Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mi a véleményetek a “lelki...

Mi a véleményetek a “lelki okok miatt” dohányzásról?

Figyelt kérdés

Ma megismertem egy lányt aki azért cigizik, mert meghalt az apja. Más emberektől is hallottam, hogy más más lelki okokból, családi okok, sikertelenség stb.

Nektek mi a véleményetek erről?

(Szerintem ez az egyik legnevetségesebb, és önjelölt tumblr király(nő) ok)



2019. júl. 25. 01:58
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
90%
Szerintem nem nevetséges
2019. júl. 25. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
12%
Erre fogja, hogy egyáltalán elkezdte? Az hülyeség. Úgy mondom, hogy én is dohányoztam rendesen 16 és 20 éves korom között. Olyan viszont lehetséges, hogy az efféle külső körülmények akadályozzák ők a leszokásban, netalán arra ösztökélik, hogy a korábbinál is nagyobb mennyiségben szívja.
2019. júl. 25. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
28%
Pontosítok: az ún. kocadohányosokból válhatnak függők ilyen módon.
2019. júl. 25. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
16%

A dohányzás állítólag megnyugtat. Ezzel el is mondtuk az egyetlen lehetséges előnyét.


Úgy gondolom, túl nagy ár azért, hogy kisimítsa az idegeket, amikor arra annyi minden, nála sokkal kevésbé ártalmas dolog is jó. Ezt inkább egy önfelmentő ideológiának érzem, ami miatt halogatja valaki a leszokást.

2019. júl. 25. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
81%

Van aki az ilyen okok miatt kezd el alkoholizalni,drogozni. Magaba folytja a fajdalmat es kell valami ami kilenditi a holdpontbol, es amig nincs maganal addig jol erzi magat es nem gondol a lelki dolgaira amik epp bantjak. Szamomra sem mentseg mert ezer mas mod is lenne erre. Sajnos amikor anyukam meghalt apam alkoholista lett, mikor berugott mindig sirt es elmondta mennyire faj neki anyukam halala es persze ket perc mulva mar kacaraszott,tancolt orult meg ilyenek. Nehez volt leszokatni, jozanul elmagyaraztam neki hogy ez nem megoldas es mi is ateljuk a fajdalmat megsem nyulunk az italhoz,megertette es sok ido utan vegre sikerult leszoknia.

Szerintem inkabb cigizzen valaki mint alkesz vagy drogos legyen. Az megint mas ha bulibol vagy "vaganysagbol" cigizik valaki. A cigi egyfajta nyugi. En sok evig cigiztem, kulonosebb okom nem volt ra csak tini koromban kivancsisagbol ra-ra gyujtogattunk aztan szepen lassan mar ez mar csak a megszokasbol is megesett. Nalam nem lelki hattere volt csak egy tini kivancsiskodas,sikerult letennem de a megszokas mai napig megvan neha. Mikor a csaladommal vagyok akik nagy resze bagos,kell hogy mozogjon a kezem olyan rutin szeruen, ezt ragcsalassal,ragozassal vagy valami massal helyettesitem. Meg persze kavehoz is milyen jol esik a cigi,ha unatkozol,ha beszelgettek egy jot a csaladdal/baratokkal,egy sorrel is jo stb stb

2019. júl. 25. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
23%

Szánalmas vagy. Nekem anyukám halálakor a szexuális vágyam, ami addig az egekben volt, most a béka s..gge alatt van. Ennek két és fél éve.

Már kevésbé vagyok olyan életvidám, mint voltam. Többször vagyok szomorú.


Mindenkire másképpen hat a gyász és a trauma.

2019. júl. 25. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
31%
#6: Ezt fontos volt megosztanod!
2019. júl. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

A lélek és a test között a légzés a kapcsolat. Az igazi dohányos lelki okokból cigizik, hogy érezze, hogy lélegzik (jójó meg a nikotin).


Aki ezen túl tud lépni vagy eleve nincs szüksége erre az nem cigizik.

2019. júl. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
73%

Megint ez a sok antidohányos... nem unjátok már?

Ő döntése hogy cigizik vagy nem, ő döntése hogy miért teszi ezt.

Ha meg ráadásul ti is csináltátok, akkor meg főleg nem kéne lenézni emiatt a másikat...

2019. júl. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Igen, de most ez megoldás? Az alkoholt/drog fogyasztást megértem, mert elkábulsz. De a cigitől semmit nem érzel. Ez csak egy szar kifogás, hogy ilyen tömeg depis legyél.

Ha igazán mélyen érint, akkor próbálsz minél jobban olyan életet élni, amire a halott szeretted is büszke lenne, és nem pont az ellenkezőjét.

2019. júl. 25. 09:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!