Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Jól döntöttem az E Cigivel?

Jól döntöttem az E Cigivel?

Figyelt kérdés
Anyukám elég rég óta dohányzik és eléggé elegem lett belőle ugy hogy vettem neki egy E Cigit fontos hogy nem kínai minőségűt. Szerintetek jól döntöttem
2019. júl. 28. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Egyik rossz helyett majd most rászokik egy másik rosszra. Inkább szokjon le.
2019. júl. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szerinted nem probálom leszoktatni 2 éve? Ez jobb mint a sima nem?
2019. júl. 28. 20:45
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem jobb ez sem. Még nincs annyi tapasztalat vele. De pont a napokban sajtózták, hogy nem ajánlott a cigaretta alternatívájaként, mert ez is egészségtelen. De csak logikai úton végiggondolva, nem jó párás füstöt leszívni a tüdődbe.
2019. júl. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Füst? Nem gőz inkább?
2019. júl. 30. 00:20
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát majd kiderül. Egyébként az azért elég nyilvánvaló, hogy az e-cigi kevésbé káros, mint a sima, de csak akkor, ha tényleg csak azt szívja. Ha a kettőt párhuzamosan használja, akkor egyáltalán nem jobb neki.

Viszont csak azért, mert kapott tőled egy e-cigit, még nem fog leszokni a dohányzásról, ha nem akar. Sokan esnek abba a hibába, hogy azt hiszik, ha vesznek/adnak valakinek egy e-cigit, akkor az teljesen olyan, mintha egy hagyományos cigi lenne. Nem teljesen olyan. Ízre, bármilyen folyadékot tesznek is bele, sosem lesz olyan, és az érzés is kicsit más. Az áttérést is akarni kell, szükséges hozzá egy komoly elhatározás. Könnyebb megszokni, mint teljesen leállni a dohányzással, ez tény, de kell 1-2 hét, mire az ember valóban át tud állni, feltéve, hogy tényleg elhatározta magát. A férjem pl. fél éve kínlódik vele, mert nem komoly az elhatározása. Ha egy hetet kibírna úgy, hogy nem gyújt rá, mert elfogadja, hogy ez van cigi helyett, akkor már nem lenne nehéz a dolga, de amíg a maximum az 1-2 nap cigi nélkül, addig nem fog történni semmi.

Aztán sokan ott rontják el, hogy túl gyenge nikotintartalmű liquidet vesznek kezdésnek, ami persze nem elég nekik, nem is érzik, hogy szívnának valamit, és nyilván utána jön az, hogy "á, ez egy vacak, ez nekem nem jön be".

Amikor én elkezdtem e-cigizni, és látták a családban, ismeretségi körben, hogy nekem mennyire bejön, és hogy teljesen kiváltottam vele a sima cigit, akkor sokan kedvet kaptak hozzá pár hónap után, többek közt a férjem, anyám, anyósom, két barátnőm is. Pár nap/hét után már mindegyik cigizett ugyanúgy, mintha mi sem történt volna, hiába mondtam, hogy ez nem úgy megy, hogy hopp, én mától e-cigizek, és nem kell érte semmi erőfeszítést tenni egyáltalán, és hogy csak akkor vegyék meg, ha tényleg komolyan eldöntötték, hogy nem akarnak dohányozni többet.

A két barátnőm egyáltalán nem is használja már, egyikükét meg is örököltem, férjem akkor használja a sajátját, ha nincs kedve kimenni rágyújtani, anyám a kocsiban, anyósom akkor, ha nála van az unoka. Egyébként cigizik mindegyik, ahogy annak előtte.

2019. aug. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Na megint megjöttek a fizetett dohánylobbisok, értsétek már meg, nem vagyunk kíváncsiak rátok! :D

Válasz a kérdésedre: Igen, jól döntöttél, kb 90%-kal egészségesebb a sima ciginél, ha akar át fog szokni, és nem fog felrobbanni, meg nem fog életre kelni és terminátorként pusztítani a készülék, az az ecigi hülye. Tudod miért? Mert CSAK azt fogja csinálni, amit a használója kiad neki, ha tűzgombot nyom porlaszt, ha töltőre dugja tölt, és ennyi.

Kell egy megfelelő nikotin mennyiségű liquid és mehet, azzal menni fog átszokni.

2019. aug. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!