Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Vegán víz? Van ilyen?

LilikeHelloKitty kérdése:

Vegán víz? Van ilyen?

Figyelt kérdés
Már vagy egy éve vegán vagyok, de a pasim nem az, és állandóan összeveszünk ezen. Általában fel sem veszem, ha piszkálni kezd, de most olyat mondott, ami szöget vert a fejembe! Azt mondta, hogy ha tiszta vizet iszom, akkor azzal vízi élőlények , állatok élőhelyét csökkentem.. namármost nem vagyok hülye, tudom, hogy a víz nem tartalmaz állati termékeket, deee mégis, nem lehet valahol olyan vizet venni, amelyik mondjuk jégből van kiolvasztva és nem veszélyeztetem az állatok élőhelyét vele?

2018. jan. 25. 18:43
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Én a legnagyobb tisztelettel megkérlek, hogy ne idd már el a drága vizet a jegesmedvék, meg a gepárdok elől. Amúgy azzal, hogy netezel máris sokat ártottál a Földnek.
2018. jan. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem ilyen névvel, hogy lilike hellokitty csak troll lehetsz :D


De ha mégsem:

Víz körforgásáról, és az evolúcióról sose hallottál még?

A vizet nem tudod semmilyen módon sem eltüntetni (elszennyezni persze sajnos lehet..), vagy a szó szoros értelmében elvenni mások elől.

Ami vizet te elfogyasztottál, annak a feleslege a csatornába kerül, onnét a tengerekbe, ott a levegő páratartalmának emelkedésével kondenzációs folyamat indul be, felhők képződnek, egyre magasabbra emelkednek, majd lecsapódnak, ebből lesz az eső. Ergo a víz visszakerül a természetbe.


Egy vegán.

2018. jan. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
32%

Szerinted ha a vizet a szervezetünk eltüntetné, és véges lenne a föld vízkészlete már nem "itta" volna ki az emberiség/ és az állatok a föld óceánjait a párezer év alatt? XD Remélem troll vagy, ha nem háááátttt...:D :D :D


Amúgy meg a pasid nem akar vegán lenni ahhoz szerintem nem sok közöd van. Egy ilyen szélsőséges életmódbeli szokást nem lehet sekire ráerőltetni.

2018. jan. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
71%

Jaj.

Nézd, nyilván állatok halálával jár az életed némely része. Civilizált ember vagy, úgyhogy ez fokozott, ez elkerülhetetlen. Amíg hozza az ételedet a busz, állatokat üt el meg minden... Élőhely? Homo sapiensek vagyunk, kihalási eseményt okoz a fajunk, folyamatosan halnak ki állatok s nem kizárólag nem vegán termékek előállításával ártunk az állatoknak. Ha földterület kell növénytermesztésre, az is árt. Gépi aratás, az is. A lista elég hosszú... A jármű/állat találkozásról már írtam. Használsz áramot, az is rengeteg állat életét követeli...


Te megteszed, amit tudsz, ennyi.

2018. jan. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:
71%
Én csak annyit jegyeznék meg, hogy a jég és az esővíz desztillált tisztaságú... szépen fogalmazva nem tenne túl jót a szervezetednek.
2018. jan. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
50%

Fú, én annyira megértelek!


Tessék, itt van a nekünk való folyadék, teljesen állatbarát!

[link]

2018. jan. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
69%
Ugye tényleg csak troll vagy?
2018. jan. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
NEM vagyok troll, miért lennék? A kommentjeitekből rájöttem, hogy nem nagyon értelmes. Ezt a pasimnak is megmondtam. Köszönöm a válaszaitokat
2018. jan. 27. 08:23
 19/23 anonim ***** válasza:
51%
Azért, mert ekkora hülyeséget csak akkor kérdezhetsz, ha troll vagy... A másik, ha szimplán valami gond van ott fent... Ennyi erőből levegőt se vegyél, max. vegán levegőt, ha lesz persze, mert így elszívod az állatok elől a levegőt.
2018. jan. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
48%
Szia! Én nem szeretnék belédkötni! Esetleg ihatsz esővizet, mert az tiszta és kevesebbet ártasz vele a földnek.. De a vízivással eleve nem ártasz sokat, ugyan is minden visszakerül a környezetbe.. DE!! Ha most egy kicsit előtérbe helyezed az egészséged, akkor... A vegánok nagy számban isszák a desztilláltvizet (én is vegán vagyok, és nem,
2018. febr. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!