Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Vegán vagyok, mit csináljak a...

Vegán vagyok, mit csináljak a kártevőkkel?

Figyelt kérdés

Néhány hónapja vagyok vegán, viszont van néhány kedves kis háziállatom /csótányok/

Viszont én tényleg főképpen állatvédelem miatt lettem vegán, és most így nem igazán tudom, hogy mihez kezdjek :D

Nagymamámnál ugyanez a probléma, patkányok vannak a pincében. Valaki, aki szintén vegán, és volt ilyen helyzetben, hogy oldottátok meg?



2016. szept. 5. 15:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Káros rovarokat ki kell írtani, akkor is ha vegán vagy. Csótányok nem éppen kedves kis háziállatok, rovarírtó szakembert kell kihívni, aki begélezi a lakást, patkányokra van írtószer, azt kell kirakni, mert igen veszélyes állatok.
2016. szept. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell őket megenni, mi sem szoktuk. Van patkányméreg és csótányirtó vegyszer. Meg vannak csapdák is, ha esetleg tartotok más állatot, és féltitek őket a méregtől.
2016. szept. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezekkel az állatokkal nem szabad szórakozni, mielőbb ki kell irtani. Mind a kettő betegséget is terjeszthet és nagyon gyorsan szaporodnak.


Meg én valahogy nem sajnálnék olyan állatot, aki összesz@rja a kajámat.

2016. szept. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon guszta amikor a csótány végigmegy az élelmiszereken, belekóstol, előtte meg mocskos helyeken volt, mindenféle fertőzést terjeszt, gyorsan szaporodik és roppant undorító. Ha bió életmód, akkor szórj ki Bio Killt. :-)
2016. szept. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Kihívhatsz egy rovar írtó céget, elintézik helyetted.
2016. szept. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy a vegánok kedvesen elhessegetik a szúnyogot vagy hagyják, hogy az aranyos kis kullancs szép nagyra nőjön meg akár a szemük szélén (nekem oda mászott egyszer egy)... Igazán szeretem az állatokat, az ízeltlábúak zömét is, nem élnék olyan emberrel együtt, aki képes direkt megölni egy pókot vagy NAGYON alapos ok nélkül (bár az nem tudom, mi lehet, egy szúrás nem az) egy darazsat, de bizony az élősködőkkel nem finomkodom s a rózsán vagy gyümölcsfán levő levéltetveket is lelkifurdalás nélkül ölöm. Az egereket rém aranyos kis szőrös állatoknak tartom, ráadásul emlősök, egész közeli rokonaink, de ha bemegy a pincébe vagy a házba, ráeresztem a macskát. Úgyis ez a természet rendje.


Sok vegánnak állata is van, abban se hagyja bent a kullancsot, bolhát... Ez egyértelmű.


Csótányom sosem volt, nekem az kuriózum, de mint kártevő, nem látok benne problémát, hogy megöld.

Az ezerszámra elszaporodó pókok már más lapra tartoznak, azok kicsit a fejemre nőttek s takarítás is macerás körülöttük, de pókot nem ölök, viszont azok nem bántanak s megfogják a muslicákat s egyebeket :)

Csótányokkal viszont nem élnék együtt szívesen.

A legyeket többnyire kiengedem, az ablakon mászkáló s egy pillanatra lelassuló darázsféléket üres gyufásdobozba rakom s szintén kiengedem kint... De bizonyos állatfajokat ránézésre legyilkolok a házban. Pl. a hangyákat is utálom, nem szimpatikus faj, kicsit sem.

2016. szept. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szórj ki piretrines port a konyhában a szekrények mögé, és esténként mindenhová, ahol találkozik a fal, a kővel. Ezt behordják majd a helyükre, és szépen ki lehet irtani őket. Vigyázz, mert nagyon gyorsan szaporodnak, és még az ágyadba is felmennek.Nagymamádnál pedig rágcsálóirtót kell elhelyezni. Nagyon veszélyes a patkánnyal együtt élni.
2016. szept. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Huhh en is vegan vagyok es nem tudom hogy mit tennek a csotannyal. Beismerem, undorito allat, de megsem akarnam megolni.

Patkanyoknak elo csapdat tudok ajanlani, ha bemegy a csapdaba, utana szepen el lehet ot engedni :) nekunk se lesz rossz, es remelhetoleg neki sem

2016. szept. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Én is azért vagyok nagy dilemmában, mert tényleg kártevők, betegségeket terjesztenek. A kedves kis háziállat természetesen ironikus volt :DD
2016. szept. 5. 22:16
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"állatvédelem miatt lettem vegán"


A csótányokat nem kell védeni, az atombomba se pusztítja el őket, úgyhogy ha párat megölsz, marad még bőven. A csótány kártevő, nem kell védeni.


A patkányt ha megfogod és elengeded mondjuk egy erdőben, ott felfal amit csak talál...mondjuk énekesmadarak fészkét fosztja ki. (jó így ősszel már nem, de érted mire gondolok). Vagy befészkeli magát a másik szomszédba és majd ő megöli.

2016. szept. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!