Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » A mozgás milyen "mechanizmus"...

A mozgás milyen "mechanizmus" alapján segíti a csontok szilárdságának megőrzését? (Az izmok "állagának" javulását még csak értem, vagy sejtem, laikusként, de a föntit nem. ) Köszönöm.

Figyelt kérdés
2016. febr. 2. 10:34
 1/4 anonim ***** válasza:
A csont nem olyan, hogy csak úgy van és kész. Folyamatosan "bomlik le" és épül fel. Ahhoz, hogy normális maradjon a csontsűrűség és csontszerkezet, ahhoz az kell, hogy a lebontás és a felépülés egyensúlyban legyen. A fizikai terhelés pedig a felépülés irányába billenti a mérleget. A sokáig tartó immobilizáció csontritkulást okoz.
2016. febr. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A mozgás nem mechanikusan segíti a csontozat karbantartását.

A mozgás serkenti a vér áramlását, ezzel együtt az anyagcserét és az oxigénellátást.

2016. febr. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Második: de, segíti "mechanikailag is", ahogy te fogalmazol. A csontépülés ingere a fizikai terhelés.
2016. febr. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A kérdésben nem erősödés hanem "megörzés" szerepel! Szerintem a kérdező azért írta "mechanizmus" mert Ő sem a konkrét fizikai mechanikára gondolt!
2016. febr. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!