Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Ismertek olyanokat, akik...

Ismertek olyanokat, akik komolyan megbetegedtek paleolit taplalkozastol?

Figyelt kérdés
2015. jan. 19. 22:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%

Igen, a nagybátyám majdnem belehalt. A kevés szénhidráttól annyira leesett tartósan a vércukra, hogy összeesett, pedig elötte sosem volt semmi baj a curkával, azóta meg folyamasosan ellenöriznie kell.


Az orvosk utána még jól le is szidták, hogy hogy lehet ennyire hülye, és veszélyezteti az életét

2015. jan. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem megbetegedtem, de nekem is folyamatosan alacsony lett a cukrom, pedig a legkisebb inzulint adtam be és hozzá ettem a ch-t.
2015. jan. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%

Nem tudom, mit értesz komolyan megbetegedés alatt, nekem talán nem volt igazán komoly, de lehet, hogy ha folytattam volna, akkor igen.


Én egy ideig erölködtem ezzel, mert egyrészt fogyni is akartam pár kilót, meg úgy voltam vele, miért ne, itt annyiszor hallottam, hogy milyen jó lesz utána a közérzete az embernek.


Na, olyan 3-4 hónapig eröltettem, mert ugye mondják, hogy elöször át kell állni a szervezetnek - de mivel egyre rosszabbul lettem, végül is abbahagytam.


Folyamatosan hasmenésem volt, így rövidesen nem volt semmire sem eröm, a fejem fájt állandóan, tele lettem pattanásokkal, a vérnyomásom az egekbe ment, és emellett még híztam is ez idö alatt majdnem 10 kilót.


Aztán amikor már nem bírtam, akkor abbahagytam, megint elkezdtem a tilos ételeket enni, és érdekes módon megszüntek ezek a tünetek, idöközben visszafogytam a normál súlyomra.


Nekem azt hiszem, nem való, maradok a normális étrendnél.

2015. jan. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Hát igen, nagy kérdés a mai világban, hogy hogyan táplálkozzunk... jönnek ezek a diéták: Paleo, vércsoporszerinti diéta, vegetáriánus étrend, veganizmus stb.

Jó én sem tudok mondani, de a paleo étrend nekem se tett jót, jelenleg én vegyesen táplálkozom és nem vagyok túlsúlyos. A sok mozgás a legfontosabb az ember életében, ha nem is sportol, sétáljon ha van rá egy kis lehetősége.

2015. jan. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
Ezután a sorban már a fényevés jön.
2015. jan. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Manapság annyiféle diéta, vagy táplálkozástani irányzat születik, hogy csak kapkodjuk a fejünket. Ezekben egyetlen közös pont van, mindegyiket ÉLŐ ember írta, és egyikről sincs referencia. Ír valaki egy jól hangzó elméletekkel teletömött könyvet, és tíz év múlva esetleg már másra esküszik. Nagyon idevágó példa Stuart Bacer, 5 nagysikerű könyv szerzője, aki végül 40 éves korában meghalt.

Egyetlen követhető életmódot ismerek, a nagyapáinkét. Dolgozz sokat, egyél keveset, és idényszerűen. (Ja és a magam részéről kilométerekre kerülöm a bolti vackokat.)

2015. jan. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%

Én személy szerint candida diétát csináltam és kiderült,hogy vírus a bajom okozója. Mondanom sem kell,hogy azokat a dolgokat hanyagoltam az étrendből, ami kellett volna. (több gyümölcs, tojás, élesztő, hús, stb.)

Így utólag azt mondom,hogy puding próbája az evés! Ha kipróbálsz dolgokat, attól nem lehet semmi bajod, de csak ésszel! Nézd meg rövid ideig,hogy hogyan reagál a szervezeted rá!

Amúgy én vallom a fehér liszt és kristálycukor mentes étkezést. Alternatívaként teljes kiőrlésű és méz!

Egészségesnek tartom a sokféle gyümölcs és sok nyers zöldség fogyasztást is, hidegen sajtolt olajakat és a lehető legkevesebb "halott" élelmiszert (zacskós leves, leveskocka, vegeta, ízfokós konzervek, stb)!

ÉÉÉÉÉS fogyni csak mértékletes evéssel lehet! (ha ez lenne a célja a paleonak)

Ha az egészség, akkor leginkább a napi testmozgást emelném ki!!

2015. jan. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
12%
kedves hetes, de drága, a candida nem vírus, hanem gomba
2015. jan. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
28%

Én nem ismerek olyat, mert ismerőseim nem is esznek ilyet.

Mondom miért hülyeség: Edd azt amit az ősember evett....cool. Mamutot lehet a mamutban kapni? Kardfogú tigrist? Esetleg valamilyen szauruszt? Fogalmunk nincs mit evett az ősember, milyen flóra és fauna volt akkor. Egyél rendesen mindent, mértékkel. A vega is hülyeség, meg az összes többi. Amit ne egyél: porított, tartósított élelmiszerek, olcsó felvágottak. Amiből tudsz, abból egyél házit. Kolbász, szalonna, csalamádé, stb. Nem lehet elkerülni a mérgeket, de kísérletet kell rá tenni.

2015. jan. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
ettol onmagaban meg nem lesz hulyeseg
2015. jan. 23. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!