Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Milyen elvonási tüneteket...

Milyen elvonási tüneteket tapasztaltok magatokon ha nem gyújtatok rá? Hány napig bírjátok ki rágyújtás nélkül?

Figyelt kérdés
2019. okt. 4. 16:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Olyan volt, mintha bizseregnének az erek, főleg a karjaimban. A kávé csak felerősítette, azóta nem is iszok.
2019. okt. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hali.


Őszinte leszek.


21 éves vagyok, 9 éve dohányzom nagyjából. Eleinte egy pár szál cigiről volt szó, egy doboz kitartott 2-3-4 napig. Utána voltak kisebb nagyobb szünetek, de igazából 14 éves korom óta rendszeresen, tehát 7 éve. 16-17 éves koromtól számítva sokat dohányoztam és dohányzom most is. Az elmúlt hét évben míg dolgoztam egy helyen mint pizzafutár, ha úgy volt, 1,5 - 2 doboz cigi is elment, de volt hogy harmadikat is venni kellett. Persze egy két szálat ha nem adok a kollégáknak, akkor kitartok kettővel, de így is tényleg 1-2 szál kivételével az egészet én szívtam el. Volt/van hogy egymás után elszívok 2-3-at is akár. Tudom, nem éppen egészséges.


Kérdésedre válaszolva, ezen információk által:


Sajnos jelenleg nem dolgozom, így a családomra támaszkodom. Múltkor volt például hogy fizetés előtt 2 nappal nem volt már itthon dohány. Öcsém kért a haverjától, így egy napig nem szívtam lényegében csak semmit. De az sem teljes nap volt végül is. Attól függ, hogy mennyit dohányzol. Én nekem 3-4 óra elteltével érződött az, hogy valami hiányzik. Estére volt megint dohány, viszont rendesen rosszul esett elszívni a cigit. Úgy, hogy egész nap nem szívtam gyakorlatilag. Nem csak a függőség, hanem ugye a megszokás is, hogy az ember menne rágyújtani. Például: Reggel mikor fel kel, kaja előtt és/vagy után stb.


Rossz kedve van az embernek, olykor idegesebb is, enyhe depresszió és/vagy akár rosszullét is.


Azért nem volt dohány, mert el kellett dönteni hogy eszünk, vagy cigizünk. Nyilván, a kaja fontosabb. De azért hál istennek nem szívok annyit, mint mikor ott dolgoztam. Napi egy doboz max.


Ettől függetlenül nem mondanám magamat erős dohányosnak jelenleg, azonban aktív dohányos vagyok az tuti. :D


(Nyilván nem vagyok büszke rá, így alakult.)


Aki rendszeresen dohányzik, az csak az akarat erejére számíthat.


(Vagy ha nincs pénz, vagy nem sok. Akkor kell eldönteni, hogy cigit eszünk, vagy rendes ételt.)

2019. okt. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!