Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hogyan tudnék biztonságosan...

Hogyan tudnék biztonságosan elesni?

Figyelt kérdés

Már majdnem fél éve deszkázok, eddig semmi baj nem volt, de sajnos múltkor megzuzodott a karom olyat estem.

Egyszer a suliba jöttek színészek, és mutattak csomó mindent, többek között azt is, hogy hogy kell a színpadon elesni. Mindenki kipróbálta, mondták is hogy ez nekem nagyon jol megy meg úgy alapból a színészkedés is.

Na de. Az lenne a kérdésem, hogy pontosan hogy is kell elesni? Hogy ne torjon el semmim. Nagyjából emlékszem rá, de jó lenne ha le tudnátok irni részletesen, vagy videót linkelni.

(oke hogy ne essek el, de deszkázásnál ez lehetetlen. Olyan védőfelszerelés pedig nincs, meg kényelmetlen is, nem tudok mozogni benne, szoval kizárva.)

Köszia segítséget előre is :)



2016. aug. 26. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Színpadon elesni teljesen más mint betonon, mert a beton nem rugalmas.

Erre alapszik a pankráció is!

Betonon végük lenne azoknak is :D


Használj védőfelszerelést, térd, könyök, tenyérvédőt!

10 rugó szettbe, ennyit megér nem?

2016. aug. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Többen is mondták már nekem, de egyszer felvettem ismerősömét. Háát konkrétan egy dedósnak éreztem magam, aztán meg egy robotnak, amit meg kell olajozni:/
2016. aug. 26. 14:39
 3/5 anonim ***** válasza:

Színészkedésből elesni teljesen más, mint a valóságban, deszkával. Mikor színészkedsz, fel vagy rá készülve, ki tudod számítani, merre esel, mekkorát esel, mire esel, le tudod tenni a kezed, térded, stb. Te irányítod a teljes mozdulatsort.

Mikor a valóságban elesel, arra nem számítasz, tehát fel sem tudsz rá készülni. Mikor már repülsz a deszkáról, abban a tizedmásodpercben, amíg földet érsz, maximum addig jut el az agyad, hogy a kezed magad elé tedd, de ahány esést láttam már, az sem gyakran sikerül. Bár összegubózva lenne a legbiztonságosabb földet érni, mégis mindenki olyanokat hasal, hogy rossz nézni is.

A színészek kb. fél métert esnek egy eljátszott mozdulatnál, fa vagy plexi színpadon, sőt sokszor szivacsra, deszkáról meg másfél-két métereket lehet repülni a kőkemény betonra, vagy épp fejjel a lépcsőkorlátra. Baromira nem ugyanaz. :D Egy vérprofi kaszkadőr talán képes a való életben is úgy elesni, hogy ne törje össze magát. Talán.

Ha tényleg sokat deszkázol és komolyan is veszed, akkor viseld el a védőfelszerelést, a profik is hordják.

2016. aug. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, lehet hogy tényleg ez lesz..főleg hogy trükközni is meg szeretnék tanulni.
2016. aug. 27. 09:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát ha biztonsággal akarsz megtanulni esni szerintem keress valami edzőt küzdősport/ harcművészet aki el tudja mondani, esetleg megtanítani
2021. jan. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!