz natúr szappanokat. Sokaknak az jut eszébe a szappanról, hogy szárít. Pedig nem így van. Csak meg kell találni a megfelelőt.

Sokan dícsérik a kecsketejes szappanokat, mert nagyon jól hidratálnak, és az ekcémás bőrnek is gyógyír.

Több mint egy hete szappannal zuhanyzom (csokoládés kecsketejszappant és erdei gyümölcsös szappant használok)

Natúr szappant be tudsz szerezni drogériából (DM és társai), gyógynövényboltból vagy az internetről.

Én rendeltem már a mannaszappan.hu oldalról (nem túl olcsó de nagyon jó, minőségi termékek semmi méreganyagot nem tartalmaznak) és legutóbb az olivianatural.hu oldalról.

Utóbbiról még nem tudok véleményt mondani, mert hét elején fog megjönni. Az Oliviánál lehet natúr krémdezodorokat (3 féle változat) is vásárolni. Nagyon jó véleményeket olvastam róla a krémmánián, ezért magam is rendeltem belőle.


Testápoló nekem alig kell mióta szappannal tusolok, de ha mégis, akkor a Mannától rendelt Organikus ghánai shea vajat használom. Ezt szintén be tudod szerezni gyógynövényesnél vagy egyéb weboldalakról (Olivián is van)

Ez tényleg egy kis csodaszer. Létezik illatmentes és illóolajokkal illatosított változat is. Használhatod testápolóként, szemránckrémként, archidratálásra, ajakbalzsamként, a sarok kiszáradt bőrére, napégésre. Tehát rögtön egy csomó mindent ki tudsz váltani vele.


Arctisztításhoz szintén mannás szappant használok, az Ében arctisztító szappant, mert problémás a bőröm. Nagyon szépen rendbe tette három hét alatt, napi kétszeri használattal.


Hajmosáshoz létezik direkt samponszappan. Ez jobban habzik mint egy sima szappan, de azt mondják, kell néhány alkalom mire a haj megszokja. Fontos a nagyon alapos öblítés, a végén pedig ecettes-illóolajos öblítés javasolt. Ne aggódj nem lesz ecetszaga a hajadnak. Vizesen még érezni,szárazon azonban már nyoma sincs. Én kb egy liter vízbe szoktam találomra ecetet vagy almaecetet tenni, ebbe pedig tetszés szerint illóolajat. Volt, hogy citrom illatút, volt, hogy levendulát.


A mosódiót én is ki akartam próbálni, de annyi negatív véleményt olvastam róla, hogy úgy döntöttem inkább nem. A leggyakrabban említett problémák:

- a komolyabb foltokat egyáltalán nem távolítja el (fű, csoki, tea stb...)

- furcsa szaga lett a ruháknak

- savanykás szag érződött a mosógépben

- szürkévé tette a fehér ruhákat (mosószoda használata javasolt)

- furcsa barna bevonatot képezett a ruhákon

- izzadtabb ruhák büdösek maradtak


Ezek nem az én tapasztalataim, csak informálódtam a neten. Voltak ellenpéldák is, van akinek nagyon bevált.


Az öblítőkről is rengeteg negatív dolgot hallani, ennek két helyettesítője is lehet.

Az egyik (ezt én is próbáltam) az öblítő tartályba ecettel kevert vizet teszel, hozzá illóolajat csepegtetsz. A ruhák színe szép erős marad, az ecet jót tesz a mosógépedben lévő esetleges lerakódások ellen és nem hagy ecetes szagot a ruhán. Viszont ne számíts olyan erős illatkavalkádra mint öblítős mosás esetén.

A másik verzió a mosóparfüm. 10-20 csepp bőven elég és illatozik minden. Amit nagyon dícsérnek: Ahimsa mosóparfüm. Hónapokig elég és többféle illatban létezik.


A többi kérdésre nem tudok válaszolni (mosogatószer, mosószer) mert én azt házilag csináltam.

Tegnap készítettem folyékony mosószert és úgy tűnik bevált. Ráadásul minimális időráfordítás és egy liter mosószer megvan 81 ft-ból. :-)


Viszont itt rengeteg mindent megtalálsz. Jó böngészést:

[link]


Remélem tudtam segíteni.

2014. márc. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az Olívia szappant/shea vajat/dezodort én is tudom ajánlani!!

Én fertőtlenítő szer helyett ecetet használok(felmosás,takarítás) már 3 éve,mióta gyerekem van,nagyon bejött!Ezt használom öblítő helyett is.Már annyira megszoktuk,hogy múltkor barátnőméknél konkrétan megfájdult a fejem az erős öblítőszagtól...mondjuk amúgy is érzékeny vagyok a szagokra:)


off:kedves 1., hogy készítetted a mosószert??engem nagyon érdekelne:)

2014. márc. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Szia!


Olvastam a neten, hogy mosószappanból lehet folyékony mosószert készíteni házilag és nagyon hatékony.

Elkezdtem recepteket, tippeket böngészni. Ez volt a legegyszerűbb és legszimpatikusabb, ezért emellett döntöttem. Ráadásul kb. 60 ft/liter


[link]

2014. márc. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
köszönöm:)
2014. márc. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

olvass egy kis szappangyártás történetet

a szappant őseink hamuból, és zsiradékból főzték. aztán a kereskedelem kiszélesedésével különböző szagosító és vegyszeranyagok kerültek bele.

némely embernek a kecsketejes szappant sem bírja a bőre, kiszárad, töredezik.

A legjobb, ha szem elött tartod, hogy mosni csak vízzel lehet, mosószerrel nem!

Ha tanyán laksz célszerű esővízben mosni és tisztálkodni. Az esővízbe nem szükséges vízlágíító adalékanyag!

2014. márc. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Öblítő helyett ecetet használok. A ruhákat nem teszi tönkre, azonban a szagokat teljesen eltávolítja, így természetes illatúak lesznek a ruhák, nincs szükség semmilyen illatosítóra. Ráadásul vízkőoldó, jót tesz a mosógépnek is! Ha illatosítani akarok, akkor létezik mosáshoz vásárolható illóolaj, ami nem hagy foltot.

A mosódióval vigyázz, mert megszínezi a ruhákat egy idő után.


Izzadásgátlással kapcsolatban fontos tudni az okokat. Lehet, belső testi problémákra vezethető vissza, ami életmódváltást igényel. Mivel a szúrós szagot a bőrön lévő baktériumok adják az anyagcseréjükkel, aminek a táptalaja az izzadtság, ezért érdemes borotválkozni, mert így csökkented a számukat. Ha meg rendesen meg is mosod, akkor nem leszel büdi. Amúgy a mozgásforma is befolyásolja, milyen izzadtságszaga van az embernek. Sportolás után ritkán szúrós szagú... De pl. ez lehet cukorbetegségre utaló is.

2014. márc. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Testápoló, ajakápoló, arckrém: kókuszolaj.

Tusfürdőhelyett szappan.

Öblítéshez, felmosáshoz, vízkőoldáshoz ecet.

Mosogatógépbe mosószóda és citromsav, 2-2 kiskanálnyi.

Mosáshoz mosódió, mosószóda vagy mosószappanból főzött folyékony.

2014. márc. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!