Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért dohányoznak az emberek...

Miért dohányoznak az emberek mikor vezető halál ok Magyarországon?

Figyelt kérdés
Ráadásul drága, büdös, zavar másokat, nem lehet mindenhol dohányozni és úgy vettem észre hogy egy idő után már nem élvezetből szívják hanem hogy az elvonási tüneteket enyhítsék. Plusszot meg semmi nem ad. Ezen tények fényében nem értem hogy egyáltalán miért van egy darab dohányos ember is.
2019. nov. 27. 15:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nikotinfüggőség
2019. nov. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Függőség miatt nem tudják abbahagyni.
2019. nov. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 szamo77db ***** válasza:
40%
Nem érik fel ésszel, hogy milyen ártalmas a cigi.
2019. nov. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én személy szerint azért, mert szeretek🤷‍♀️
2019. nov. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
A dohányzás egy életforma. Semmilyen nikotinfüggőség nincs. A megszokás a rutin.
2019. nov. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Gyengék. És nem gondolják hogy velük megtörténhet a baj. Pl van egy rokonom aki 20on éves kora óta dohányzik, most 40 körül van, és heti 5 dobozzal elszív. Orvoshoz nem jár vele, hogy szűrje magát, mert ő nem lesz beteg. Abszolút látszik hogy fél attól, hogy mikor kezd el véresen köhögni de ő inkább nem megy és tovább szívja, nem lesz beteg. (mondjuk azt már nem szoktam odamondani neki, hogy az anyja, és a nagyanja is rákban halt meg)
2019. nov. 28. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"Semmilyen nikotinfüggőség nincs. A megszokás a rutin."


Nem lenne egyszerűbb egy kevésbé káros megszokást találni, pl. teázás?

2019. nov. 28. 12:18
 8/12 anonim ***** válasza:
Miért dolgoznak az emberek ha sokan nem szeretik a munkájukat és sok helyen tönkre is teszi az embert?
2019. nov. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Pénzért.
2019. nov. 28. 13:13
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Meg mondom őszintén, hogy miért dohányzom: mert megnyugtat ha frusztrált vagyok - ami gyakran előfordul -, és én élvezetből szívom, nem az elvonási tünetek miatt. És mivel már megszoktam a szagát, egyáltalán nem érzem büdösnek. Az meg nem érdekel ha zavar másokat, engem is zavarnak mások, de az még mindig csak az én bajom, nem pedig az övék, arrébb lehet ballagni ha valami nem tetszik. Az igaz, hogy drága, de nekem pl. telik rá, akinek meg nem, az az ő baja, az ne dohányozzon. És nem igaz, hogy nem ad "plusszot", máskülönben nem szívnánk annyian, számomra kifejezetten jó érzés bagózni. És valóban káros, de ha valaki nem félti az egészségét, akkor: miért ne? Valamiben meg kell dögleni. Minden csak nézőpont kérdése. Te úgy látod, én meg így, mindenkinek joga van eldönteni, hogy mit kezd az életével. :)
2019. nov. 29. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!