Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Magas feszültségű vezetékektől...

Nap1 kérdése:

Magas feszültségű vezetékektől 200 m re már bíztonságos építési telket venni?

Figyelt kérdés

2016. szept. 21. 07:13
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:

"Azonos teljesítmény esetén, de nyilván nem arra méretezik",


A magasfeszültségű távvezetékeket csakis a generátorok teljesítményére méretezhetik! Hiába akarsz több fogyasztót üzemeltetni, ha a termelt villamos energia nem képes ellátni.


"így a valóságban ezerféle helyzet lehetséges, az is, hogy a 120 kV-osban meg a 400 V-osban is éppen 150 A folyik."


Ha a 400 Voltos vezetékben 150 amper folyik, akkor a 120kilovoltos vezetékben ennek csak a 30 ad része, mindössze 5 amper! Erre fejlesztette ki Tesla a transzformátorokat, és ezért van feltranszformálva a villamos energia feszültsége 120 kilovoltra. hogy vékonyabb vezetéken is el lehessen juttatni az energiát a fogyasztókhoz. Magasabb feszültségen, a veszteség is a 30 ad részére csökken, hisz a mágneses erőtere is csak a 30 ad része.


" Mindezeket tudván, nem hiszem, hogy volna valamiféle káros hatása"

"Ezt én átgondolnám. Mondjuk úgy közelebb járunk az igazsághoz, hogy az élő szervezetre a mágneses tér többféle hatással van,"


A mágnesesség, csak is az anyagok elektromágneses töltöttségét befolyásolja, még pedig úgy, különböző anyagok többé vagy kevésbé vonzzák egymást a mágneses pólusok hatására. Így az élő szervezet sejtjeinek oxigénellátását tudja befolyásolni, hisz az oxigén erősen pozitív töltésű. Ha ez mágneses tér hatására meg van gyengítve kevesebb energiával tapad különböző anyagokhoz.


" csak a szokásos helyzetekben (áramerősségek és távolságok) ez a hatás elhanyagolható.

"A feszültségkülönbségeknek nincsen semmi bijomotorikus tulajdonsága"

No, ezt is. :)

2016. szept. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:

"a veszteség is a 30 ad részére csökken"


Ez a következő, amit át kéne gondolnod.

2016. szept. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
(BTW: a transzformátorokat nem Teslának köszönhetjük, a ma használatos jó hatásfokú, zárt vasmagú trafót Bláthy, Zipernowszky és Déri konstruálták meg először, a Ganznál.)
2016. szept. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
Bocsánat, lehet kicsit eltúloztam következtetésemet azzal a 30addal. De a lényegen nem változtat. A váltóáram tulajdonsága, hogy amit az egyik periódusban rombol, azt a másikban fel is építi! Ebből a tulajdonságából adódóan az ember szervezetére nem gyakorol semmiféle káros hatást.
2016. szept. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
Az energia központi termelése, és a fogyasztókhoz való eljuttatása gondolata, tudtommal Teszlától származik. Bár lehet ez is csak egy bemagyarázott hír volt annak idején.A magasfeszültségű transzformátorok kidolgozása és megépítése valóban csak az elmúlt 80 év eredménye.
2016. szept. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:

"Ebből a tulajdonságából adódóan az ember szervezetére nem gyakorol semmiféle káros hatást."

Erre mondtam az előbb is, hogy ez tévedés, sokféle hatása van az emberre - sokféle, ha a hatást az ember szervezetének fogalmai szerint osztályozzuk, szerveket és betegségeket tekintve.

Az alábbi ugyan nagyfeszültség közelről, de a "semmiféle hatás" fogalomtól egészen messze áll:

..egyértelműen és ismételten, a csuklóban és könyökben izületi fájdalmakat, a szemben pedig a túlzott napozás hatásához hasonló szúró érzéseket tapasztaltam, amelyek 1-3 hét múlva múltak el...



Már, hogy mindenki számára világos maradjon, a 200 m-re húzódó vezetéket én teljesen veszélytelennek tartom, de az igazságot egyik oldalról sem jó elkenni.

2016. szept. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:

Ha embereket folyamatosan azzal ijesztgetnek, hogy a kutya harap, előbb utóbb félni is fognak tőle!

A Te esetedben is ez történhetett. Az általános ízületi elhasználódásaid tudat alatt váltanak ki hasonló reakciókat.

Mert az agyad kombinálja a betanult képleteket.

Te a feszültségmentes hálózattól is ugyan ezeket észlelnéd, ha nem tudnád, hogy az ki van kapcsolva!

Nem rosszindulatból mondom, de ne hagyd ki a számításból ezt sem.

Én az útjainkon koptatott gumiporral vagyok ugyan így. Már a nagyüzemekben termesztett gyümölcsöt egyáltalán nem tudom megenni, mert hasi görcsöket okoz, és kegyetlenül fájnak tőle az ízületeim, csontjaim. Gyümölcsöseink egytől egyig forgalmas utak mentén helyezkednek el, a szállítás miatt. Az útjainkon koptatott gumipor beveszi magát a gyümölcsök belsejébe, amit az én beleim szinte a legkisebb mennyiségben is észrevesznek.

2016. szept. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:

Már nem tudom megmondani, mit üzensz neki, hogy alighanem összekeverte a szezont a fazonnal, a nemzetközileg híres szakembernek, aki saját magán kísérletezte ki a nagyfeszültségre alkalmas elektrosztatikus védőruhát, és a ruha nélküli tapasztalatait leírta, mert rgy munkás élet végén meghalt szegény immár 22 éve...

Egyébként akik 120-as távvezetéken dolgoznak, azok is azt mondják, hogy kétrendszerű távvezetéknél elképzelhetetlen az a tévedés, hogy az üzemelő rendszert közelítsék meg, mert azt érezni.

Én csak 10 kV-os kábeleret fogtam át, amiről elkezdték már letekerni a papír érszigetelést, érdekes volt. :) Hidd el, az az érzés nem keverhető össze a köszvénnyel vagy a lumbágóval. :D

2016. szept. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:

Hidd el,: az elektrosztatika az csak is egyenáramnál érvényesül. A váltóáram egyik félperiódusban épít, a másikban lebont! Ha az úgy lenne, ahogyan ilyesztgetik az embereket, akkor a magasfeszültség alatt a fák sem nőnének, a madarak sem ülnének meg a drótokon! A magasfeszültségű szigetelők ép azért olyanok amilyek, hogy a madarakat elriassza, nehogy fészket rakjanak oda, ahol áram húzhat át, esetleg egy párásabb időszakban.

Tudjuk, hogy ilyen ijesztő tévhitek keringnek a villamosságról, és azért nem teszünk ellene semmit, mert a távvezetékek valóban veszélyesek, és ezek nélkül sok tudatlan bátor ember végezhetné életét a magasfeszültségű oszlopokon. Csak ez a rémhír tartja őket távol az oszlopra mászás gyönyöreitől. Így is sok halálos baleset történik ezeken az oszlopokon, csak erről a média nem számol be úgy mint az közuti balesetekről. De azért az már enyhén túlzás, hogy különböző agyament emberek bizonygatják a nem létezőt. Ezzel nem rólad beszélek, hisz te is csak azt mondod, amit valahol olvastál, vagy hallottál.

2016. szept. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
Az nem egy rémhír, hogy magasabb volt a távvezetékek közelében felnőtt gyerekek között a leukémiások száma, hanem tény, az persze kérdés, hogy ez a létező korreláció kauzalitást is jelent-e.
2016. szept. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!