Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Akik vegetáriánus vagy vegán...

Akik vegetáriánus vagy vegán életmódra tértetek, mióta vagytok így és milyen pozitív (esetleg negatív) változások mentek rajtatok/az egészségetekben keresztül? Hány évesek vagytok és férfiak vagy nők?

Figyelt kérdés

2016. aug. 29. 14:02
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
0%
A húsipart sosem fogják felszámolni. De majd a lázadásotok előbb utóbb elfog tűnni. :)
2016. szept. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
85%

#12: "Tegnap? Nem mondtam semmit neked. :)"


Kifejezetten érdekes, hogy azt állítod, hogy vegán voltál, miközben az alábbi kérdésnél még többek között a következőket állítottad:


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__taplalkozas__8060714..


"Vannak bizonyos vitaminok például amik csak zsírban oldódnak, tehát ezekhez a vitaminokhoz te nem fogsz hozzájutni."

"Fehérjét, hogy fogsz a szervezetedbe bevinni? ;)"

"Zöldséget se egyetek. A trágya állati eredetű."

"Annyiféle szituáció van. Ez a vegán mód csak lázadás...De majd megszívjátok amikor legyengültök és kórházba kerültök, hogy mivan.. :)))"

"A mézt miért is vetitek meg? Pedig baromira egészséges."

"El nem tudom képzelni mivel pótolod amúgy a fehérjét, mert az csak a húsban van ..."

"Csont vékony legyengült emberek.. Egy kisebb 4-5 órás hegyi túrát sem bírnátok végigcsinálni, nem hogy mondjuk fizika munkát végezni. De hát ti tudjátok. A butaság határtalan. :). Hatalmas ellentmondások vannak ebben az "életmódban". Egy hülye elindította, mert jó marketing és pénzt tudok lehúzni az agyatlan emberekből, de be is jött neki. :) Végezz el egy orvosi egyetemet s majd rájössz mi az igazság. :)"

"A lényeg ez a vegán a mostani évek hülyeségei ezelőtt nem voltak ennyire barmok az emberek ..."

"Viszont az a fehérje nem fehérje. Növényi fehérje nem egyenlő az állati fehérjékkel. Szóval izmaid nem lesznek ezt fogadd el, ha vegán leszel. Kondi terembe ne járj. :)"


Ezek egyrészt olyan gyenge érveket tartalmaznak, amiket még a legharagosabb ex-vegánok sem alkalmaznak, hiszen ők is ezerszer hallották ezeket húsevőktől. Másrészt az étrendről szóló állításaid egyértelműen arról árulkodnak, hogy a vegán táplálkozásnak még a legalapvetőbb elemeivel sem vagy tisztában (lásd például a fehérjéről szóló állításokat).

2016. szept. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Ezt ne nekem írd. :)
2016. szept. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

14 évesen lettem vegetáriánus most 17 éves vagyok..

Pozitívnak mondanám,hogy jobb a közérzetem,fogytam 5-7 kilót.:)

Negatívnak pedig azt,hogy sokszor voltam rosszul , jártam orvoshoz az elején a(z) hirtelen 'ételmegvonás' miatt sokszor szédültem és egyszer -kétszer haza is küldtek az iskolából ..

Nem bánom. Ma már semmi problémám nincs hál isten!:)

17/L

2016. szept. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

13 évesen lettem vegetáriánus, most 27 vagyok. Nő.


Csak pozitív változást tapasztaltam. Sokkal energetikusabb vagyok, elmúlt a vashiányom érdekesmód (olyan krónikus volt előtte, hogy napi 14 órákat aludtam), mára beérem 6-8 óra alvással attól függ milyen volt a munkanap :), jó az emésztésem, anyagcserém.


4-5 évente voltam összesen 2-3 napot beteg,ami a torokfájást illeti meg lázat. Ehhez képest számomra megdöbbentő, hogy a férjem családja és a saját családom ill. sok munkatársam is minden évben nyomja az ágyat influenzával, ami nekem még sosem volt. Ráadásul híznak, emésztési gondok, minden szir-szar... de zöldséget ugye nem ennének, mert az méreg :)


A férjem fokozatosan állt át a vegetáriánus diétára, mert rájött, hogy nem akar abban a kegyetlenségben résztvenni, ami a hús előállításához szükséges. Ő fogyaszt tejtermékeket (én nem, de tojást igen), abból bio, helyi terméket veszünk, a környékbeli gazdáktól, ahol minden nap látjuk hogy együtt van a tehén a borjával a szabad nap alatt.


Azóta a férjem is jóval kevesebbet beteg illetve az éves orvosi vizsgálatokon egyre jobbak az eredményei. Neki előtte bőrproblémái voltak, illetve az emésztésével szintén gondok voltak, amik sokat javultak azóta.

2016. szept. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
21%
A betegség nem függ össze a vegán életmóddal vagy a húsfogyasztással. Baktériumot, vírust így is úgy is összeszedhetsz. :)
2016. szept. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Ugye nem jártál biológia órára? Mert az, hogy meg is betegedsz-e az adott vírustól, baktériumtól attól függ, hogy milyen az immunrendszered, egészséged. Az pedig vegán/vegetáriánus életmódon általában kiváló, a kimagasló vitamin-és ásványianyagbevitel miatt, tehát nagyon is befolyásolja milyen gyakran betegedsz meg.


Ha az egész család influenzás volt múlthéten, szerintem logikus, hogy a vírussal én is kontaktusba kerültem, hiszen pl. a sógornőméknél 2x, anyósoméknál is 2x voltunk ez idő alatt....

2016. szept. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
0%
Akkor nekem jó az immunrendszerem mégsem kell átállnom vegánra, hogy jó legyen. :) A vírusok amúgy is támadnak immunrendszertől függetlenül. Látszik, hogy te se jártál. :)
2016. szept. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
62%

Jézusom, de az immunrendszeredtől függ, hogy ellen tudnak-e állni a sejtjeid a támadásnak vagy nem, és lebetegednek.


Az immunrendszered lehet hogy jó, de az agyhalálhoz közelítesz ezekkel a megjegyzésekkel.

2016. szept. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Tudod mi a vírus?
2016. szept. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!