Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Mit süssek / főzzek egy...

Mit süssek / főzzek egy vegetáriánus lánynak vacsorára?

Figyelt kérdés

A napokban szeretnék főzni/sütni egy egyfogásos vacsorát egy hölgynek aki inkább vegetáriánus étrendet folytat (néha eszik húst is). Milyen ételeket ajánlanátok, és ha tudtok receptet is tudnátok küldeni? Sajnos nem ismerem eléggé a vegetáriánus ételeket.

Előre is köszönöm a válaszotokat ;)



2014. ápr. 26. 08:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, hogy mennyire vegetáriánus.

Rendbe, hogy nem eszi meg szívesen a húst, de hogy van az állatokból származókból?

Pl: tojás, tej-, tejtermékek, és még sorolhatnám? ( <=akkor a rántott kaják, tejfölös, tejszínes öntetek nem igazán jók)

Megeszi a halat? Sok vegetáriánus nem igazán tekinti húsnak.

Esetleg kérdezd meg, hogy mi a kedvenc étele, talán jó kiinduló pont lehet.

2014. ápr. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Pl, egy krémleves és citromos-olajos vegyes saláta rántott hal/sajt/karfiol/cukkini/tök, ha tojást és tejterméket eszik. Utána lehet egy finom fagyi.
2014. ápr. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Tojás tejterméket eszik, és tudtommal a halat is, levest nem akarok csinálni, inkább valami rizs zöldségköretes (mert azt szeretni nagyon) dolgot és mellé valami ha nem is rántott de bundában sült zöldséget, pl karfiol, brokkoli, vagy esetleg gomba, én valami ilyesmire gondoltam.
2014. ápr. 26. 08:52
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha szereti a tésztát:

[link]

2014. ápr. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Itt egy halom recept, ezekből válogathatsz:

[link]

2014. ápr. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi segítségeket :) Már lesz miből válogatni :)
2014. ápr. 26. 08:57
 7/12 anonim ***** válasza:
Csak a rántottakat kerüld el, minden vegának herótja van tőlük.
2014. ápr. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!!!

Jujj én is vegetáriánus vagyok és Istenem de tudnék örülni neki, ha egyszer valaki meglepne egy vega vacsival! :))

Szerintem is kerüld a rántott dolgokat, mert tényleg mindig mindenki arra gondol először, amikor mondjuk vendégségben főznek neked vagy nem kifejezetten vega étterembe mész. Amit tudnék ajánlani gyors és könnyen elkészíthető az a zöldséges sült tofu paradicsomos- vagy szójaszósszal. Ehhez köretnek rizs, de tészta is mehet. Vagy én imádom a saját találmány rakott krumplit. Ugyanúgy tojás és krumpli, csak hús helyett kukorica, zöldbab, pritamin, hagyma, borsó és bab menjen rá (konzerv tökéletes lesz) és a ezt rétegezed majd a tetejére jó nagy adag reszelt sajtot olvassz. Isteni! :) De múltkor ettem pl sült répát, hát az is nagyon jó volt! Először párolva majd olajon barnára pirítva, a benne lévő cukrok megkaramellizálódnak és édeskés lesz, rizsnek ráhalmozhatod a tetejére, nagyon fini. :)

Vagy ha már rántott dolgok, akkor extrázd kicsit. Vegyél valami finom sajtot (lehet pl camambert) és ne rendes panírba süsd ki, hanem keverj sűrű palacsintatésztát (tojás, tej, liszt, fűszerek) és ebben. Ja meg ami még extrának tűnik, mégis egyszerű. Piríts diót, vagy napraforgómagot, vagy mandulát, szezámmagot, bármilyen magvat és azt keverd hozzá a rizshez. Ez a rántott sajttal meg mondjuk egy evőkanálnyi lekvár mellé (valamilyen piros gyümiből) nagyon tuti lesz!

Ezzel tuti elvarázsolod!

Szurkolok, hogy jól sikerüljön!! :)))

2014. ápr. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Fuhh köszönöm az ötleteket.

Sikeres lett a vacsora :)

Életemben először csináltam húslevest és igen ízlett neki, repetázott is ;)

Másodiknak "rakott zöldséget" csináltam saját módra, tejszínes tejfölös mártás kis fokhagymával bazsalikommal és ételízesítővel, majd tésztát tettem a tepsibe arra friss brokkolit arra karikára vágott répát, majd rá mexikói zöldségkeveréket közbe rétegenként locsoltam rá az öntetet, majd a tetejére paradicsomot vágtam, majd a maradék öntetet egyenletesen ráöntöttem, aztán jött a füstölt sajt/trapista sajt keverék és szépen megsütöttem és megpirítottam a sajtot, finomra sikerült az is, és neki is ízlett ;)


Még egyszer köszönöm a recept tanácsokat :) most már lesz mihez nyúlnom, úgy is étrend változást csinálok én is az életemben ;)


Legyen mindenkinek szép napja :)

2014. ápr. 28. 12:56
 10/12 anonim ***** válasza:
Húslevest???
2014. ápr. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!