Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi értelme a dohányzásnak?

Mi értelme a dohányzásnak?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem értem mi a jó benne, rengeteg hátránya van, de egy darab előnye sincs. Látom mikor a haverjaimmal mentünk Balatonra, óránként muszáj volt megállni mert rá kellett gyújtaniuk. De egy filmet is ha nézünk kell közben egy cigiszünet. És nem úgy tűnik mintha élveznék, hanem a fájdalmat enyhítenék pár percre. Mikor meg moziba megyünk a felénél elkezdik nyomatni a "mikor lesz már vége, kimennék rágyújtani" szöveget. Ha meg bulizni megyünk akkor az egész éjszakát kint töltik, cigiznek és beszélnek. Ráadásul büdös, egészségtelen. Egyetemen is arról szól minden szünetük hogy rohannak le cigizni, aztán rohannak vissza.
2019. aug. 5. 17:00
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
te csak olyan dolgokat szeretsz amik egészségesek? én nem vagyok dohányos, de ezt a kérdést nem értem, rohadt nagy butaság. ha valaki dohányos, függő, akkor pont nem érdekli hogy egészségtelen meg büdös, szereti és kész és valószínűleg nem is akar leszokni róla. ha dohányos lennél értenéd, bár mondom, én se cigizem mégis értem, szóval lehet hogy te csak buta vagy mint a kérdésed
2019. aug. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

Semmi ! Az ég villágon semmi.

Csak a függőség csillapitása.

2019. aug. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%
Ha már elöbb-utóbb, így is- úgy is meghalok, legalább lesz mire ráfogni az okát.
2019. aug. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha elég sokáig csinálod fizikai függőség alakul ki, ezért muszáj lesz cigizned és úgy fogod érezni, mintha lenyugtatna. "Értelme" ahogyan te nézed nincs, pozitív hatása nem létezik.
2019. aug. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
18%
Csatlakozom a hármashoz. 🤜🏼🚬🚬🚬
2019. aug. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%

Egyáltalán semmi, viszont hátránya egyre több.


Nem buta kérdés, sőt ez egy jó kérdés és látszik hogy a kérdező értelmesebb mint a népesség 95%-a. :)

2019. aug. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
Az elején jó szédülni tőle. Aztán cigizni úgy lehet, hogy abbahagyod amit csinálsz, szóval rögtön társul a pihenéshez. Mi mindig többen jártunk cigizni, jókat lehet beszélgetni közben, még azok is velünk jöttek akik nem dohányoztak, akik meg egyáltalán nem bírják a füstöt sok helyről kiszorulnak, szóval van egy ilyen szerepe is. Segiti a koncentrációt, olyan mint egy jó légzésgyakorlat károsanyagbevitellel, önmagában a levegő orron beszívása és lent tartása 5 percig ismételve is megnyugtató lenne, és ez is hozzácsatlakozik a nikotinfüggőséghez. Az a baj általában minden függőséget okozó anyaggal, hogy túl sok szálon kötődik érzelmileg is, nem csak kémiailag. Mindez lassan alakul ki, majd átalakul kényszerré, amikor annak ellenére teszel valamit, hogy az már valójában kellemetlen és rossz érzés. Végül is egy állandó rettegésben tartja az agyat azzal, hogy mi lesz ha nem jutsz hozzá. Mert ez a mi lesz ha, tényleg azt jelenti, hogy el sem tudod képzelni mi történik ha nem jutsz hozzá. Elég ijesztő és szerintem az emberek többsége valahol szégyelli ezt, hogy ki van szolgáltatva olyasminek amit nem tud irányítani, emiatt szorongani kezd, és ezzel be is került egy körbe, amiből ugyan ki lehet jönni, de csak úgy ha utána állandóan szabályozza magát, ami elég fárasztó, de hozzá lehet szokni ehhez is. Még mindig jobb ha a saját szabályaid műkődtetnek mint egy külső dolog.
2019. aug. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem állítom, hogy van értelme, de ha valaki nem próbálja ki a cigit, vagy irtózik a dohányzástól, az gyenge jellemre vall, legalább annyira mint az aki nem tud leszokni. Miután rágyújtottam először, egyre kevésbé éreztem azt amit előtte: hogy papucs vagyok, gyáva vagyok. Mertem vállalni a kockázatot, merem vállalni a kockázatot és úgy érzem sokat fejlődött a kockázat vállalási képességem. Már nem félek a betegségektől, nem félem a halált. Mi értelme túl óvatosan élni, ha vissza kérdezhetek?


Aláírás

Egy láncdohányos

2019. aug. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"valaki nem próbálja ki a cigit, vagy irtózik a dohányzástól, az gyenge jellemre vall"


wtf?

2019. aug. 6. 08:38
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nagy dohányos voltam. Egyik gyerkőc már megvolt, mikor a feleségem éppen szült, és közölték hogy meghalt a szüléskor.

Egyedül maradtam a két gyerekkel. Na akkor jött ez a pillanat amikor letettem a cigit, felkellett mondani a munkahelyen, hogy tudjam őket rendezni. Ami megtakaritásunk volt, az hamar elfogyott. Nem hogy cigire, de másra is alig telt. Volt olyan hónap, hogy én az utolsó napokon, vagy az utolsó héten nem ettem, vagy csak annyit, amit a gyerekek meghagytak az ételből. Soha többet nem gyújtottam rá. Most hogy már felnőttek, és a nagyobbik gyerek elkerült otthonról, eljátszom a gondolattal, hogy jól esne egy szál, de nem akarok vissza szokni.

2019. aug. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!