Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » A vegán vagy a paleo életmód...

A vegán vagy a paleo életmód "jobb"?

Figyelt kérdés
Melyik egészségesebb? Melyikkel lehet többet fogyni? Melyik "lazább" (lehet több dolgot enni, könnyebb betartani)? Sajat tapasztalokat is irjatok legyszi!!
2016. márc. 26. 15:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
23%
A paleo.
2016. márc. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
41%
Mindegy hogy minek nevezik a túliskolázottak, de egyet jegyezzél meg! A táplálék az csak is szerves eredetű! A hozzáadott vegyszerek csak mérgek a szervezet számára. A szervezetbe kerülő idegen anyagok egy részét zsírszövetbe csomagolja, ettől hízik a barom! Nem pedig a bevitt tápláléktól.
2016. márc. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Véleményem szerint a vegán életmód egészségesebb és értelme is van. Ezzel egyébként fogyni is tudsz, de ha ezzel a céllal kezdesz neki, biztosan szenvedés lesz számodra az egész, nem fogod tudni betartani. Érdemes lenne utánanézned mindkettőnek. Valóban a paleot talán könnyebb betartani, de elhatározás kérdése. Nézd meg a 101 reasons to go vegan előadást youtube-on, márcsak a tájékozódás miatt is. Amennyiben nem tudsz angolul, írd be magyarul, ez úgy tudom fenn van felirattal. (Bár szerintem sejthető, de vegán vagyok, egész nap eszem, nem hízok, egészséges vagyok és boldog:))
2016. márc. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
14%
A paleo étrend az igazán jó a szervezet számára. Húsfogyasztásra szükség van. A vegánok egyébként sokkal gyorsabban öregszenek.
2016. márc. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%
Kedves utolsó. Ha valóban tájékozott lennél, tudnád, hogy butaság amit írsz. A kérdezőnek pedig nem erre van szüksége. Én egyébként a vegán vagyok, de még mindig azt javaslom, hogy megbízható helyekről olvasgass, mert itt a sok "profi élelmiszer mérnök" és a hasonlóan "hozzáértő dietetikus" társai általános tévhiteket írogatnak, melyek tudatlanságból erednek.
2016. márc. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
70%
Szerintem a vegán. Ajánlom figyelmedbe Dr. T. Colin Campbell - Kína tanulmány c. könyvét.
2016. márc. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
43%
Vegán (vagy vegetáriánus) semmiképp sem legyél, nagyon nem tesz jót a szervezetnek, bármit mondanak is az elvakult vegánok. A paleoval biztosan lehet fogyni, és viszonylag gyorsan is (csak hát nem mindegy, hogy a paleo melyik irányzatát követed.. a csak nyers húst fogyasztók pl teljesen bolondok), de tény, hogy picit nehéz, és oda kell rá figyelni. Viszont amitől mindenképp meg kéne szabadulnod, ha fogyni akarsz, az a liszt (glutén), és tejtermékek. Zsírt pedig fogyassz bőven, tévedés, hogy hizlal.:)
2016. márc. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Szaniszlo Ferenc válasza:
48%
Aki megrögzött állatkínzó, annak a paleó étrendet ajánlom. Sok paleóst ismerek, akinek ráadásul kutyája van, de azt bezzeg nem eszi meg, mert az "háziállat".
2016. ápr. 11. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

Én vegá árti vagyok, és szerintem a paleó az egészségtelen.

Mit is szoktak mondani? Egyél sok zöldséget-gyűmölcsöt! - Egy főleg növényi alapú, jól átgondolt diéta egyszerre lehet kalóriaszegény és laktató, egészséges és tápláló, ráadásul erőszak-mentes és könnyebben ellenőrizhető (pl higiéniás kérdések, eredet)

2016. ápr. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek kicsit más a teste, anyagcseréje, ami az egyiknek bevált az a másiknak lehet fáradékonysághoz, hízáshoz vezet. Mindenkinek meg kell tapasztalnia, mi válik be neki.

Elvi alapon nézve nyilván indokolt a vegán diéta, mivel nagyon jó a környezetnek, az állatoknak. Sokaknak nagyon pozitív tapasztalataik is vannak, de utána kell nézni, rá kell jönni mi jó neked, nem Oreót meg Manner nápolyit (mert ezek a termékek is vegánok) zabálni egész nap azzal a tudattal, hogy te mennyire egészséges vagy.

A paleo lazább szerintem, viszont több energiát igényel.


Szerintem a lényeg mindkét étrendnél (az állatvédelmet, állati eredetű dolgokat kivéve) az, hogy igazi, természetes, tápanyagdús ételeket fogyasszunk, aminek minden összetevőjét ismerjük, mi készítjük el, stb.

Nézz utána alaposan, de ami a legfontosabb, hallgass a testedre, ne erőltess rá valamit, amiről más azt mondja, jó lesz.

2016. ápr. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!