Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mi értelme van a dohányzásnak?

Mi értelme van a dohányzásnak?

Figyelt kérdés
2019. szept. 8. 11:29
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
a sok 12 éves kis hülyegyerek azthiszi hogy menő ezért szívják (Tisztelet a Kivételnek)!!
2019. szept. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen mire vagy kíváncsi? Az okára, céljára, mikéntjére, értelmére, vagy egyéb, pl.:?
2019. szept. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hogy mindenki azt mondja nekem hogy rossz dolog a dohányzás, de akkor miért szoknak rá??
2019. szept. 8. 11:41
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Mi értelme a csokinak? Az alkoholnak? A sokat evésnek? A kevés mozgásnak? Az üdítőknek? Az energia italnak? A felesleges ruháknak? A sok smink cuccnak? Az ékszereknek? ..........
2019. szept. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
42%
persze pontozzatok csak le. tök nem számít a véleményem hogy napomta látom a 12 éves gyerekeket dohányozni. 🖕
2019. szept. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
Az az "értelme", hogy a nikotinnak vannak olyan élettani hatásai, amit egyesek pozitív módon élnek meg. Sokan pedig bizonyos élettani működéseket (pl. a székletürítést) a dohányzáshoz kapcsolják feltételes reflexként és mihelyt az a függőség kialakult, nem vagy nehezen tudják abbahagyni (mivel a normál bélműködést/ürítést ez váltja ki).
2019. szept. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
2019. szept. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A káros hatásait nem ecsetelném, úgyis eleget sulykolják és nem is ez a kérdés.

Pozitív hatásai (számomra):

- segít ébren maradni, koncentrálni,

- ha egyedül vagyok idegenek között, van valami tevékenység (a mobiltelefon nyomkodásán kívül), amivel lefoglalhatom magam, hogy ne legyek zavarban,

- sok barátot, ismerőst szereztem már közös dohányzás alkalmával,

- ha ideges vagyok, megnyugtat.

Voltak már hosszabb időszakok az életemben, amikor nem dohányoztam, ezek hiányoztak leginkább.

2019. szept. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Semmi. Sok unatkozó ember drága és egészségkárosító pótcselekvése. Undorító szokás.
2019. szept. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
42%
Elso ciginel nikotin kerul a szervezetbe,ami egy gyorsan hato kabitoszer,amire a leggyorsabban lehet rafuggni. A dohanyos eszre se veszi,de elvonasi tunetekkel kuzd,ahogy urul ki a nikotin, ragyujt egy cigire,es az a illúzió kapja el ,hogy a cigitol megnyugszik meg jobban erzi magat, pedig csak a sovargast szüntette meg,amit maga a cigi okoz. Ez egy ordogi kor,amibol nagyom nehéz kilepni. Fejben dol el, es a gondolkodast kell megváltoztatni. Aki dohanyzik,az kábítószerfüggő.
2019. nov. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!