Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Nagyon gondolkozom rajta,...

Nagyon gondolkozom rajta, hogy vegetáriánus étrendet kezdjek el. Megéri mind árilag, mind étvágyilag?

Figyelt kérdés
Nagyon gondolkozom rajta,hogy vegetáriánus étrendet kezdjek el. De nagyon hiányoznának a jó pörköltek stb. Vannak ilyen "cheatday-ek" amikor lehet hust enni az milyen rendszerrel mukodik? Valamint tudnék fogyni? Megéri az egész? 13/L
2016. nov. 5. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki vegetáriánus lesz, onnantól kezdve nemigen ehet húst, ilyen szempontból nincs csalónap.

Ha fogyni szeretnél, azt ne a zöldségektől és a hús-nélküliségtől várd, hanem mozogj legalább 3x30 percet legalább egy héten és diétázz(a diéta nem egyenlő a fogyókúrával!)

2016. nov. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%
A vega étrenddel, ha nem jól csinálod, még meg is lehet hízni. (Túl sok szénhidrát.) Ennek ellenére nem akarlak lebeszélni róla, én is az vagyok, és én sem szigorú. Lehet "csalni", miért ne lehetne? Ha nem álltál be a krisnások közé, akkor eszel húst, amikor akarsz. A napi 3x húsevés és a "soha többé hús" között vannak egészséges középutak. Régen az emberek hetente egyszer ettek húst, vasárnap délben.
2016. nov. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Vannak ilyen "cheatday-ek" amikor lehet hust enni az milyen rendszerrel mukodik?"????


Ennek mi értelme?? ha húst akarsz enni, akkor ne legyél vegetáriánus. Attól a pillanattól, hogy húst vagy olyasmit eszel, amiért egy állatot levágtak, nem vagy vegetáriánus.


Amúgy a pörkölt témához annyit, hogy erdei gombapaprikás, cukkinipörkölt, füstölt tofu pörkölt...


Árban mindenképpen megéri, fogyni is lehet természetesen mint BÁRMILYEN más étrenddel is, csak ésszel kell csinálni.

2016. nov. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
33%
Én is 13/L vagyok. Most tanultuk hogy a noknek nem ajanlott hogy vegetarianusok legyenek. Vashianyod lesz! Inkabb sportolj :)
2016. nov. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kislányom ezt a baromságot ki tanította neked? A vashiány étrend kérdése (rengeteg vasban gazdag növény, gabona van), 28 éves nőként, 14 éve vagyok vegetáriánus és tökéletes a vérképem (fél évente nézetem).
2016. nov. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Először azt kell eldöntened, hogy mi a célod? Csak azért, mert jól hangzik, ne légy vegetáriánus. Azért se legyél az, hogy felkeltsd a figyelmet, és különcködhess.

Először tájékozódj, olvass utána a dolgoknak, és döntsd el, miért szeretnél az lenni. Én pl. nem esküdtem fel vegetáriánusnak, de csak ritkán eszek állati eredetű terméket, akkor is csak megbízható forrásból. Az én okom erre az, hogy amit húsnak adnak el, az többnyire nem az, ugyanis pl. a csirkét hormonszerű anyagokat tartalmazó táppal fele annyi idő alatt növesztik fel, mint amennyi kellene neki. És én nem akarom megenni azt, ami az ilyen húsba kerül. De egy biztos forrásból származó, mondjuk tanyasi csirkét szívesen megeszek. De mivel a normális hús drága, csak ritkán fogyasztom.

Szóval, neked mi az indokod? Miért akarod csinálni?

2016. nov. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
13 évesen ne kezdj el vegetáriánus ételeket enni nert a szervezetednek szüksége van még húsra a növekedéshez, formálódáshoz(értsd ahogy akarod). Alapjába véve, ha csak úgy elkezdesz vegetáriánus lenni abból bajod is lehet. (#Bioszóra)
2016. nov. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!